Skocz do zawartości

Su-22M4 i MiG-21MF "Na szaro" KH i Eduard 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej prezentuje dwa modele samolotów z szachownicą, oba samoloty łączą szarości.

 

Modele wykonane zdecydowanie bez napinki takie modele „odpoczynkowe” są to typowe modele na półkę.

 

Pierwszy z prezentowanych modeli to Su-22 w nowym schemacie kolorystycznym a więc szaro-szary, podstawą do wykonania modelu był zestaw KH.

Zestaw ma swoje dobre i słabe strony. Model typowo dla tego producenta pocięty na możliwie największą ilość kawałeczków do sklejania z instrukcją która wymaga wiele cierpliwości.

Osobiście instrukcję potraktowałem nie jako przewodnik do złożenia modelu a jedynie poglądowo. Wszystkie części połówek kadłuba skleiłem w całość i w takim stanie połączyłem.

Korzystałem z kalek MM które ograniczyły się w zasadzie do numerów bocznych reszta kalkomanii to kombinacja.

Modele złożony prosto z pudła. Wkradło mi się sporo błędów ale jak napisałem wyżej modele wykonane bezstresowo mają po prostu cieszyć oko.

 

CKxBZG2.jpg?172Ky04j.jpg?1NjXujKn.jpg?14z2hZlq.jpg?15puDRIB.jpg?1IBCClTv.jpg?1

 

Nr.2 to żelazko w szarościach, zestaw Edka co mogę napisać o tym zestawie – jest bardzo przyjazny .

 

 

iO12K2Y.jpg?1wjXIkF2.jpg?1vfjpqdM.jpg?1zbX2mbZ.jpg?1ccPzPQu.jpg?19Iu4uUg.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem rur, ale Twoje modele przyprawiają me serce o szybsze bicie (bez podtekstów ;) ). Piękne wykonanie! Takie modelarstwo lubię, bez napinki, liczenia nitów, wykonane dla rozrywki i satysfakcji. Jedynie Su-22 wydaje mi się ciut za bardzo styrany lataniem, a przecież na szaro przemalowano je stosunkowo niedawno. Jednakże, ekspertem od Su-22 nie jestem. Inna sprawa, że pewnie polatają jeszcze trochę u nas, bo o następcach to jedynie się mówi, toteż będa miały okazję, aby lakier spłowiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem rur, ale Twoje modele przyprawiają me serce o szybsze bicie (bez podtekstów ;) ). Piękne wykonanie! Takie modelarstwo lubię, bez napinki, liczenia nitów, wykonane dla rozrywki i satysfakcji. Jedynie Su-22 wydaje mi się ciut za bardzo styrany lataniem, a przecież na szaro przemalowano je stosunkowo niedawno. Jednakże, ekspertem od Su-22 nie jestem. Inna sprawa, że pewnie polatają jeszcze trochę u nas, bo o następcach to jedynie się mówi, toteż będa miały okazję, aby lakier spłowiał
Na za kilka lat brudzenie będzie jak znalazł. Fajne samoloty i dobrze wiedzieć, że da się skleić model cieszący oko bez całej góry dodatków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su w tych szarościach szybko się umorusało.

 

ckMiRfw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję świetnych modeli. Tak wykonane modele podobają mi się najbardziej, bez zbędnych wodotrysków i kratki preszajdingu.

Chciałbym zobaczyć więcej takich modeli bez "napinki" w Twoim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję świetnych modeli. Tak wykonane modele podobają mi się najbardziej, bez zbędnych wodotrysków i kratki preszajdingu.

Chciałbym zobaczyć więcej takich modeli bez "napinki" w Twoim wykonaniu.

 

Coś zapewne się pojawi - zakupiłem ostatnio sporo modeli w skali 1:48

 

Mi twoje pomalowanie Su się szczególnie podoba.

 

Dzięki karambolis.

 

Fajne to zdjęcie Suczki z uzbrojeniem

 

Mojego faworyta z uzbrojeniem nie umieściłem więc może jeszcze fotka poniżej.

 

OZ1XCpE.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wszystko cacy tylko jak robić aby był taki ładny lakier matowy na powierzchni?

 

 

Nużek, chętnie odpowiem tylko proszę sprecyzuj pytanie chodzi Ci o to jak jest rozlany? o stopień matu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sprecyzuję. Chodzi mi głównie o stopień zmatowienia. Chociaż jeśli możesz to chętnie poznam więcej szczegółów nakładania lakieru matowego.

 

 

W kwestii samego matu mogę napisać tyle że używam lakieru o stopniu matu 30-40GU.

Natomiast bardzo duże znaczenia ma sposób aplikacji a także prawidłowe przygotowanie mieszanki (rozcieńcenie, nie rozcieńczam produktów nadmiernie).

 

Przy samej aplikacji staram się nakładać lakier nie cienkimi spylonymi warstwami ( to często powoduje pojawienie się plam i przebłyszczeń) a wręcz przeciwnie w dwóch wylanych (mokrych) warstwach.

Jeżeli to pomoże ustalam lepkość lakieru 15-16sek ciśnienie zwykle 2bar lakiery bezbarwne zarówno gloss jak i mat powinny być dobrze zatomizowane wtedy uzyskujemy równą gładką dobrze rozlaną powierzchnię a po wyschnięciu równomierny gładki wygląd powłoki matowej bez widocznych miejsc gdzie powierzchnia jest mniej lub bardziej matowa.

 

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.