Skocz do zawartości

Italian Heavy Cruiser Zara - Trumpeter 1:350


NAND

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, postanowiłem skleić okręt, wybór padł na Zare. Będzie to mój pierwszy okręt w życiu na warsztacie. Mam dlatego pewne obawy czy wytrwam do końca i jak się w ogóle budowa potoczy. Zare będę robił prosto z pudła wspierając się fabrycznymi blaszkami, co nie ukrywam przeraża mnie to bardzo, trochę tych blaszek jest. Relacja z budowy raczej będzie przebiegała wolno, raz ,że mi się nigdzie nie spieszy a dwa nie zawsze mam czas na klejenie.

To tyle gadania, zapraszam do relacji.

 

F6agLkj.jpg

 

uDOvUZJ.jpg

 

ZQZZZJA.jpg

 

IUZbTSf.jpg

 

drSidbC.jpg

 

jj8eWMs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesiek - dzięki, może dotrwam do końca, bardzo bym chciał.

 

Teraz jak tak popatrzyłem na te "lufy" to przydałoby się je nawiercić, chyba tak zrobię a przynajmniej spróbuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bella Zara!

Jednak niełatwy materiał do pracy wybrałeś (z tego co pisał Czesiek o Romie trumpka), także powodzenia i cierpliwości z tą włoszką.

 

Możesz taką lufę lekko nakłuć igłą stalową (taką krawiecką), tylko precyzyjnie w sam środek, powstały otwór rozwiercić delikatnie wiertłem węglikowym 0,2 lub 0,3 mm aby uzyskać symetryczny okrągły dołek. Jak zapuścisz czarną farbą na koniec to będzie przyzwoity efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę obserwował z ciekawością, bo to nowy wypust i mam nadzieję że lepszy jakościowo. Sam mam zamiar dodać coś włoskiego do swojej kolekcji i jeżeli Zara okaże się dobrą jakościowo zastąpi one planowaną Romę.

Trumpeter wprawdzie zapowiedział Vittorio Veneto, ale wszystko wskazuje na to że jest to przepak Romy, więc cudów się raczej nie spodziewam.

 

Nie każ długo czekać na update, a w między czasie mógłbyś wrzucić kilka fotek że zbliżeniami na detale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylms - z chęcią pokażę detale Zary tylko proszę napisz mi o które Ci dokładnie chodzi? Wybacz mi ale jestem naprawdę początkującym w tej dziedzinie i nie wiem dokładnie co Ci pokazać zdjęcia instrukcji Cię zadowolą?

 

Maciej R - przy tym modelu odpuszczam sobie zakup dodatkowych akcesoriów, robię prosto z pudła.

 

sjr - chciałbym być już na tym etapie, nie wiem jeszcze co mnie czeka, najbardziej boję się o blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAND, taka jedna kwestia. Modelu nie znam, ale jest w sieci pewien filmik, facet musiał szlifować te wyoblenia pod nadbudówki, bo miał problem ze spasowaniem. Sprawdź, jak to u Ciebie wygląda, mógłbyś? Tutaj rzeczony filmik (zaznaczam, że kilka rzeczy skopał koncertowo, jak choćby wielka jak Rów Mariański dziura na "dupce", czy malowanie barbety wieży "A" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadbudówki faktycznie wchodzą bardzo ciężko, najlepiej trochę podciąć tak jak na filmiku żeby nie mieć z tym większych problemów.

Co do samego filmiku to wydaje mi się że model zrobiony "na szybko" i to widać.

 

Dla mnie koszmarem było stworzenie łamanej drabinki w kształcie litery L tu jest wg mnie najtrudniejszy element układanki.

 

Teraz trochę inaczej składałbym ten model, ale z racji tego iż był to mój pierwszy krążownik jestem nawet zadowolony. Nie straszy w gablocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepraszam Was drodzy forumowicze ale relacja upadła i nie będzie kontynuowana, model został sprzedany. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.