Skocz do zawartości

M.A.N KAT1 M1013 Modelcollect, 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z wcześniejszych modeli.

 

Nie będę się rozwodził nad modelem. Jak na nowy wyrób Modelcollecta to jestem rozczarowany.

Szyby za duże (boczne musiałem finalnie wymienić),wystają poza ramy( za grube) ,przednia po malowaniu i washowaniu w rogu pękła (napięcia?). Zostawiłem bo wygląda jak pęknięcie w realnym pojeździe. Uproszczenia (dźwig) ,szpachlowanie ramy i kilku innych miejsc.

 

Dźwig wzbogaciłem o przewody hydrauliczne .

Malowanie MERDC z końca służby,wyblakłe.

Figurki Zvezda/Italeri.

Podstawka

AK Interactive Terrain -Asphalt oraz Ground

 

 

I32xP5w.jpg

DlRh6c4.jpg

LPpT9T3.jpg

FXmCu7M.jpg

5eXlbny.jpg

vXL8DSh.jpg

H6lPlF9.jpg

I32xP5w.jpg

O81EjT4.jpg

BzpRYxU.jpg

nK33kFv.jpg

1FVpf5A.jpg

cbyjjIU.jpg

aExCqYU.jpg

Gkuk7gp.jpg

qA7qS6L.jpg

g4E8FLf.jpg

DE7Vf9c.jpg

rMqBBg3.jpg

L23ntHA.jpg

OsTK7i4.jpg

vY0p0JJ.jpg

lLxE0Gh.jpg

mN9Skcm.jpg

00XXA43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie będę się rozwodził nad modelem. Jak na nowy wyrób Modelcollecta to jestem rozczarowany.

Szyby za duże (boczne musiałem finalnie wymienić),wystają poza ramy( za grube) ,przednia po malowaniu i washowaniu w rogu pękła (napięcia?).

Dobrze, że o tym wspomniałeś. Mam ten model, więc będę wiedział, na co zwrócić uwagę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszklenie jest fatalne. Naprawdę grube. Boczne nie dość ,że bo sporym spiłowaniu wokoło i tak cieżko wchodziły ,a po zamontowaniu i tak wystawały poza ramę ok 0,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Oszklenie jest fatalne. Naprawdę grube. Boczne nie dość ,że bo sporym spiłowaniu wokoło i tak cieżko wchodziły ,a po zamontowaniu i tak wystawały poza ramę ok 0,5mm.

Proste szyby więc trzeba będzie zrobić we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Miałem wymieniać ale nawet to jakoś się komponuje. U schyłku służby te pojazdy kiepsko wyglądały. Kamuflaż MERDC sam w sobie powinien być ciemniejszy. Ja tu celowo dałem wypłowiały. Tydzień czasu przeglądałem wzorniki zanim wybrałem te na modelu

Tak dla kontrastu dni chwały i po nich

 

XoLQCTm.jpg

9ZuWr9x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ale sobie pomarudzę. Nie widzą mi się koła i to z dwóch powodów. Pierwszy to ich kształt, jak balony. Drugi to brudzenie - trzeba by jeszcze potrenować kurzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Było by fajnie ale zdecydowanie na minus:

przyklejenie do podstawki,

1. widać klej

2. opony mogłeś podciąć w miejscu styku z podłożem, wszak pojazd nie piórko swoją wagę ma, dużo lepiej by to wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać klej bo odklejałem model od podstawki ,żeby jednak wymienić boczne szyby. Oderwał się z asfaltem . Sądziłem,że uda się gonwkleić na swoje miejsce. Niestety nie do końca się to udało.

 

Zaś co do brudzenia....też nie jestem zadowolony. Model był trzy razy przemalowywany bo nie podobały mi efekty. Na pierwszej wersji opony dobrze wyglądały. Niestety kolejne warstwy bezbarwnego niwelowały efekty. Model mocno mnie zirytowal i chciałem już go po prostu skończyć. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny choć brakuje mu kontrastu (zaciek, obicie, kurz itp.), ten opis problemów dopełnia w mojej głowie obrazu tego producenta wg mnie całkowicie przereklamowanego.

Ostatnio zrobiłem sobie małe podsumowanie producentów i uważam, że Modelcollect to największe modelarskie rozczarowanie ostatnich lat. Robią modele ciekawych pojazdów z ewidentnym nakierowaniem na szybki zysk czyli popyt, do tego dają niemałe ceny a jakość...tylko na pierwszy rzut oka jest super a potem się okazuje że model zrobiono trochę byle jak (to jest najgorsze,taie ukryte i ciężkie przez to do naprawienia błędy, co innego jakieś wulgarne babole, do tego przywykłem w ACE czy Rodenie). Kilka modeli MC miałem brać...ale oglądając warsztaty i opinie byłem totalnie rozczarowany relacją cena-jakość.

 

Generalnie najbardziej zawyżająca swoją własną wartość firma na rynku 72 ostatnio i nie będę kupował ich miernych modeli dopóki mam co sklejać:) Pod tym względem największy plus dla Zvezdy, która robi modele idealnie koncepcyjnie (tzn maks detal przy minimalnej liczbie części), deklasuje wg mnie mcollecta nie mówiąc o cenie. Podobnie w 48, z którą mam romans, Hobby Boss i AVF to niesamowici producenci, którzy deklasują Tamkę wg mnie, tylko skąd oni biorą te ceny?

 

Taka to moja refleksja Piotr, przepraszam, jeśli zanudziłem. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Żadne przynudzanie.

Prawda taka,że pojazdy kołowe mają roznej jakości.

Jednak czołgo są przyjemne. Przynajmniej te "nowoczesne" serii T-72 , T-64,T-80 czy T-90.

Jednak kołowe to już gorzej. Na przykład Zvezdowe podwozie MZKT Astrolog jest w porównaniu z collectem klasę wyżej jesli chodzi i detal i spasowanie.

Seria MAZ jest fajna z ogromem wersji. Kupilem ostatnio S-300 i po BAL-E mam niechęć go zacząć.

Jedynie po collectowego HEMMT chętnie sie skuszę ale to sygnowane jest Aoshima więc. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEMMT jest sygnowany Aoshima ponieważ wyrzutnia Patriot to wypraski Aoshimy. Ten sam zestaw pakują do swojego Japońskiego Pariota z inną ciężarówką. Modelcollect zrobił tylko ciagnik, który jest też w zestawie z Pershingiem i naczepą transportową.

 

MAN elegancki.. fajny kamuflaż..dużo pracy włożone. Dzięki za wypunktowanie błędów zestawu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.