Skocz do zawartości

P-47 D Thunderbolt 1/72 Revell


19robi88

Rekomendowane odpowiedzi

Stary poczciwy Revell wiec nie ma co opisywać. Model wrzucony na warsztat jakiś czas temu kilka fotek z dotychczasowych prac :

 

Kokpit i trohce blaszek eduarda

CByoBa6.jpg

 

vY3Jk07.jpg

 

xgWSleJ.jpg

 

pGFRedM.jpg

 

 

Kadłub sklejony

 

CDpPs0u.jpg

 

 

no i zabrałem sie za silnik żywiczny doszły kabelki

 

RPrjsvb.jpg

 

tukLg2m.jpg

 

Q63iQ8Z.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep Krzyczących orłów (101st AB) na lotnisku? no nie wiem....

 

Tak wiem czepiam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep Krzyczących orłów (101st AB) na lotnisku? no nie wiem....

 

Tak wiem czepiam się

 

Thunderbolt będzie stał na psp marsden matting widziałem foto ze jeepy były tez na takich lotniskach i chciałem zrobić takiego co stoi na trawie ziemi obok

 

Thunderbolt bardzo ładnie idzie, ale tego Jeepa bym sobie darował, merytorycznie leży i Jeepa przypomina tylko z daleka.

 

na jeepach się nie znam coś zrobiłem źle w nim ? ciężko znaleźć jeepa w 1/72 żeby dobrze wyglądał a to miał być tylko dodatek do podstawki i nie przywiązywałem jakoś wagi do szczegółowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie zrobiłeś z nim nic źle, to po prostu jest bardzo zły produkt Academy. Tak na szybko:

-cała przednia szyba ma skopane proporcje

-maska silnika nie wychodziła tak do przodu przed frontową płytę

-sama frontowa płyta, symbol Jeepa, też niepodobna do oryginału

-właściwie wszystkie małe elementy i detale są zrobione okrutnie siermiężnie- chociażby uchwyt na burcie, lusterko na ramieniu obok kierowcy, światło za tylnym kołem, czy złożony stelaż dachu.

 

Na tym zdjęciu dobrze widać większość miejsc, które Academy skopało:

Willys_MB_%28Bild_1_2008-06-14%29%2C_Baujahr_1944_c.JPG

 

Nie zrozum mnie źle, nie chodzi mi o to żeby Cię punktować, po prostu ten Jeep jest tak złym modelem, że zmarnujesz sobie Thunderbolta stawiając je razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko zdaje sobie sprawę ze ten model szału nie ma jest to wypust z 1999 roku z tego zestawu

 

AAQjV6g.jpg wiec to juz prawie Vintage :P

 

jeszcze nie skonczyłem thunderbolta moze wyjdzie jeszcze gorzej niz Jeep i jeep bedzie ozdoba haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-47 Revella i z tym silnikiem (osprzęt niekompletny i zupełnie obcy dla Thunderbolta) też mistrzem odwzorowania rzeczywistości nie będzie, więc może i nie ma się czym stresować. Wart Pac pałaca... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep Krzyczących orłów (101st AB) na lotnisku? no nie wiem....

 

Tak wiem czepiam się

 

Thunderbolt będzie stał na psp marsden matting widziałem foto ze jeepy były tez na takich lotniskach i chciałem zrobić takiego co stoi na trawie ziemi obok

 

Nie chodzi mi o Jeepa samego w sobie tylko o oznakowanie. Zrobiłeś Jeepa w malowaniu 101AB, jednostkę możesz kojażyć chociażby z Kompani Braci. Jednostka ta w swoim szlaku bojowym tylko raz była na tyłach, po D-Dayu wróciła odpoczywać w anglii. Od Market Garden, była non stop na pierwszej linii. Także ich Jeep na lotnisku gdzieś na tyłach jest trochę nie teges.

 

Skasuj oznaczenia 101 ze zderzaka i nikt kto trochę jarzy historie IIws Cie już nie zje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik będzie tylko widać trochę z przodu za łopatami śmigła. Greatgonzo silnik Airesa dedykowany do p-47 i do Revella czego mu brakuje dlaczego jest zły? nie to ze się sprzeczam tylko z ciekawości pytam bo po fotkach w necie wydawał mi się ok i porównując do zestawowego zdecydowanie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd jest pewnie dużo lepszy. Ale cały zapłon (umiejscowiony przed pierwszą gwiazdą na osłonie reduktora śmigła) jest błędny dla każdego P-47 z R-2800 serii B, a dla tego konkretnie szczególnie. Dodatkowo brakuje kolektora przewodów zapłonowych, połowy przewodów i sterownika śmigła stałoprędkościowego. To wszystko akurat widać za śmigłem. Revell chyba też ma problem z przejściem kadłub/okapotowanie, ale ja się słabo znam na zestawach do sklejania. Masz też niewłaściwy kolor w kabinie. Pewnie też zrobisz jeszcze jakieś błędy, które wszyscy robią.

Pokazuję tylko, że zgra się z jeepem, też się nie sprzeczam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greatgonzo spoko wszystko rozumiem, co do koloru w kabinie to akurat farbę samemu mieszalem żeby zgrać z blaszkami Eduarda to już ich wina ze kolor inny. Ja staram się bawić modelarstwem nie jestem jakimś specjalista lotnictwa wiec błędów będzie napewno sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam modelarza, który starałby się inaczej.

Z jednym tylko nie mogę się zgodzić, a rzecz powtarza się niezwykle często. To kwestia winy producentów zestawu. Owszem, to ich wina do momentu zakupu produktu przez modelarza. Potem, gdy zacznie się budowa to już wyłącznie jego wina. Sam uważam, że słowo wina jest tu zupełnie nie na miejscu, ale używam go, bo Ty i inni modelarze tak właśnie to definiują. Myślę, że to akurat jest drobiazg semantyczny. Jednak zrzucanie odpowiedzialności za swoje decyzje i czyny na kogoś innego jest po prostu irracjonalne.

Jest kilka takich postaw w modelarstwie, które moim zdaniem rzutują na jakość powstających modeli w dużo większym stopniu niż złe aerografy, zła chemia itd. Ale ta ostatnia uwaga to już zupełnie inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakiegoś problemu nie mam ze odcień czy coś jest inny kokpitu, nie przeszkadza mi to wogole. Chyba niepotrzebnie się porwalem na pokazywanie mojego warsztatu patrząc jaka macie wiedzę techniczną i historyczna. Ja się bawię i staram się w miare moich możliwości robić zgodnie z oryginałem ale bez przesady nie wyczuwam się aż tak w model za 20zł, chce tylko żeby fajnie wyglądał na półce a nie konkurowal na konkursie z modelami z dokumentacją. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.