Skocz do zawartości

Matilda II A12 Tamiya 1/48


GenKamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mój trzeci czołg czyli dalsza nauka i afrykański trening przed DAK, które mnie tak interesuje

Postanowiłem spróbować się z częściami fototrawionymi i muszę powiedzieć, że strasznie ciężko mi to idzie. Jak widzę blachy jakie w 1/48 robią Markuz, Jaxiu czy teraz Carlito to oczy przecieram. U mnie wszystko uwalone CA, krzywo, a jak bym miał polutować to już w ogóle kosmos.

Kupiłem blaszkę Haulera bo tylko taka była i lufę besa.

Zrobiłem teksturę odlewu, trochę zbyt chropowatą, ale nie aż tak jak wygląda na zdjęciu.

Piszcie proszę co o tym myślicie a ja zabieram się powoli za resztę

Pozdrawiam

Kamil

 

25827227607_7fce52a345_c.jpg

 

39988413894_e82db6ca1b_c.jpg

 

40655970682_6c66485dec_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą brytyjskiej tancerki nie jestem ale na moje oko wygląda dobrze.

Matylda czeka w magazynie na swoją kolej i zdaje się że to będzie jeden z niewielu modeli który wykonam bez blach. Ta mała blaszka od Haulera w mojej opinii nie jest warta swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wyznawca jedynie słusznej skali kibicuję. Co do blach to się z Tobą zgadzam, na bank zostały wymyślone przez "szatana" i tylko modelarz posiadający wyższy niż przeciętny stopień wtajemniczenia jest w stanie im sprostać, ale się staram. Walcz, szam mam ten model w planach, na razie zakupowych, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda do ciekawie co tu tworzysz. Ale czuję się wręcz wywołany do tablicy... Postawiłeś mnie na równi tutaj z Kolegami, a ja to tam ledwo co tej blacharki, uwierz, że jestem na podobnym etapie z nią jak Ty... Ale będziemy gonić, będziemy. A do warsztatu będę dalej zaglądał, kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mała blaszka od Haulera w mojej opinii nie jest warta swojej ceny.
Zgadzam się, blaszka jest wielkości połowy karty kredytowej a niektóre elementy bardziej uproszczone niż w modelu (np. podpora zbiornika paliwa), za 46 zł to bieda straszna.

 

Dzięki Metys, też się staram, zobaczymy co z tego wyjdzie tym razem

 

uwierz, że jestem na podobnym etapie z nią jak Ty... Ale będziemy gonić, będziemy. A do warsztatu będę dalej zaglądał, kibicuję
Twoje elementy PE wyglądają super, ja częściej używam rozklejacza niż cyjanoakrylu ale prawda, będziemy gonić

 

Resztę jakoś posklejałem, dorobiłem fakturę wanny i tłumika i dałem podkład, żeby zobaczyć jak to z grubsza wygląda.

Najbardziej namordowałem się z modyfikowaniem zbiornika paliwa, cały czas jakieś nierówności itp

Proszę o uwagi i jeśli nic Was nie będzie raziło zanadto to zbieram się powoli do maskowania

 

38966298990_03db4f5450_c.jpg

 

38966298840_1485ed808b_c.jpg

 

40067064624_6230f64597_c.jpg

 

25919354457_45ae713601_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wygląda naprawdę ładnie. Ciekawi mnie ciąg dalszy. A klejenie i rozklejanie - no dobrze Ci to i tak idzie, jak porównuję ze swoim Staghoundem którego równolegle robię to w porównaniu do moich efektów to... Mogę Cię nazwać "Panem Profesorem" blaszek.

 

Urzekła mnie ta antenka na wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tylko ślad po łączeniu form z szekla na przedzie i będzie git.

Dzięki, wcześniej olałem i koniec końców zapomniałem

 

No, wygląda naprawdę ładnie. Ciekawi mnie ciąg dalszy. A klejenie i rozklejanie - no dobrze Ci to i tak idzie, jak porównuję ze swoim Staghoundem którego równolegle robię to w porównaniu do moich efektów to... Mogę Cię nazwać "Panem Profesorem" blaszek.

Urzekła mnie ta antenka na wieży.

Budujesz mnie

 

 

Spróbowałem jak Jaxiu zrobić coś techniką black & white no ale jak zwykle nie zmierzyłem sił na zamiary

Wyszło to co wyszło ale i tak później zostało niestety zamalowane o czym dalej

Przetestowałem do tego nowe lakiery Tamiya i muszę powiedzieć, że malowało się super

Świetne krycie, drobny pigment, wiele wybaczające farbki jeśli chodzi o proporcje rozcieńczalnika i farby.

Rozcieńczałem dedykowanym thinnerem oraz LT i różnicy w malowaniu nie zauważyłem.

Farbki pachną rumem ale dedykowany rozcieńczalnik czy LT i tak robią z tego smród niemożebny

 

40063075115_3f22671eb1_c.jpg

 

26084124807_db9e1f58b1_c.jpg

 

Następnie postanowiłem zrobić kamuflarz nowymi farbkami AK real colors

No i tutaj zaczęły się problemy.

Mat jest taki, że nie da się go zniwelować nawet mieszając 1:1 z lakierem błyszczącym AK i zostawiając mokrą warstwę (może on też jest matowy )

Malując dyszą 0,2mm trzeba rozcieńczyć min. 2:1 thinner do farby bo pluje

Krycie Portland Stone i Silver Gray jest naprawdę marne a z lakierem bezbarwnym i takim rozcieńczeniem to w ogóle makabra.

Widząc, że szybko nie pójdzie i nie chcąc się truć spróbowałem rozcieńczania thinnerem vallejo.

Na filmiku AK widziałem opcje rozcieńczania AK 712 acrylic thinnerem więc cóż mogło się stać

Wymieszało się dobrze, malowało się tak jak poprzednio tylko farba się nie kleiła do modelu

Normalnie można było suchy pigment strząsnąć pędzelkiem i zostawał nie tyle na taśmie co na palcu.

Koniec końców rozcieńczałem LT bez lakieru i nawet szło no tylko ten niepotrzebny mat

Nie mówię, że to złe farbki, malarz ze mnie żaden ale lepiej mi szło standardową tamiyą, gunze czy nawet ammo mig

Przez wszystkie te problemy i poprawki maskowania związane ze sporym odkurzem, niechcący zamalowałem w końcu ten shading

No ale pierwsze koty za płoty i trzeba będzie te farbki jakoś ogarnąć bo kupiłem też zestaw Afrika Korps

Zobaczymy co się stanie dalej

 

40063073705_b1399ef90d_c.jpg

 

40066801415_8c2af01caf_c.jpg

 

40066801385_9f00680e80_c.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęciom brakuje kolorów , poza tym " kosmiczny " kamuflaż .

Najpopularniejsze w modelarskim światku są niemieckie czołgi , niesłusznie - brytyjskie są ciekawsze .

 

Pozdrawiam

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zdjęciom brakuje kolorów , poza tym " kosmiczny " kamuflaż .

Najpopularniejsze w modelarskim światku są niemieckie czołgi , niesłusznie - brytyjskie są ciekawsze .

Zdjęcia z telefonu ale w rzeczywistości też są bardzo stonowane a ten ultra mat dodatkowo je spłaszczył.

No ale jak AK mówi, że "real color" to ja się tam nie kłócę.

Co do modelu to tak, camo jest kozackie i to ono przede wszystkim mnie skusiło

Zrobiłem teraz lakier, punktowego washa i wypłowienia olejami

 

40453168144_e6f6964a78_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne Panowie!

Skoro mnie tak rozpieszczacie to już piszę co tam dalej porobiłem.

Pomalowałem i założyłem gąsienice, przykleiłem boczne osłony, położyłem kalki, lakier satynowy, pomalowałem zapasowe gąsienice i część detali oraz poobijałem go mocno

Teraz będę malował resztę drobiazgów, tłumik i wezmę się za zacieki i plamy

 

39473426880_698f3d1a4c_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Porobiłem troszkę zacieków i plam emaliami oraz brud i pył liquid pigmentami

Jutro zrobię piasek i pył za pomocą enamel chipping i zobaczmy co to wyjdzie finalnie

Porobię też jakieś normalne zdjęcia, wybaczcie fotki z telefonu

 

41424387412_d2b971ce11_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A model coraz ładniej się prezentuje.
Podoba się

Planujesz podstawkę? Szkoda na pustej półce trzymać taki fajny model.

 

Dzięki bardzo Panowie za miłe słowa!

Będę robił podstawkę bo cała ta Matylda to trening przed dioramą z warsztatem polowym 501 s.Pz.abt w tunezji, także obserwuje panzera N i zbieram graty

Co do samej Matyldy to chyba zbyt bardzo ją ubrudziłem, przez co niektóre efekty stają się mało czytelne no ale kto nie próbuje ten się nie uczy

Mam nadzieję, że na kamienistej pustyni model będzie wyglądał bardziej spójnie niż na czarnej kartce Jak podstawka będzie gotowa to zrobię galerię

 

41521896741_7617b8ed39_c.jpg

27651288848_54ac49cba8_c.jpg

40808827364_4ac33933ac_c.jpg

40808826224_b885e64ab3_c.jpg

26652012397_8b928e29b5_c.jpg

26652010467_52ae5e24c7_c.jpg

39712895490_ebafe02033_c.jpg

26652005857_e7c52ce242_c.jpg

39712893590_c19a3dbb6f_c.jpg

39712892320_5281d8927d_c.jpg

41480740702_551a22020e_c.jpg

39712889090_0e5078bd6f_c.jpg

41480737782_cf9b3de91e_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.