Skocz do zawartości

Pz.kpwf.III ausf.N DAK - Dragon 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Jak zwykle będzie super i hyper! To już widać po samym podejściu do tematu, no i po samych dodatkach.

 

Jednak osobiście rozwala mnie znowu ten kondon na lufie!. Nic na to nie poradzę że ich nie trawię! Dla mnie zawsze to wygląda źle! Zawsze chrzani model! Zawsze jest nienaturalny!

Nie widziałem dobrze pomalowanego pokrowca na lufę i w każdym modelu zaburza odbiór całości i powoduje u mnie negatywne postrzeganie zazwyczaj super zrobionego i pomalowanego pojazdu.

 

Ale jeśli ci się podoba to jest ok. To jest tylko moje zdanie...

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Mariusz że ich nie trawisz. Pisałeś kiedyś o tym przy okazji warsztatu Rafała (Dumo). To będzie jedyny Niemiec z czymś takim. A to tylko dlatego że mam też zimową wersję N-ki i żeby się trochę różniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wyprowadzenia przewodów do granatów dymnych.

Na tych dwóch fotkach wygląda jakby był to otwór pod środkowym granatem. Może ktoś to zweryfikować?

 

panzer_iii_044_of_136.jpg

 

panzer_iii_049_of_136.jpg

 

Fotki z Primeportal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie odnośnie "korytka" anteny. Dragon daje opcję do zamontowania części A36 lub A37 jako podstawa, ale na rysunku montażu do błotnika wygląda na to że ma być A37. Wieczorem przymierzę która bardziej pasuje, ale może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt anteny załatwiony. Teraz kwestia świateł przednich. Dragon daje możliwość zrobienia pełnych szkieł, lub tylko wąskich szczelin. Większość pojazdów na zdjęciach widziałem z tymi zasłoniętymi szkłami. Ale opcja z odsłoniętymi jest ciekawsza - prawie wszystkie modele maja zasłonięte. Dosłownie na kilku fotkach widziałem takie, ale żadnego z modelem "N". Coś, ktoś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś, ktoś poradzi?

Tak. Zrób tak by ci się podobało.

Popieram! Olej merytorykę, niech się tobie podoba!

Odezwał się ten który stosuje modulacje i jeździ równiutko po każdym kto jej nie wykona na swoim modelu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj mówię o tym że od jakiegoś czasu oglądam Twoje wypowiedzi i w większości z nich zawarta jest ironia lub krytyka za brak modulacji. Tutaj każdy robi modele dla własnej frajdy, jeśli Tobie się nie podoba to daruj sobie zgryźliwości bo nie na tym tu polega.

 

Wracając do tematu, skoro Dragon dał tutaj wybór reflektorów to raczej oznacza że obie opcje są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, skoro Dragon dał tutaj wybór reflektorów to raczej oznacza że obie opcje są poprawne.

 

Heh, w wypadku Dragona jak i większości producentów to zupełnie nic nie znaczy. W tym wypadku jest to drobnostka, ale wydaje mi się że akurat na pustyni światła konwojowe były bardziej potrzebne niż gdziekolwiek indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Raczej tak, zaciemnienie, w wcześniejszych okresach można spotkać na zdjęciach lampy bez ale w późniejszym okresie już raczej tylko "szparki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na kilku fotkach widziałem takie, ale żadnego z modelem "N".

Na sam początek potwierdzenie że w tym czasie w wersji ausf.N na "Czarnym Lądzie"prawie zawsze były zakładane oryginalne (kompletne) reflektory.

panzer_3.jpg

Panzer+III+Afrikakorps2.jpg

Czasami możemy zobaczyć takie reflektory na fotkach - wygląda jakby były to szkła bez szczelin,

3cf8b8df2423a1080b06e52e5885fbc3.jpg

To efekt - marszu po piachach - szczeliny się zapychały.

Na No.124 widać jakby tylko jeden miał założoną osłonę - szczelinę na szkle

91ce6df632d543c4bde622076b54d4fd.png

Doskonale widać zapychanie się szczelin pyłem - No.242 -

386a02a2717ff9cd94fdd136f6f3ef7e.jpg

No, ale żeby nie było zbyt jednostajnie - znalazłem wyjątek w wersji ausf.N - znana fotka.

Co prawda wrak No.832, ale nikt chyba specjalnie nie "zdemolował" w ten sposób reflektora. Czyli mogły być wyjątki.

zniszczony-czolg,-ii-wojna-swiatowa-156242.jpg

Wcześniejsze wersje można spotkać częściej bez szczelin - tak jak pisze "Irgr" i "Greif" - wtedy w powietrzu tak mocno nie dominowali Alianci.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i jeszcze jeden temat. Wiem że popularny wśród nas jest czarny kolor lewarka. Jednak przeglądając zdjęcia mam wrażenie że ten powinien być jednak w kolorze pojazdu. Czarny urozmaica bryłę pojazdu, a drugi jest zdaje się bliżej prawdy. No więc jaki kolor zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że popularny wśród nas jest czarny kolor lewarka. Jednak przeglądając zdjęcia mam wrażenie że ten powinien być jednak w kolorze pojazdu. ... . No więc jaki kolor zrobić?

Elementy dodatkowe dostarczali podwykonawcy. Lewarki też dostarczał podwykonawca. Kolor którym był pomalowany był ustalony w-g wymagań w danym okresie/teatr działań - kolor bazowy pojazdu.

Na przejściach na inne kolory bazowe mogły być jeszcze dostarczone w starych kolorach.

Podczas zmian koloru bazowego na pojazdach mogło się zdażyć że np.

- do pojazdu pomalowanego na kolor RLM 7028 Dunkelgelb dodano podnośnik kolor RLM 7021 Dunkelgrau

teatr afrykański

- do pojazdu pomalowanego na kolor RAL 8020 Braun dodano podnośnik kolor RAL 8000 Grünbraun

Trzeba dodać że fabryki miały obowiązek ujednolicić kolor bazowy pojazdu na wszystkich jego elementach.

 

Do Twojej "trójki" ausf.N / teatr afrykański - podnośnik w kolorze bazowym RAL 8020 Braun.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.