Skocz do zawartości

Supermarine Spitife Mk.la Airfix


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu po raz pierwszy na tym forum. Jestem początkującym i mam za sobą kilka modeli , ale dzisiaj chciałbym wam zaprezentować oto ten model. Zapraszam.

vOrahlq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka nieśmiała uwaga z mojej strony.Zwolnij trochę tempo.Zaszpachluj ślady łączeń i na pewno model na tym zyska.To samo przy modelu Me 109.Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mzQcW4M.jpg

Niezależnie od tego, jak to jest przygotowane, złożone i pomalowane, popatrzcie jaki ten facet (pilot, oczywiście) jest wyluzowany. Ręce złożone na udach, stopy na podłodze, oczy zamknięte... "autonomiczny" Spitfire?

 

Tak jak koledzy piszą: zbyt szybko pracujesz, przez co efekt jest słaby jakościowo i - zdaję się - tracisz w ten sposób to, co w modelarstwie najważniejsze. Moim zdaniem, rzecz jasna.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) popatrzcie jaki ten facet (pilot, oczywiście) jest wyluzowany. Ręce złożone na udach, stopy na podłodze, oczy zamknięte... "autonomiczny" Spitfire?

W moim odczuciu, rozgląda się wokół i jest trochę przybity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szpachle i materiały ścierne się kłaniają....

Całą szpachlę prawie wydałem na nie udany model revella po reboxie otwieram pudełko a tam instrukcja z modelu od Lindebrga :(. Model to był X3 Stiletto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawie robi wielką różnicę. . Trochę wolniej .Kup nową szpachlówkę a na pewno model będzie lepiej wyglądał.To nie wyścigi. Gdybyś nie miał pilota w środku to ładnie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie robi wielką różnicę.

 

Leży żona na łóżku i mówi:

- Jak tak leżę to mam prawie płaski brzuch!

Mąż odpowiada

- PRAWIE robi wielką różnicę!

 

Panowie, na spokojnie. Zapomniał wół jak cielęciem był?

Za n-tym razem i kokpit się okrasi, i szpachla z papierścieruchem się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre bardzo dobre. Nic złego nie miałem na myśli. Oczywiście Tomaszu masz rację każdy z nas tak zaczynał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą szpachlę prawie wydałem na nie udany model revella po reboxie otwieram pudełko a tam instrukcja z modelu od Lindebrga :(. Model to był X3 Stiletto

Śmiechłem i padłem

A na serio:

bSAE8Yy.jpg

Nie rażą Cię te wypływki z kleju i ten Rów Mariański na okaptowaniu silnika? Albo odstająca chłodnica? Tak jak piszą koledzy zwolnij, spokojnie, niech wyschnie, potem oszlifuj, wyszpachluj, znów oszlifuj. Model dużo zyska, a elementy zewnętrze są najbardziej widoczne.

I przytaczane już zdjęcie jeźdźca w siodle. Jemu pilnik by też nie zaszkodził - widać szew po łączeniu form. A celownik przemaluj, ten ukośny górny element to w oryginale szkło, więc jak już to srebrnym.

Nie zrażaj się, wolniej a dokładniej i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że robisz sobie mały zestaw bitwy o Anglię. Tu warsztat Spita, a jednocześnie Meser powstaje.

Te dwa modele zaliczają sie do bitwy pod Anglię? Jeszcze ten spitfire z polskim malowaniem

AL5OBFq.jpg

9jdWGIc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że robisz sobie mały zestaw bitwy o Anglię. Tu warsztat Spita, a jednocześnie Meser powstaje.

Te dwa modele zaliczają sie do bitwy pod Anglię? Jeszcze ten spitfire z polskim malowaniem

AL5OBFq.jpg

9jdWGIc.jpg

 

Czy kolega ogóle zna znaczenie Bitwy o Anglię? I w jakim okresie się odbywała? Trochę historii nikomu nie zaszkodzi. A spit w wersji IX w oznaczeniach PFT to na pewno razem z harrierem brały udział w Bitwie o Anglie . https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Anglię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.