Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Konstrukcyjnie te dechy Chyba nie w ta stronę. Ale mamy Architekta na forum to się dopytaj co do budowy.

 

 

Nie mam pojęcia co z tym dachem nie tak? bo wszystko jest zgodne z rys. poniżej.( wymiary, kąty, rozstaw belek, i długości)

 

JZydLHP.jpg

 

 

Ale wracając do prac.

Akcja tego rozdziału dzieje się w roku 2013r. a budynek tego sioła został opuszczony po pierwszej emisji reaktora w 1986r.

Więc budynek nie może być ani nowy ani stary, i dlatego że mieszkańcy Ukrainy i Białorusi nie należą bo bogatych i tak jak u nas

w latach 70-80 na dachach domów często gościł eternit a nie problematyczna strzecha, więc postanowiłem odeskować dach i zamontować eternit

 

Najprostszym rozwiązaniem był zakup tektury falistej szarego koloru, ale jako że te rozwiązanie było zbyt proste i faktura zbyt gładka postanowiłem sobie sam zrobić eternit.

Wybór materiału padł na folię aluminiową z wieczek masła roślinnego (fajna faktura) którą po przycięciu do wymiaru pasującym w skali 200cmx1,05cm potraktowałem tekturą.

Efekt sami możecie osądzić.

 

hKHaMNx.jpg

W30ZKDc.jpg

W4c4yMA.jpg

LYx27Vl.jpg

6ma6uVJ.jpg

 

Teraz podkład i pigmenty i myślę, że będzie

Chciałbym dodać tylko, że fakturę taką potrzebuję ze względu na panujące anomalie w Zonie.

Wszystko w pewien sposób jest jakoś zmutowane przez emisje co jakiś czas tam występujące.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcyjnie te dechy Chyba nie w ta stronę. Ale mamy Architekta na forum to się dopytaj co do budowy.

 

 

Nie mam pojęcia co z tym dachem nie tak? bo wszystko jest zgodne z rys. poniżej.( wymiary, kąty, rozstaw belek, i długości)

 

Marcinowi 70 chodzi chyba oto, że półokrągłe zakończenia patyczków od lodów powinny być na "zewnątrz" konstrukcji, a nie do "wewnątrz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcyjnie te dechy Chyba nie w ta stronę. Ale mamy Architekta na forum to się dopytaj co do budowy.

 

 

Nie mam pojęcia co z tym dachem nie tak? bo wszystko jest zgodne z rys. poniżej.( wymiary, kąty, rozstaw belek, i długości)

 

Marcinowi 70 chodzi chyba oto, że półokrągłe zakończenia patyczków od lodów powinny być na "zewnątrz" konstrukcji, a nie do "wewnątrz".

 

 

To tylko nadmiar drewna, i został już usunięty

 

ObGd1ML.jpg

IrHMwKt.jpg

vjI2bl8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem dobry w malowaniu figurek zrobiłem na razie tak.

Gdy dobrze wyschnie farba postaram się je dopracować i bardziej wycieniować, ale potrwa to na pewno dni kilka, a w między czasie popracuję nad "Frontem 47"

 

O4m51Ad.jpg

mDTUtOd.jpg

QmsH2ho.jpg

j2vcHRf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że na "Froncie 47" chwilowe zawieszenie broni i czas na przemyślenia podgoniłem z pracami tu.

 

Tak więc dokończyłem podwórko, front chaty i stolarkę okien oraz drzwi.

Zostało jeszcze porąbać parę patyków i dorobić na drzewo rude włosie (takie zwisające cuś jak na bagnach w hameryce tylko w rudym kolorku),chociaż nie wiem z czego i jak to zrobić.

I nawet nie wiem czy to będę robił, bo pomysłu mi brak.

 

Muszę jeszcze chałupę umeblować i figurantów domalować, a na razie nie mogę się powstrzymać żeby fotek nie pokazać bo coraz więcej ich się zbiera i tracę nad nimi kontrolę

 

QpG04su.jpg

Q9IkdFO.jpg

cpLrU95.jpg

BnRqOwS.jpg

KsIoQfJ.jpg

EFGiNbB.jpg

UNASixo.jpg

VNwrDHc.jpg

UWyf3sI.jpg

k10xPgZ.jpg

ceQ5wc7.jpg

hOWFAyU.jpg

cUKYRWJ.jpg

Yy4CSV7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka super Sama dioramka też spoko!

Dzięki

 

 

Popracowałem trochę nad meblami, żeby wyglądały jak po myszkowaniu no i dobrałem gadżety, dojdą jeszcze małe detale ale dopiero po rozmieszczeniu tych z fotek.

 

Na razie wszystko w podkładzie.

 

TUVUYFh.jpg

 

iqzrBTj.jpg

 

c6I8soq.jpg

 

 

 

 

I na koniec mapa przyszłych miejsc których będą dotyczyć przyszłe dioramy "Trylogii Stalkera"

 

Ix3kReB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że prace nad "Ołowianym Świtem - Idiotka" dobiegły końca i zostało jedynie wykonać foty do galerii czas zastanowić się nad nowym pomysłem.

 

Nazwa nowej pracy to "Drugi Brzeg - Most"

 

Wiem, że ktoś może powiedzieć, że taką pracę można wykonać w jeden dzień bo co to jest poskładać drewniany most z patyków i dołożyć jednego figuranta

 

No ale żeby to zrobić trzeba przeczytać książkę przemyśleć i wprowadzić projekt w życie

 

A więc most będzie taki jak na fotce poniżej mocowany na jednej podporze

 

bl74A6b.jpg

 

 

 

A osoby które obserwują "Trylogię Stalkera" na pewno już zauważyły, że te prace wyróżniają się podstawami, nie są to mieszczące się w standardzie obejcowane kostki itd.

Ale szlachetne drzewa dwie pierwsze w serii to orzech włoski z tygrysimi pręgami ale na fotach tego nie widać

a teraz będzie cała seria z prawie stu letniego dębu

No cóż ale do rzeczy, możecie mi pomóc w ustawieniu podstawy, a mianowicie czy budować wg. fotki górnej, środkowej czy dolnej

 

ofPzREW.jpg

 

69xUYOr.jpg

 

xIfECT2.jpg

 

Ja osobiście preferuję środkową ale co wy sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie krew człowieka zalewa jak kupujesz towar w wtorek i zaraz płacisz a sprzedawca gwarantuje dostawę w 24h. i ty go potem nie otrzymujesz.

 

No cóż, w oczekiwaniu na dostawę balsy do budowy mostu zająłem się czymś innym.

 

A więc posklejałem, po szpachlowałem i pokryłem na razie podkładem mutanty z Zony Czarnobylskiej i tym samym chcę przedstawić wam

 

 

"Trylogia Stalker - Galeria Mutantów"

 

 

DKen856.jpg

 

cvToGBR.jpg

 

dTIUMKT.jpg

 

axbLGmy.jpg?1

 

zD7eM6L.jpg

 

Mutanci zastaną użyci w przyszłych dioramach "Trylogii Stalker"

 

Wydaje mi się, że ci co grali w Stalkera lub czytali książki ich znają, a jeżeli nie to od lewej: Kontroler, Pijawa, Burer i trzy Snorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalker, jakże mi bliski kiedyś temat! Podglądam od czasu do czasu i kibicuję!

 

Jeśli jeszcze myślisz nad czymś "rudym włosiem na drzewo", to może sprawdzi się tu pofarbowana i rozdarta na cienkie kawałeczki wata?

 

Oooooo super pomysł, dzięki

 

Te drzewo przy chacie trochę łyse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Znalazłem chwilę czasu to postanowiłem zacząć coś nowego tym bardziej, że dotarła wreszcie długo oczekiwana balsa.

Więc wziąłem blok milimetrowy i trochę pogryzmoliłem, balsę połamałem i wstępnie posklejałem no i wyszło takie coś co może uchodzić za podniszczony most kolejowy z kładką.

 

Tak zaczyna się nowy projekt:

 

 

"Trylogia Stalker - Drugi Brzeg"

 

 

 

Wiem, że nie skończyłem jeszcze "Trylogia Stalker - Idiotka" bo zostało dorobić rude włosie na drzewie i dzięki koledze piotrkur uzupełnić w szkło chatę a potem galeria. Ale nie mogłem się powstrzymać.

 

wEgIRFr.jpg

 

6Mn5y9p.jpg

 

pmK4PYE.jpg

 

9tZmN1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe pomysły i wykonanie.

Skąd te figurki mutantów?

Racja że drewno świetnie wyszło, jak się robi taki efekt?

 

Myślę że w temacie.

Pomijając historyczne, wojskowe dziwadła tej firmy, to w zapowiedziach takie cuda:

http://bsmodels.pl.tl/Bumper-Cars-1-d-35.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe pomysły i wykonanie.

Skąd te figurki mutantów?

Racja że drewno świetnie wyszło, jak się robi taki efekt?

 

Myślę że w temacie.

Pomijając historyczne, wojskowe dziwadła tej firmy, to w zapowiedziach takie cuda:

http://bsmodels.pl.tl/Bumper-Cars-1-d-35.htm

 

ad.1 Dzięki

ad.2 Figurki mutantów są firmy "Capitan" dostępne pod tym adresem https://www.hobby.dn.ua/modelkits-fantasy-and-fantastic-c-564.html?scale_id=3&osCsid=3k1hr99g8269o5htdo4f35mo50 lub zastaje aliexpres

ad.3 To żadna tajemnica i chętnie się nią podzielę.

 

A więc wszystko i tak zależy to od drewna jakie zostanie użyte ( kwestia wnikania washa w drewno )

u mnie most zrobiony z kilku profili balsy a koszt to nie całe 10zł. 3szt washy i Bitum de Judea firmy vallejo.

Ja zacząłem od washa firmy mig-1008 Nato Camoflages - efekt czarny nalot, potem delikatna przecierka. Potem bitum i przecierka.

Na koniec aby uzyskać efekt zmurszałego drewna w połamanych deskach i podkładach wszystkie te części napuszczono washem firmy AK-4113 Dark Rust Deposits i środek rozjaśniono AK-4112 Medium Rust deposits.

Oczywiście można poeksperymentować i użyć innych tak jak ja przy budowie chaty.

 

Ale na potrzebę budowy mostu użyłem tych i z efektu jestem zadowolony

 

Wielkie dzięki za link Gdy tylko te modele będą dostępne na pewno zagoszczą w tym wątku

 

A teraz czas przedstawić moich Stalkerów którzy emigrują do nowej bazy Horno.

 

GqquSXF.jpg

 

zifj0yV.jpg

 

EKTXLmt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to frakcja będzie?

 

 

W zasadzie żadna, moje wypociny bazują na książkach z pierwszego postu a nie na grze "S.T.A.L.K.E.R"

 

A teraz mała aktualizacja

 

tIXcxxt.jpg

 

q6Gr2iw.jpg

 

MTAZZIg.jpg

 

XRgEOjR.jpg

 

rQOcjEH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę popracowałem i dołożyłem jeszcze jednego figuranta.

Musiałem troszeczkę go zmodernizować aby pasował na drabinę z łańcucha i myślę, że wyszło w miarę dobrze

 

I jak by nie było zbliżam się do końca, więc jeżeli macie jakieś pomysły aby coś poprawić to chętnie wysłucham propozycji

 

Wrzucam kilka fotek poglądowych i jak nie będzie zastrzeżeń resztę pokażę szczegółowo w galerii bo tę część forum ostatnio zaniedbuję a prac zakończonych przybywa

 

0ffb7de6531bb32dgen.jpg

 

35a59dc395af6d9dgen.jpg

 

503568575093ff7dgen.jpg

 

435fe298026cb719gen.jpg

 

0299a70f22afdc75gen.jpg

 

b0ef201ddcde8624gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nareszcie się zmotywowałem i dokończyłem "Trylogie Stalker - Idiotka"

 

Drzewo dostało Rude Włosie a dzięki koledze piotkur chatka dostała trochę fajansu i innego trunkowego szkła

Mam nadzieję, że fotki wam się spodobają i jak zawsze zapraszam do komentowania

 

rRtj48U.jpg

2zw7nwM.jpg

5uR4ibe.jpg

tz7QnII.jpg

EC4hxqw.jpg

hXviSHu.jpg

FOcHK2z.jpg

dXnZEcx.jpg

6Gb12iJ.jpg

BiPZRym.jpg

MEGO9vE.jpg

M3YEDuC.jpg

HxgYkmL.jpg

qXn524j.jpg

VnhhupT.jpg

RXOm6ZF.jpg

T1XXcIp.jpg

1s9hBau.jpg

hk52TFo.jpg

diaCZRh.jpg

BbxIFnH.jpg

zfMz9YI.jpg

LLDuwlG.jpg

6nMHjwA.jpg

czg3KHx.jpg

uefN58e.jpg

T6fMc4V.jpg

1JhGvEi.jpg

xZsgCwO.jpg

uiHRar7.jpg

PvlPzst.jpg

6iTJYhV.jpg

5P9VdYZ.jpg

Tlp4ZJI.jpg

rbkRjRH.jpg

cAtAwHG.jpg

 

Przepraszam za ilość fotek ale zawsze mam problem które pokazać

I chciałbym dodać, że żadna się nie powtarza

Muszę się zebrać w sobie i dokończyć "Trylogie Stalker - Drugi Brzeg" bo czeka nowe wyzwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • megapol changed the title to S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.