Skocz do zawartości

KW2 Trumpeter 1:35


enten

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw Trumpetera

KW2 w wersji wczesnej

 

model relaksacyjny, to dawne wypusty trupka i jest... taki sobie.

 

Zawartość pudła plus gąski MasterClub, lufa z RB, szekle metal, linki eureki i dojdą blaszki Abera oraz trochę własnych pierdółek/przeróbek.

 

Foto aktualnych prac:

 

wzLtW4A.jpg

 

oPtqKqu.jpg

 

tAeXcjH.jpg

 

v01TyDL.jpg

 

AnVQaGd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relaksacyjny bo nie walcze o każdą śrubkę

Gąski mastercluba są dostępne na pewno w exito i chyba mzone.

Jakość detalu świetna.

Składalność? W tych żywicznych spędziłem "kilka chwil". Każde ogniwko wymagało usunięcia resztki kanału wlewowego, przewiercenia pod sworzeń w każdym z czterech miejsc i ostateczny montaż na dwa piny.

Łącznie? 200 miejsc do szlifowania, 400 pinów, 800 miejsc do przewiercenia ....i to już któryś zestaw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że ich metalowe są bardzo dobre.

 

Wlasnie robie ich metalowe do tygrysa, za wiele metalowych gasek nie skladalem, ale te sa zdecydowanie najgorsze, bez szlifowania nawet gaska w gaske nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostał trochę spawów, blaszek i drucików. Struktury nie robiłem, nie miałem natchnienia po obejrzeniu zdjęć.

 

MF8HsYRh.jpg

 

H8wT5FYh.jpg

 

eH8SGOYh.jpg

 

 

Gąski są ruchome, więc zrobimy odpowiednie zwisy.

 

HfvKq2ch.jpg

 

 

Zdjęcia warsztatowe słabo się prezentują ale galerię obiecuję we wzorowej jakości 

 

 

 

W temacie metalowych gąsek Master Cluba powiem, że moje komplety do panter nie wymagają wiercenia/szlifowania. Pasują do siebie na delikatny wcisk.

 

Wlasnie robie ich metalowe do tygrysa.

Jak do Tygrysa I to nadają się do wyrzucenia.

 

Seb, co z nimi nie tak? Żywiczne też są złe? Co zatem do Tygrysa I?

 

Kleiłem go dawno temu, bez dodatków. Czekam na malowanie, przy KW to wyzwanie

 

tego się boję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Seb, co z nimi nie tak? Żywiczne też są złe?

 

Mastercluby (metalowe i zywiczne) sa o ok 1 mm za wąskie. Nie uwazam jednak by z tego powodu nadawaly sie do kosza. Idac tym tropem trza by bylo wywalac takze z polowe Friuli za nietrzymanie wymiarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że model "taki sobie" - w spasowaniu owszem nie jest na tip-top, ale za to detal ma naprawdę ładny - bez porównania ze Zvezdą czy Tamiyą.

 

Czekam na dalsze etapy, sam mam go w szafie z dokupionymi chyba wszystkimi możliwymi dodatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Taki sobie" - moja propozycja takiego stwierdzenia wzięła się od tego, że może i detal ma tak jak mówisz miejscami ok ale za to spasowanie i technologia to nadal nie współczesne "smartkity". Moim zdaniem określenie jest jak najbardziej słuszne. Jeśli natomiast ocenimy go w gronie modeli KW2 to mocno wyprzedza archaiczną Tamkę i jest deko lepszy niż Zvezda.

Co jeszcze mu dokoptowałeś?

 

Podziałałem nad tym czego najbardziej się obawiałem i czego muszę się wreszcie nauczyć "w technologii nowej ery" - MALOWANIA

 

Nie jestem do końca zadowolony ze swojej pracy. Celowałem w jaśniejszy kolor - nie umiem dobierać kolorów do zamierzonego efektu... :(

Po samym malowaniu jeszcze mi się podobał. Zdjęcie już po bezbarwnym gdzie cholernie ściemniał no i....  :(

 

FZYNR5ah.jpg

 

 

Gyd745Sh.jpg

 

 

 

Teraz wieża. Na zdjęciu widoczne sam nie wiem co na włazie i wywietrznikach zamalowałem w końcu. Nie wiem sam co chciałem uzyskać... Ale to było w nocy i się nie liczy

 

4DrtMwXh.jpg

 

ZhHZ0omh.jpg

 

brązowe ślady to farbka chipping ;)

 

Jak na pierwszy model "w nowej erze malowania" myślę, że... nadal nie wiem o co chodzi 

 

Teraz jeszcze delikatne poprawki nieudacznych obić i ciąg dalszy subtelnego brudzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie (ostrożnie/niezauważalnie) jaśniej?

 

hC67spBh.jpg

 

iX41d9zh.jpg

 

Nie będę już eksperymentował z rozjaśnianiem bo przy moim braku doświadczenia to zamiast na półkę powędruje tam gdzie nie chciałbym aby powędrował 

 

Pora na ciąg dalszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie idzie całkiem w porząsiu.

Ale jakbyś chciał bardziej podkreślić cieniowanie paneli to sugerowałbym do tego przyjąć "jakąś" zasadę.

Pozwoliłem sobie pobazgrać po Twoim zdjęciu.

 

1. Twoje zdjęcie

2. Moja podmalówka cieniowania paneli

3. Kierunki rozpraszania światła

4. A tu taka podmalówka jak będzie to hipotetycznie wyglądać po namalowaniu dwustopniowych odprysków (jasnych i ciemnych)

 

kv_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enten mam taki zestawik w kolejce:

MbVHtXR.jpg

są tu np. nawet fototrawione detale spodu wanny

KW-2 ze Zvezdy kupiony za grosze jako złom głównie dla detali zamka wewnątrz wieży - docelowo będzie pełne wnętrze wieży oraz przedziału silnikowego - za mało jest zdjęć i planów w necie aby zrobić pełne wnętrze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.