Skocz do zawartości

Ludzik /Scibor Miniatures/


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się, nie wiem do czego te figurki..dostałem w prezencie od kolegi piotrkur do pomalowania.

 

6595b47afa780fca.jpg

 

0c6d6b3da32b660f.jpg

 

738245ef3a810ab0.jpg

 

Palce u dłoni były uszkodzone..zrobiłem więc z blaszki jakieś szpony chronione taszką.

 

dbfba64f42b44f92.jpg

 

28fcbdc6b1e01ef1.jpg

 

Dodałem kilka blaszek od siebie.

 

70c4034fd5bb3cc8.jpg

 

 

Podstawka, kawałek plastikowej płytki. Pasek kartonu oklejony papierem bibuły chusteczki higienicznej. Do wydobycia faktury posypany drobnym piaskiem.

 

b12c099f6638fdab.jpg

 

b044673b21a31e63.jpg

 

Krajobraz.

 

2dcf930893dc53f0.jpg

 

Więcej ofiar.

Wszelkie dziury i puste przestrzenie między „ciałami” zapycham postrzępionym papierem chusteczki higienicznej, co ma imitować podarte szmaty.

 

821247851ab00265.jpg

 

88cf49f82aee5fa6.jpg

 

Oryginalny fabryczny cokół dopiekłem do mojej podstawki zaś samą figurkę uniosłem nieco wyżej nad cokolik wklejając pod nogi plastikowy „patyk”

 

8bac1c70cd516410.jpg

 

eb60b899cd623027.jpg

 

Zależało mi na wydobyciu efektu wiejącego wiatru więc zrobiłem nową większą pelerynę pofalowaną wiatrem. Jak zawsze posłużyłem się papierem chusteczki. Wygodą w maskowaniu klejenia był szew między „starą” peleryną a kożuchem. Różnicę wysokości zniwelowałem modeliną i wypełniłem pustą przestrzeń krajobrazu „pozorantami”

 

76104abb48e34f79.jpg

 

Podstawka gotowa. Na fotkach widać, że wymaga jeszcze w niektórych miejscach wypchania dziur papierem.

 

f55531a746fd7e61.jpg

 

0d0c9470c55d837f.jpg

 

10a54ae4195b6ff2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym będziesz malował?

Oleje artystyczne, czy akryle?

 

Jedziesz aerkiem figurki, tj. jakieś bazowe kolory, czy całość pędzel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzik. Toż to Rotten Lord. Dałby Ci za tę potwarz

 

Nie znam się, nie wiem do czego te figurki.

Jak kto wie do jakiego systemu pasują (pewnie w każdym się taki paskud przyda), to można nimi grać w gry. Ale jako solo tez ładnie wyglądają na półce.

 

Fajny apgrejd. Czekam co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym będziesz malował?

Całość pomaluje pędzlem, mokre-mokre w mojej ulubionej technice. Bez zbędnych podkładów pod malowanie, farbki - emalie Humbrola.

...Toż to Rotten Lord. Dałby Ci za tę potwarz

Potwarz?.. w jego świecie prawdopodobnie skończyłbym jak ci u jego nóg.

Na artboksie mam innego ludzika od tego którego wyłuskałem z pudełka. I tak z bezimiennego dla mnie faceta gościu stał się ważną figurą.

Rotten Lord w całej okazałości.

 

916727b5b763bc9d.jpg

 

dc07f223fca5df67.jpg

 

32c0a0464561bfdc.jpg

 

55abb9d52501d49f.jpg

 

Taki Lord i jego klan powinien mieć własny totem..więc na szybko takie coś wydłubałem.

 

7d6f8fffcea58062.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się uniknąć pstrokacizny, bo sporo-ś trupów u stóp Lorda poległ. Gościa zrobiłbym w całej krasie, kapiącego od barw, podstawkę za to bardziej monochromatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościa zrobiłbym w całej krasie, kapiącego od barw,...

Widziałem, te figurki do gier przeważnie pomalowane są w mocno kontrastowe i jaskrawe barwy, to jedna z zasad i kolor ma tu znaczenie? czy można sobie dowolnie te figury barwić?

Model poskładany i gotowy do malowania.

 

61c03f4178bd9d88.jpg

 

dcd7148d4ae70837.jpg

 

ad46bc902b45dece.jpg

 

e3ef6966567fbaa8gen.jpg

 

Podmalówka...

 

b906bb914546a67b.jpg

 

ce5e4477a4f6b5ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, te figurki do gier przeważnie pomalowane są w mocno kontrastowe i jaskrawe barwy, to jedna z zasad i kolor ma tu znaczenie? czy można sobie dowolnie te figury barwić?

W doborze barw zawsze wspomagam się kołem barw z teorii koloru (tu przykładowe):

slide_4.jpg

Odrobina wiedzy co z czym żeby się nie gryzło, zawsze się przyda.

Twój Lord chyba w czerwieniach/złotach dobrze by wyglądał, piekielnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło jest dobre...moim zdaniem..i tak, i nie. Pokazuje w jaki sposób łączyć barwy aby były one przyjazne dla naszego oka. Korzystanie z niego będzie dobre dla początkujących osób, które boją się eksperymentów. Wiele i tak zależy od tego w jakiej technice kto się obraca, bo chociaż podstawy są takie same to paleta barw dostępna w naszych półfabrykatach może się różnić. Sam należę do trzeciej grupy, która trzyma się pewnych zasad i to w oparciu o nie decyduje, które barwy połączyć świętym malarskim węzłem.

Mnie zastanawia tylko dlaczego te figurki większości malowane są w tak wielobarwne kontrasty, bez użycia półtonów i cieni..trochę wygląda to komiksowo. Zastanawiam się czy nie być profanem i malować w ten sposób, bo jest to zasadą w bitewniakach, czy malować po swojemu?

 

a48ee3d44976f165.jpg

 

164ef61d19efecbe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rzeźnia

 

Zastanawiam się czy nie być profanem i malować w ten sposób, bo jest to zasadą w bitewniakach, czy malować po swojemu?

Spróbuj po swojemu. Jak stwierdzisz, że Ci nie pasuje, zawsze możesz przemalować.

 

Mnie zastanawia tylko dlaczego te figurki większości malowane są w tak wielobarwne kontrasty, bez użycia półtonów i cieni..trochę wygląda to komiksowo.

 

Te maluchy muszą dawać po oczach, zwłaszcza jak są szczegółów pełne. A żeby uzyskać efekt komiksowy, stosują niektórzy blacklining, ale moim zdaniem nie wszędzie to pasuje.

 

Koło jest dobre...moim zdaniem..i tak, i nie. Pokazuje w jaki sposób łączyć barwy aby były one przyjazne dla naszego oka.

 

Jest jeszcze zasada dramatyzmu i dopełnienia - też się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze zasada dramatyzmu i dopełnienia - też się przydaje.

Tą akurat nieświadomie każdy z nas stosuje.

Te maluchy muszą dawać po oczach...

W sumie racja figurki są małe a kolorowe pancerze ładnie na stole wyglądają.

Pokoloruję po swojemu. I chyba skuszę się na kolejną, przyjemnie się to maluje.

 

dd2e4032c49d0807.jpg

 

016613e9b396c59b.jpg

 

a205fa3c5602e925.jpg

 

e4c279741eeba1a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.