Skocz do zawartości

Sherman czyli zmagania z nudnym czołgiem


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu nie ma mojego "ulubionego" celownika typu sekstans

 

Jak bym wiedział, jak to było dokładnie mocowane do wieży.

To ten "sekstans" był by już zrobiony

 

Samo "ramię" mam już z wymiarowane w 1/35, jak dobrze pójdzie, to może uda się je wydrukować w 3d i powielić w żywicy.

Ale, nie wiem jak, do czego był zamocowany.

 

Znalazłem w Concordzie o Brytyjskich Shermanach, takie dwie fajne fotki z tym rodzajem celownika.

Widać sporo detali tego celownika.

 

Mt6Q0vVl.jpg

 

eQaSId7l.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to takie moje przemyślenia a mogą być błędne,że celownik typu sekstans był mocowany do tej hamerykańskiej płetwy i pewnie za pomocą śruby przedstawionej przez coopera. A ten drut osłona to forma prowadnicy dla jednego a może i obu ramion , to takie moje wizje pozdrawiam i obserwuję dalej OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celownik nie był mocowany ani do płetwy (vane sight) ani do wygiętego pręta. Pręt nie był tez prowadnicą - pełnił funkcję osłony. Celownik w dolnej części łuku był mocowany do podstawy peryskopu celowniczego i to najprawdopodobniej za pomocą spawania.

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co prawda tu najlepiej sprawowały by się metalowe ale Friule i Sherman to średni pomysł z tego co się orientowałem.

Może spróbuj ?

Zawsze lepiej mieć własne doświadczenia

O ile dopilnuje się porządku w składaniu (inne ogniwa na łuki, inne na odcinki proste) to wszystko powinno być ok. Ja składałem to kiedyś na "kopyto" które sobie zrobiłem, a które odtwarzało "wewnętrzny bieg gąsienic" - czyli coś jak ostatnio Takom dodaje do niektórych modeli, np. T29E3.

 

A wyższy koszt zakupu friuli zrekompensujesz mniejszą ilością roboczogodzin przy składaniu i malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co prawda tu najlepiej sprawowały by się metalowe ale Friule i Sherman to średni pomysł z tego co się orientowałem.

Może spróbuj ?

Zawsze lepiej mieć własne doświadczenia

O ile dopilnuje się porządku w składaniu (inne ogniwa na łuki, inne na odcinki proste) to wszystko powinno być ok. Ja składałem to kiedyś na "kopyto" które sobie zrobiłem, a które odtwarzało "wewnętrzny bieg gąsienic"...

Kopyto kopytem - problem z Friulami jest taki, iż z czasem "rozciągają" się na drutach łączących ogniwka i robią się zupełnie nieszermanowe zwisy gąsienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć się za wieżę.

 

Na pierwszy ogień idą wyrzutniki granatów dymnych

 

Te zestawowe widać, że są odpowiednikami tych i jakoś nic im specjalnie nie brakuje.

 

41714484572_3f90812a15_b.jpg

 

smoke_dischargers.jpg

 

Inna sprawa, że w okresie walk we Włoszech to jak oglądałem zdjęcia powinienem właściwie mocowanie zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Powinienem mieć jakieś enfildy - gdybyś kiedyś potrzebował (poza tym - można tam wstawić zamek z prawie każdego karabinu ;) ). A poza tym polecam zakup zestawu Voyagera, drogi nie jest i przesyłka za darmo...

A mocowanie też chyba było nieco inne - miało "żebra" z tyłu i chyba było mocowane do płyty która była przymocowana (spawana ?) do skorupy wieży, sprawdzę po południu w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Powinienem mieć jakieś enfildy - gdybyś kiedyś potrzebował (poza tym - można tam wstawić zamek z prawie każdego karabinu ;) ). A poza tym polecam zakup zestawu Voyagera, drogi nie jest i przesyłka za darmo...

A mocowanie też chyba było nieco inne - miało "żebra" z tyłu i chyba było mocowane do płyty która była przymocowana (spawana ?) do skorupy wieży, sprawdzę po południu w domu.

 

Voyagera zamówię ale to 2 miechy czekania bo u nich backorder i potem dostawa.

Karabinów niestety nie posiadam bo wszystkie figsy jakie mam to czołgiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.