Skocz do zawartości

F-16D Block 52+ "4082" - Hasegawa 1/72


M.J.89763

Rekomendowane odpowiedzi

Do zadań operacyjnych mieszanie AGM-154 i GBU-38 wielkiego sensu nie ma - JSOW to uzbrojenie do wystrzelenia z kilkudziesięciu kilometrów, bomby do zrzucenia bezpośrednio nad celem. Dużo bardziej realistyczne będą jednak cztery JDAMy. Chciałem też powiedzieć, że AGM-154 raczej nie może wisieć na BRU-57, ale sprawdziłem dokładniej i wychodzi mi, że jednak może

 

Teoretycznie twój pomysł może zadziałać, praktycznie bym odradzał ze względu na mieszanie uzbrojenia służącego do różnych typów misji. Z drugiej strony to widywałem zdjęcia amerykańskich szesnastek z podwieszonymi asymetrycznie AGM-88 i GBU-38, ale to też inny rodzaj pocisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji miałbym pytanie...

Bo nie mam GBU-12 a mam 2 szt. AGM-154 tylko, że w wersji A. Czy ona wizualnie różni się od wersji C?

Jeśli nie to na jedno skrzydło 2 szt. GBU-38 na belce BRU-57 a na drugim 2 szt. AGM-154 również na belce BRU-57 mogłoby fajnie wyglądać

Co myślicie?

 

A od C różni się nieznacznie: nieco inne linie podziału, szczególnie na nosie bomby, nieco inne stencilsy i to chyba wszystko zewnętrznie.

Nie widziałem jednak nigdy aby jakikolwiek samolot (może poza B-1B) przenosił po dwa AGM-154 na jednym pylonie. Nie widziałem chyba nigdy żeby jakikolwiek samolot poza wspomnianym przenosił na raz więcej niż dwie sztuki tych bomb.

Zdecydowanie byłoby to dziwne, gdyby nasz F-16 miał podpięte tak dwa AGM-154 na jednym pylonie i to na jednym skrzydle.

Jeśli chcesz tę bombę podpiąć, to doradzałbym jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jednak nigdy aby jakikolwiek samolot (może poza B-1B) przenosił po dwa AGM-154 na jednym pylonie. Nie widziałem chyba nigdy żeby jakikolwiek samolot poza wspomnianym przenosił na raz więcej niż dwie sztuki tych bomb.

 

To zobacz

file.php?id=5593&t=1

 

Nie zmienia to jednak faktu, że raczej nie jest to stosowany układ na naszych F-16. Podobnie jak mieszanie tych pocisków z bombami na jednym samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.