Skocz do zawartości

PZL 37 Łoś, IBG 1/72


MiCK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że jak Czesi skończą się turlać ze śmiechu po tej prezentacji, to otworzą szampana.

 

A nie wierzysz w daleko idące poprawki, które IGB natychmiast wniesie do projektu po tej prezentacji?

 

Może ktoś jednak wierzy?

 

Pojawiające się tu wcześniej porównania do Airfixa są daleko niesprawiedliwe. Dla Airfixa. O ile można się u nich nadal czepiać dość brutalnych podziałów blach, to zestawy są pozbawione takich grubych błędów jak ten biedny Łoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam, ale dla mnie to wygląda to słabo. A szkoda.

Ten sam problem wystąpił ze Scammell Pioneer Recovery Tractor - IBG troszkę przód skopało i teraz wszyscy kupują Thunder Model. A szkoda, bo w dzisiejszych czasach można się trochę przyłożyć. A tak liczyłem na tego Łosia - teraz trzeba czekać aż Fly wypuści swój i wszystkie będą na rynku aby porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie sądzę. Ten model dopiero co się ukazał na rynku. Chyba że to chodziło o inny pojazd.

No ale nawet jeżeli to ok. Teraz Miniart tak robi z ich Pz.kpfw. III, wysyłają poprawione płyty nadsilnikowe i kilka innych elementów. Wystarczy mail napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie sądzę. Ten model dopiero co się ukazał na rynku. Chyba że to chodziło o inny pojazd.

No ale nawet jeżeli to ok. Teraz Miniart tak robi z ich Pz.kpfw. III, wysyłają poprawione płyty nadsilnikowe i kilka innych elementów. Wystarczy mail napisać.

 

No jednak coś było:

 

http://www.thundermodel.com/Spare-parts-service.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie sądzę. Ten model dopiero co się ukazał na rynku. Chyba że to chodziło o inny pojazd.

No ale nawet jeżeli to ok. Teraz Miniart tak robi z ich Pz.kpfw. III, wysyłają poprawione płyty nadsilnikowe i kilka innych elementów. Wystarczy mail napisać.

 

No jednak coś było:

 

http://www.thundermodel.com/Spare-parts-service.html

 

Było....

 

P4270135.jpg

 

Szczegółowy opis problemu znajdziecie na stronie Kamila:

http://www.kfs-miniatures.com/1-35-british-scammell-pioneer-r100-thunder-model/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tradycji stało się zadość Nikt jeszcze modelu w ręku nie miał ,a już wszyscy wiedzą że nowy Łoś nic nie warty Ale myślę że szczytem szczytów jest nadzieja że FLY zrobi lepszy , bo że droższy to co do tego nie mam żadnych wątpliwości Ja ,,Karasie'' kupiłem ,skleiłem i z Łosiem zrobię tak samo Na złość malkontentom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwnie składa, że zarówno dla ZTS Plastyk i dla IBG model Łosia jest trzecim lotniczym zestawem w skali 1/72. Dla ZTS był to szczyt możliwości i najlepszy polski zestaw w historii ludowej ojczyzny. Niestety po IBG nie widać takiego rozwoju jakim wykazał się przed 35 laty ZTS. Wtedy był to model na średnim światowym poziomie. Ten nowy wygląda na gorszy niż średnia jaką dziś wyznacza Airfix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie wrażenie, że projektant, który buduje model łosia, nie siedzi w lotnictwie. Podobnie jak projektant Karasia. Przy karasiu, jednak projektant skopał bardzo niewiele, i generalnie model jest bardzo dobry. może nie składa się jak Airfix, ale spasowany jest w punkt( co przy robieniu form cyfrowo nie jest problemem), i generalnie pozostawia bardzo przyjemne wrażenia. Projektant łosia, też nie zna się na samolotach co widać, ale tym razem jego brak fachowości widać jak na dłoni. Brak mu finezji gościa, który projektował Karasia. A Łoś , panie projektancie, to nasza Polska Duma. Masz pan podejść do tematu ambitnie. środek, komory bombowe i klapy sa OK. Ja bym pokusił się o przeprojektowanie powierzchni zewnętrznych, i jak już się bawić, to zrobił bym osobne sloty. Kurde zróbcie ten model porządnie, bo i tak go wszyscy będą zlepiać, przed najbliższa dekade ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tradycji stało się zadość Nikt jeszcze modelu w ręku nie miał ,a już wszyscy wiedzą że nowy Łoś nic nie warty Ale myślę że szczytem szczytów jest nadzieja że FLY zrobi lepszy , bo że droższy to co do tego nie mam żadnych wątpliwości Ja ,,Karasie'' kupiłem ,skleiłem i z Łosiem zrobię tak samo Na złość malkontentom

To kup jeszcze jednego więcej , zrób z niego kapliczkę ,zapal świeczki i bij pokłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wmieszam sie do dyskusji

Podejrzewam, ze zadnych poprawek w Losiu nie bedzie

Podobnie bylo z Karasiem - Byla dyskusja na temat tych nieszczesnych popychaczy lotek

Jeszcze przed wyjsciem wersji B skomentowano, ze zadnych poprawek nie bedzie

Problem polega na kontroli

W wypadku Karasia Chinczyk dostal plany ( skopane i nie do konca sprawdzone !!! ) i zrobil formy a mozna bylo chociazby sprawdzic model w 3D - nikomu sie nie chcialo :-(

W Losiu bylo podobnie i, jak ktos juz zauwazyl - trzeba wziac wypraski i obejrzec

Co do Fly-a Porownywalem model Whitleya Airfix contra Fly a szczegolnie oszklenie - to dwa swiaty !!

Niestety na niekorzysc Fly I, jesli w losiu bedzie podobnie - wyciagne zestaw z 83 roku

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Fly-a Porownywalem model Whitleya Airfix contra Fly a szczegolnie oszklenie - to dwa swiaty !!

Niestety na niekorzysc Fly

To dwa światy, ale możliwości Fly'a określają ich ostatnie produkcje, a nie zestaw sprzed wielu lat, będący zresztą wariacją na temat FROG'a. Poza tym: Właściciel Fly'a jest modelarzem. I to moze być istotna jakościowa różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziemy szpachlować IBG. Ile żeście zaoszczędzili na tym chińczyku ?? W Polsce jest kilka osób, które robią genialne modele 3D samolotów. I z pewnością byliby w stanie zrobić genialny model. Myśle, ze co do korekty, to wystarczy wrzucić rendery tutaj na forum i za darmoche dostaniecie mega profesjonalną korekte . Zróbcie tak następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyli że IBG wstawiło swojego Łosia, to szybko chwycili za pierwszą z brzegu komórkę i strzelili szybką sesję na stole? Ehhh...

Linie podziału wyglądają na delikatniejsze, ale wnętrze Łosia z IBG wyglądało znacznie przyjemniej.

 

No i szkoda że tyle tej żywicy wywinduje cenę, a raczej nie zrobiono w niej elementów które by tego jakoś szczególnie potrzebowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolne stanowisko, sloty, silniki i rura kolo osłony silnika to co mi sie rzuca po pierwszym spojrzeniu jako minus, sa i plusy - wnetrze kabiny, golenie, podzial oszklenia, z tego co pamietam bedzie i blacha.Ale z oceną poczekam, aż zaczne go "ciąć".

Muszę przyznać, że zdjęcia ramek Karasia zrobiły na mnie większe wrażenie niż Łoś(zobaczymy jak będzie w realu).

Ramki Łosia z FLY też jakoś nie wywołują efektu "łał", więc trzymam się dalej mego planu i IBG kupie, ale może i FLY też wyląduje na składzie.

 

Mimo wszystko dobrze, że już jest i są zdjęcia - jest możliwość porównania z FLY i przygotowania papieru ściernego na poprawki ;)

Kiedy w sklepach?

 

A jak by ktoś chciał już porównywać to tutaj(może część osób już tą strone zna) całkiem fajna relacja z tworzenia Łosia w 3D:

http://pfmrc.eu/index.php/topic/58589-pzl-37-w-3d/page-7

 

Pzdr.

Jaro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziemy szpachlować IBG. Ile żeście zaoszczędzili na tym chińczyku ?? W Polsce jest kilka osób, które robią genialne modele 3D samolotów. I z pewnością byliby w stanie zrobić genialny model. Myśle, ze co do korekty, to wystarczy wrzucić rendery tutaj na forum i za darmoche dostaniecie mega profesjonalną korekte . Zróbcie tak następnym razem

 

Łosia i Karasia robił ten sam Polak. Podejrzewam, że różnice w jakości to bardziej kwestia narzędziowni niż projektu. Z tego co wiem IBG miało opóźnienia i część form zapewne była robiona na szybko, byle zdążyć na pokaz 26 maja. Pójdą poprawki i będzie tak jak trzeba.

 

Co do "renderek" to ciekawy pomysł, nie spotkałem się jeszcze z sytuacja by jakikolwiek firma powszechnie udostępniał projekt za kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy PLN.

 

Renderki Łosia były jakiś czas temu na FB szkoda, że wtedy nikt nie zauważył błędów.

 

Jeśli chcesz to zgłoś się do IBG z propozycją bezpłatnych konsultacji. Myślę, że przyjmą Cię z otwartymi ramionami i może jeszcze jakiś model dorzucą (bez sarkazmu). Łoś i Karaś był konsultowany z Panem Sikorą i prawdopodobnie z Panem Glassem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziemy szpachlować IBG. Ile żeście zaoszczędzili na tym chińczyku ?? W Polsce jest kilka osób, które robią genialne modele 3D samolotów. I z pewnością byliby w stanie zrobić genialny model. Myśle, ze co do korekty, to wystarczy wrzucić rendery tutaj na forum i za darmoche dostaniecie mega profesjonalną korekte . Zróbcie tak następnym razem

 

Łosia i Karasia robił ten sam Polak. Podejrzewam, że różnice w jakości to bardziej kwestia narzędziowni niż projektu. Z tego co wiem IBG miało opóźnienia i część form zapewne była robiona na szybko, byle zdążyć na pokaz 26 maja. Pójdą poprawki i będzie tak jak trzeba.

 

Co do "renderek" to ciekawy pomysł, nie spotkałem się jeszcze z sytuacja by jakikolwiek firma powszechnie udostępniał projekt za kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy PLN.

 

Renderki Łosia były jakiś czas temu na FB szkoda, że wtedy nikt nie zauważył błędów.

 

Jeśli chcesz to zgłoś się do IBG z propozycją bezpłatnych konsultacji. Myślę, że przyjmą Cię z otwartymi ramionami i może jeszcze jakiś model dorzucą (bez sarkazmu). Łoś i Karaś był konsultowany z Panem Sikorą i prawdopodobnie z Panem Glassem.

 

Zgłaszam się spokojnie na konsultanta na przyszłość w takim razie. oczywiście za free . Rendery, jakie były wrzucone , nie pokazywały akurat tych partii, które są skopane. Jeśli faktycznie była by możliwość poprawienia paru rzeczy( głębokość linii podziału, krawędź spływu, sloty, osłona dolnego stanowiska strzeleckiego, to byłoby super.

Co do pokazywania renderów za kilkadziesiąt tysięcy... bez jaj, jestem architektem, i dobrze wiem, że nikt nie ukradnie modelu mając renderki. Tak, że nie ma obawy, jest to bespieczna sytuacja, jedynie konkurencja moze się zorientowac jak wysoko ustawiona jest poprzeczka, co nie jest niczym złym, bo mobilizuje obie strony. Model IBG jest duzo ambitniejszy od FLY, jak widac, szkoda, że te błedy , o których napisałem Ja i inni uzytkownicy forum trochę zniszczą generalnie niezły produkt, ale jak to jestescie w stanie poprawić , to będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak by ktoś chciał już porównywać to tutaj(może część osób już tą strone zna) całkiem fajna relacja z tworzenia Łosia w 3D:

http://pfmrc.eu/index.php/topic/58589-pzl-37-w-3d/page-7

 

Pzdr.

Jaro

Modele Agnieszki Cyrankiewicz są super. To Kobieta, a zobaczcie, jak rozkminiła silnik !!! Ona tez się pyta oto, czy nie popełnia błędów, i osoby obserwujące jej prace często wskazują na błędy, dzięki czemu jej prace są coraz lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.