Teraz jest So wrz 22 2018, 22:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: An-2 SP-ANO 1:72 Italeri
PostNapisane: Pn kwi 16 2018, 18:24 

Jako że Hurricane skończony, chciałem zbudować coś większego, chociaż niekoniecznie jeszcze przesiadać się na większą skalę. Wahałem się nad jakimś transportowcem / bombowcem ale znów odezwały się sentymenty - padło na An-2, który nie raz mnie woził, w którym dorabiałem jako "steward" (najczęściej podając wiadro do "zwrotów" :zygi:). Chcę go zrobić w jego ostatnim malowaniu - w takim podobno trafił na złom. :cry:

Obrazek

Plan jest taki, żeby spokojnie, bez pośpiechu skompletować materiały, zdjęcia (chociaż tych mało jest) i w miarę wolnych wieczorów wypoczywać przy "Antku".
Chciałbym dorobić wnętrze przedziału transportowego z krzesełkami desantowymi (zinspirował mnie C-119 boxcar), wyciąć drzwi (i zostawić otwarte), silnik - zaadoptować R-1820 z Airesa, zrobić szablon literek.
Spróbuję też sił w polerowaniu szybek w oknach, oryginalne mają potężne zapadliska, a jak się powiedzie, to również wyrównać również zestawowe szkło kabiny pilota.
Pracy będzie dużo, bo model nie jest tak ładnie zrobiony jak moje ostatnie Airfixy - większe szpary, nierówne linie podziałowe, wypływki itp.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tytuł: Re: An-2 SP-ANO 1:72 Italeri
PostNapisane: Pn kwi 16 2018, 21:55 

Tu masz chyba najlepszy walkaround Antka w sieci.
viewtopic.php?f=65&t=23186
O samym SP-ANO faktycznie ciężko coś znaleźć.

PostNapisane: Pn kwi 16 2018, 22:33 

djack napisał(a):
O samym SP-ANO faktycznie ciężko coś znaleźć.
Niestety tak skończył. https://russianplanes.net/id142560

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Wt kwi 17 2018, 10:33 

sebastain napisał(a):
(zinspirował mnie C-119 boxcar)

Bardzo fajnie że "zaraziłem" Kolegę taką formą pracy twórczej :super: :super:
A będzie z czym powalczyć bo cały przedział desantowy składa się aż z 0 (słownie "zero") elementów a kabina pilotów aż z 7! No po prostu pusto jak w bębnie :benc:

:stolek:
Będę z chęcią zaglądał a w razie "W" to i poproszę o jakieś ciekawe rysunki gdyż w moim An-2w właśnie wczoraj zakitowałem ślady po wypychaczach wewnątrz kadłuba.

Aczkolwiek do swojego Antka podchodzę nad wyraz lajtowo :mrgreen:

Galerie: Mil Mi 10; Jakowlew Jak 15, Jak 17; Avia S-199; Mil MI 6; Vicker Valiant BK.Mk.1;Bristol Beaufighter TF.X;Jak 17 UTI, Jak 17W, Jak 21;Bristol Blenheim Mk Ia;Fairchild C-119C "Flying Boxcar"

Klasa 1- Samoloty i śmigłowce
ObrazekVickers Valiant BK.Mk.1

PostNapisane: Wt kwi 17 2018, 10:36 

Myślę że będę w stanie troszkę pomóc :) Kujawiaka też mam w planie więc z chęcią pooglądam Twoje boje z tym zestawem :mrgreen:

W galerii:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
AN-2 SP-ALW AN-2 SP-LMA PLL LOT AN-2 DM-SKF AN-2 DM-SKD MiG-17 PF "948" AN-2 SP-FLZ Milka Jak-12A SP-CUU

PostNapisane: Wt kwi 17 2018, 11:32 

djack napisał(a):

A i dziękuję za "spacerek" :piwo: . Tak myślałem, że znajdę jakiś zestaw zdjęć różnych elementów ale nie spodziewałem się, że w jednym miejscu!

Poza tym zdjęciem

Obrazek

znalazłem jeszcze kilka na funpage Aeroklubu Kujawskiego, zwłaszcza w locie. Nie byłem pewien chodnika na kadłubie - wydawało mi się, że był czarny ale jednak świeżo po malowaniu był biały. Ostatnie lata, kiedy stał na stojance, czerwona farba na górze kadłuba strasznie spłowiała i prawdopodobnie biała też. Znalazłem w swoich zdjęciach kilka elementów - między innymi strasznie schropowaciałą powierzchnię farby.
Zanim dojdę jednak do powierzchni, to zdecydowałem zrobić oszklenie kabiny z blaszek i jakiejś grubszej folii bo to co zrobiło italeri woła o pomstę do nieba. Owiewka samolotu składa się z samych płaskich powierzchni a Italeri poskładało ją z prostokątnych soczewek.

A tu zdjęcia z funpage

Obrazek

Tutaj już jako pomnik gdzieś we Włoszech, skąd trafił na złom.

Obrazek

W locie:

[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/16463784_595893120609701_855917410552662823_o.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeG-
xJfsPeZInc_CElrJcqqK6Pu9N6YF4DW3sjsLZObdSNQWWhJghWIFFGHj4YQPAOr_5hWlBdW8y6iKr-yURK-yoH0nzwVzZplQRNwvGVbdOw&oh=34aef5e54c0d26677f45ee46b288ed97&oe=5B2858B9[/img]

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Wt kwi 17 2018, 18:33 

Będę tu zaglądał. Ciekawi mnie jakie rozwiązanie zastosujesz do linii okien. Okno w drzwiach "nie trzyma" linii reszty okien. Może masz już jakiś pomysł?

PostNapisane: Wt kwi 17 2018, 22:48 

MAREK74 napisał(a):
Będę tu zaglądał. Ciekawi mnie jakie rozwiązanie zastosujesz do linii okien. Okno w drzwiach "nie trzyma" linii reszty okien. Może masz już jakiś pomysł?

Krzywe aż kłuje w oczy. Nie zwróciłem uwagi. Chyba podejmę się prostowania.
Sprawdziłem na kilku rysunkach - model z żadnym się nie pokrywa, żeby wyprostować okna, trzeba ich górną krawędź umieścić wzdłuż którejś z kolorowych kresek. Zależy od rysunku :)

O dziwo, okno w drzwiach jest najbliżej właściwego położenia.

Obrazek

PostNapisane: Wt kwi 17 2018, 23:05 

Moim zdaniem najprościej będzie wyciąć wszystkie cztery okna razem, powstały po nich otwór nieco powiększyć tak aby dało się ponownie wkleić okna ale już pod właściwym kontem. Szpary, które pozostaną po tej operacji uzupełnij plastikiem i zaszpachluj.
Jest to prosta do ogarnięcia operacja.

PostNapisane: Śr kwi 18 2018, 7:42 

Przede wszystkim to wyrzuć w cholerę te rysunki. Nie dość, że koślawe, to jeszcze różnią się między sobą. Najlepsze plany Antka to wciąż "Skrzydła w miniaturze" Z. Luranca. Ujdą też plany ostatnio opublikowane w "Super modelu", choć trochę błędów mają.

PostNapisane: Śr kwi 18 2018, 8:51 

Jak byś chciał to mogę podrzucić parę zdjęć w tym malowaniu. A jak byś się zdecydował na malowanie i napisy dokładnie z pierwszego zdjęcia postu, to mogę podrzucić wzory napisów, w PDF, ale zrobione w 1:48. Trzeba by je przeskalować.

PostNapisane: Śr kwi 18 2018, 12:56 

rymulus napisał(a):
Moim zdaniem najprościej będzie wyciąć wszystkie cztery okna razem, powstały po nich otwór nieco powiększyć tak aby dało się ponownie wkleić okna ale już pod właściwym kontem. Szpary, które pozostaną po tej operacji uzupełnij plastikiem i zaszpachluj.
Jest to prosta do ogarnięcia operacja.

I tak chyba zrobię.
Na razie szlifuję wnętrze kabiny, żeby wyrównać tą powierzchnię a potem wytnę okienka.

djack napisał(a):
Przede wszystkim to wyrzuć w cholerę te rysunki. Nie dość, że koślawe, to jeszcze różnią się między sobą. Najlepsze plany Antka to wciąż "Skrzydła w miniaturze" Z. Luranca. Ujdą też plany ostatnio opublikowane w "Super modelu", choć trochę błędów mają.

Poszukam, sprawdzę. Te rysunki, które mam, w miarę się pokrywają między sobą - najważniejsze, żeby okienka były w jednej linii, coby niebieski pasek był prosty.

GEM napisał(a):
Jak byś chciał to mogę podrzucić parę zdjęć w tym malowaniu. A jak byś się zdecydował na malowanie i napisy dokładnie z pierwszego zdjęcia postu, to mogę podrzucić wzory napisów, w PDF, ale zrobione w 1:48. Trzeba by je przeskalować.

Chętnie przygarnę :) :piwo: Co do napisu i reklamy jeszcze nie zdecydowałem. Myślę też czy namalować znaczek obrony cywilnej na stateczniku.

PostNapisane: Cz kwi 19 2018, 21:57 

Chciałbym podziękować za zdjęcia i pomoc w znalezieniu materiałów na temat "November-Oskara". Zwłaszcza pomoc Artek82 i GEM okazała się nieoceniona. Nie pozostaje mi nic innego jak zrobić idealny model z tymi materiałami :)
Miałem pracować powoli, myślałem, że poczekam aż skompletuję wszystkie materiały, jednak chyba się nie da :) . Zanim przyjdą blaszki z Parta zacząłem przygotowywać kadłub. Szlifowanie wnętrza kadłuba i przygotowanie do prostowania okien.

Przed szlifowaniem:

Obrazek

Przed wycinaniem okien:

Obrazek

A tu jeszcze spasowanie kadłuba ze skrzydłem dolnym.... będzie dużo zabawy z tym modelem. :sciana:

Obrazek

PostNapisane: Cz kwi 19 2018, 23:18 

Zwróć uwagę, że drzwi transportowe w modelu mają nieprawidłowy kształt. Ich dolna krawędź powinna być równoległa do dolnej krawędzi kadłuba, a nie pozioma jak zrobił to czeski projektant. Zanim zaczniesz wycinać podaj mi na PW swój adres mailowy, to podeślę Ci trochę rysunków.

PostNapisane: Pt kwi 20 2018, 10:36 

djack napisał(a):
Zwróć uwagę, że drzwi transportowe w modelu mają nieprawidłowy kształt. Ich dolna krawędź powinna być równoległa do dolnej krawędzi kadłuba, a nie pozioma jak zrobił to czeski projektant. Zanim zaczniesz wycinać podaj mi na PW swój adres mailowy, to podeślę Ci trochę rysunków.

Drzwi małe i duże dopasuję do blaszek Parta - są bliższe kształtowi oryginału. Poza tym, małe drzwi chyba też trzeba będzie lekko przesunąć w stronę tyłu na dużych drzwiach.
Wysyłam PW - i dzięki!!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

REGULAMIN FORUM