Skocz do zawartości

Jak 17 UTI, Jak 17W, Jak 21, 1/72 A-model


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna galeria modeli ze stajni A-modelu. O samych modelach można poczytać w warsztacie poświęconym szkolnym Jak-om. Zdjęcia wyszły jak wyszły. Przyjemnego oglądania.

 

Na początek Jak 21

 

FxzFFbg.jpg

 

sEyLV5a.jpg

 

suCo4RT.jpg

 

C1lcgUB.jpg

 

lyGv2jL.jpg

 

kcxtNZ8.jpg

 

HnsFrZT.jpg

 

tWNCXRw.jpg

 

37xqdic.jpg

 

Jak-17UTI

 

Z7wNwzM.jpg

 

umDLhIQ.jpg

 

0PeSBGS.jpg

 

VOHykVh.jpg

 

JwaG8xR.jpg

 

Jak 17W

 

an6FYdF.jpg

 

Ggi3oQn.jpg

 

AV9AUwz.jpg

 

Ypc8xeq.jpg

 

rHHJqFC.jpg

 

lswQVcD.jpg

 

3w36AK9.jpg

 

vCnSG1o.jpg

 

familijnie

 

munt36p.jpg

 

Dodatkiem do Jaków był Ził 157 AT-3

 

61Qx0U8.jpg

 

SIs9dfn.jpg

 

Ytk5FQA.jpg

 

APaJhW4.jpg

 

WpnBcWX.jpg

 

rnvBHnz.jpg

 

pTNh2fD.jpg

 

3OyDMPW.jpg

 

JG8jI7b.jpg

 

WBNz5wS.jpg

 

fotki z bratem:

 

jngW5DF.jpg

 

a0jlGpv.jpg

 

oraz mała scenka:

 

kRyJgyq.jpg

 

1F5Ei8S.jpg

 

jLqevst.jpg

 

 

I żeby było wszystko ok, spełniam sugestię z warsztatu: "Aż miło by było postawić na półeczce"

 

 

w42Jdtd.jpg

 

D0djV2B.jpg

 

 

I to tyle

 

Do zobaczyska w warsztacie poświęconym ostatnim myśliwcom Jakowlewa w układzie redanowym:

 

Epizod III: Prywatna inicjatywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam

 

W tym oto miejscu chciałbym poinformować iż obok nagrody od Hinomaru Hobby Kits otrzymałem też nagrodę specjalną od firmy LUKGRAPH za "kolekcję modeli samolotów Jak"

 

hk5gYxg.jpg

 

Z tego też miejsca serdecznie dziękuję panu Łukaszowi Sznajder za tak wspaniałe wyróżnienie i docenienie mojej skromnej kolekcji pierwszych odrzutowych samolotów Jakowlewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W połowie lat 70-tych na strzelnicy przy rotundzie zamojskiej zalegał kadłub takiego Jaka 17U. I z tego co pamiętam nawet jak na maszynę wycofaną z eksploatacji to ten kadłub srebrzył się jak psu ja.... . Jakoś ten szary kolor do mnie nie przemawia .

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ten szary kolor do mnie nie przemawia .

pozd

 

Kolor szary jest położony na samolotach w oznakowaniu radzieckim a nie polskim i jest zgodny z wywodami instrukcji. Dywagacje na ten temat były prowadzone w warsztacie wraz z podaniem odpowiednich numerów

 

Co do polskiego Jaka 17U (właściwie Jaka 17W):

 

Z warsztatu "Szkoła latania...............":

 

Na początek cytat za T.Królikiewiczem:

"Jak 17W malowany był podobnie jak jednomiejscowy: całkowicie na kolor szaroniebieski, ale używano również samolotów pomalowanych na ciemny zielonooliwkowy kolor, z jasnoniebieską powierzchnią widoczną z dołu"" - cytat z warsztatu

 

Zaczerpnięty cytat pochodzi z książki T. Królikiewicza pt."Polski samolot i barwa",str. 143, wydanie MON, 1981r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W w/w książce tylko że z roku 1990 informacja o malowaniu jaków 17 jest na stronie 162 i jest to ogólny zarys malowania w/w typu .

Ten egzemplarz pewnie był eksmitowany z TSWL-u i tak myślę że egzemplarze służące do nauki mechaników może były wypicowane na błysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............i jest to ogólny zarys malowania w/w typu .

 

Za znawcę tematu się nie uważam, ale malowanie polskich Jaków 17 to ogólnie rzecz ujmując wróżenie z fusów. Nawet nasz jedyny latający Jak 17 nrb "29" występuje w różnej kolorystyce i z różnym kolorem numeru bocznego - od żółtego po granatowy

Tak więc dobry browar temu kto stwierdzi jak było naprawdę z tymi kolorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.