Skocz do zawartości

Polskie nowości w 1/144


BIG-MODEL

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak zapowiadałem powolutku wdrażamy naszą ofertę modeli samolotów pasażerskich w kooperacji z Eastern Express z serii Profi Pack.

Na początek do obrotu wskoczył IL-18 na tą chwilę w pięciu malowaniach. Na stronie www.bigmodel.eu można pooglądać zawartość modeli. Jeszcze muszę wstawić zdjęcia masek, których nie ma. Tak jak wcześniej wspominałem modele wydawane będą w limitowanych edycjach 200 szt. Każdy model w prawym dolnym rogu pudełka będzie posiadał naklejkę holograficzną z numerem 1-200. Nie wiem czy modele będą dostępne na naszej stronie - wszystko zależy od zainteresowana sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ha - niezłe wyzwanie. Ciekawe tylko za ile taką kalkę można sprzedać (mówię o samej kalce nie o modelu), bo roboty, żeby to spasować - moc. Tego Aliena mam "obfoconego" 360 stopni z detalami. Jak będę miał trochę czasu to podejmę wyzwanie, ale nie obiecuję, że to będzie szybko. Poza tym, już gdzieś widziałem zrobiony model Mi-24 ten ze zdjęcia w 1/72. Pytanie - dlaczego akurat w 1/144 a nie w innych skalach np. najpopularniejszej 1/72

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele dostępne będą od przyszłego tygodnia. Na pewno będą w Martoli. Niestety ale ze względu na niskie nakłady dostępne będą raczej tylko w sklepach. Jeżeli chodzi o EE to jestem z nimi cały czas w kontakcie, tak, że z dostępnością modeli nie ma problemu. Kwestia jest tylko opracowania do każdego z modeli blaszek fototrawionych, zrobienia metalowych podwozi i opracowania kalkomanii o maskach nie wspomnę. Staram się wybierać modele, które kiedyś lub obecnie są użytkowane w Polsce w polskich malowaniach - tak było z IŁ - 18. Pod koniec marca będzie dostępny 737-300 w tym w dwóch polskich malowaniach Lotu i Air Polonia. Staram się uzupełnić jak tylko to możliwe modele w Polskich malowaniach dla Polskich modelarzy bo w tym temacie jest troszkę posucha bo do niekażdego modelu kalkomanie są dostępne, o blaszkach i maskach praktycznie można zapomnieć. Wydajemy tylko po 200 szt z każdego modelu z wiadomych względów. Każdy z modeli będzie miał holograficzną naklejkę w prawym dolnym rogu pudełka z kolejnym numerem tak, żeby nie było ściemy, że mówimy, że 200 a wypuszczamy 1200. Nad tym, B717 i MD87 można się pochylić ale z tego co się orientuję to nie były używane przez polskich przewoźników - chyba, że się mylę. Jestem otwarty na wasze propozycje - jeżeli tylko będę mógł spełnić jakieś wasze marzenia to będzie mi bardzo miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ił-a 14 w malowaniu lotowskim i wojskowym poproszę . Ten z EE różni się od Amodelu i jest jakby trochę lepiej wykonany. Kiedyś myślałem, że to te same wypraski. Jeszcze An 12 w polskich barwach i było by super . Czy kalkomanie będa może z Techmodu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz

Nie wiem czy dobrze wrzuciłem żeby było widać.

https://photos.google.com/share/AF1QipMX7jVy47-UjQmTLnhwgvvPpr9VxHnnY-gJ3YMd_6Ld9uibWfap78weTXV2ywTdxw?key=S01NM1ZObEpKV2k5czF4VlNKUUo2QkdfVU85ZHB3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że ktoś podejmuje temat samolotów pasażerskich.

Może nie jest to dziedzina modelarstwa tak popularny w Polsce,ale jest całkiem dużo maniaków na świecie.

Pomysł z 200 egzemplarzami z oryginalną kalką sprawdza się.MD-11 EE z kalkomanią 26decals sprzedawany właśnie przez tego producenta naklejek, wyprzedał się z tego co pamiętam w dwa miesiące.To chyba szybko?

Sam kupiłem u nich Tristara EE w dobrej cenie.

Nowe modele EE są całkiem przyzwoite.Jeśli dodać do tego blaszkę,maski i atrakcyjne malowanie to można zawalczyć o kawałek tortu.

Wspomniane MD-87 i B-717 to właśnie nowe wypusty z masą pięknych malowań,niestety nie użytkowane przez LOT.

Ma się ukazać Dash i tu na pewno LOT wchodzi w grę.

Mam nadzieję że się uda i na stałe zagościcie na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry niestety nie umiem wrzucać zdjęć i nic nie mogę pokazać. Może ktoś na priva wrzuci mi jakiś tutorial jak wrzucać zdjęcia z konta google lub fick. Ten opis Pisassa z forum już nie aktualny bo Picasso nie działa.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim serdeczne dzięki dla Kowala76 za podpowiedź jak wstawiać fotki. Sytuacja wygląda następująco. Jedyny problem który wstrzymuje publikację kolejnych modeli to czas oczekiwania na kalkomanię i blaszki. Jeżeli korzystamy z kalkomanii Boadecals, z którą współpracujemy to okres oczekiwania na kalki to ok 1 miesiąc. To samo jest z blaszkami. Kalkomanie, które opracowujemy sami jesteśmy w stanie zrobić w ciągu tygodnia. Dużo czasu pochłania także opracowanie blaszek - bo do modeli EE są praktycznie niedostępne no i nowych wzorów malowań. Panowie więc plan na najbliższy czas to 737-300 w 11 malowaniach w tym dwa polskie - Air Polonia i Lot

38590864730_1503637cfc_c.jpg

38590855090_a55af46855_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.