Skocz do zawartości

Projekt Mława 1939 w skali 1:72. Czyli FtF'y ale nie tylko.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Tym razem szykuje się większy projekt, w założeniu robiony z przerwami. Czyli odtworzenie słynnej tu i ówdzie dioramy Mirage Hobby "Mława 1939", z tą różnicą, że w skali 1:72. Na pierwszy ogień idzie Ftf'owy TKS.

 

 

Zatem zapraszam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

I kolejna część projektu, tym razem figurki. Tak jak w poprzednich przypadkach, nie są jeszcze ostatecznie skończone, po nakręceniu filmu trochę wzmocniłem wash. Na końcu dojdą jeszcze pewnie pigmenty.

 

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 4 months later...

Co z Twoim, jakże ciekawym projektem? Mam nadzieję, że lada dzień zasypiesz nas zdjęciami z postępu prac nad poszczególnymi elementami, a może i gotową dioramą? Pozdrawiam!

 

Edytowane przez Salieri
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Zamiast green stuffu do takich prac lepiej użyć masy samoutwardzalnej DAS. Będzie taniej. Pytanko dlaczego odlewałeś kopie schronu skoro na dioramie bedzie tylko jeden?

Nie wiem czy wiesz ale w Martoli takie coś sie pojawiło.

https://www.martola.com.pl/producenci/pl603/BRAINSTORM_TROOPERS

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2020 o 23:32, mikemc napisał:

Zamiast green stuffu do takich prac lepiej użyć masy samoutwardzalnej DAS.

Tak, ale akurat nic innego nie miałem. Zresztą też o tym mówiłem - że takie masy są lepsze. ?

W dniu 5.09.2020 o 23:32, mikemc napisał:

Pytanko dlaczego odlewałeś kopie schronu skoro na dioramie bedzie tylko jeden?

Żeby pokazać "proces technologiczny" - jak można zrobić coś od początku, od projektu, przez wydruk i odlew. ?

 

A o tych schronach od Brainstorm Troopers wiem. Zobaczę, czy skorzystam. ?

 

Tymczasem ciąg dalszy. ?

Zapraszam! ?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przede wszystkim gratuluję ukończenia projektu. Postęp w stosunku do pierwowzoru jest ogromny.  Praca bardzo mi się podoba, jest plastyczna a schron prezentuje się znakomicie. Bardzo fajnie wygląda też działko. Z uwag - krater z tyłu schronu mógłby mieć łagodniejsze boki, czy może inaczej - bardziej "zlewać się" z terenem - obecnie chyba zbyt mocno od niego odstaje. Nie wiem czy roślinność przed szczeliną obserwacyjną nie zawęża pola ostrzału. Mam też wrażenie pewnego przeskalowania krzaczków na i wokół schronu; są jakby zbyt masywne w stosunku do całej konstrukcji. Może warto wybrać z nich mniejsze gałązki i poumieszczać na makiecie? Mimo tych uwag wrażenia są bardzo dobre i mam nadzieję, że pokażesz niedługo kolejne projekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wyszło  :super:

nawet szkoda że nie dałeś większej podstawki bo teraz z tym gąsiennicowym karaluchem jest dość "gęsto" .

jedną rzecz bym obowiązkowo poprawił ---->  stanowisko Boforsa stanowczo za głębokie (bardziej pasuje pod jakiś moździeż czy rkm). Przy takim okopaniu nie ma jak prowadzić ostrzału kilku celów i korygować ognia obracając armatę na boki (o ile pamiętam miała swobodę obrotu za pomocą korby na boki o ok 20 stopni) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.