Skocz do zawartości

XXI KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH RADOM


struna

Rekomendowane odpowiedzi

XXI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Konkurs Główny

 

1. Organizatorami Konkursu są: Dom Kultury „Idalin” w Radomiu oraz Klub Modelarsko-Historyczny „Sokół” w Radomiu.

2. Konkurs odbędzie się 8-10 czerwca 2018 r. w Domu Kultury „Idalin” w Radomiu.

3. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim startować modelarze indywidualni i zrzeszeni z modelami kartonowymi i plastikowymi oraz z modelami wykonanymi od podstaw z dowolnych materiałów.

4. Konkurs zostanie rozegrany w kategoriach: standard i otwartej w klasach kartonowych i plastikowych /wykaz klas w załączniku/ w następujących grupach wiekowych:

młodzik - do lat 13 /2004 r. i później/,

junior - do lat 18 /1999-2003/,

senior /1998 r. i wcześniej/;

5. Każdy z uczestników może zgłosić do Konkursu dowolną ilość modeli, ale nie więcej niż 1 model w danej klasie, przy czym nie mogą to być modele nagrodzone w poprzednich edycjach Konkursu.

6. Poszczególne klasy zostaną rozegrane w przypadku zgłoszenia do każdej przynajmniej 3 modeli. W przypadku mniejszej liczby modeli zgłoszonych w danej klasie organizatorzy zastrzegają sobie prawo do połączenia grup wiekowych /tylko młodsza do starszej/ lub połączenia zbliżonych klas.

7. Do każdego modelu należy załączyć czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia, a w kat. otwartej - dodatkowo dokumentację, na podstawie której model został wykonany lub zwaloryzowany.

Modele wraz z dokumentacją przyjmowane będą 8 czerwca 2018 r. w godz. 17.30-19.00 i 9 czerwca 2018 r. w godz. 8.00-12.30.

Zgłoszenia należy składać w:

Domu Kultury „Idalin”, ul. Bluszczowa 4/8, 26-600 Radom,

tel. 048/365-27-17 lub 0604 683 901

e-mail: dkidalin@poczta.onet.pl

8. Modele oceni i dokona podziału nagród Komisja Sędziowska powołana przez Organizatorów. Ocena modeli wg przepisów LOK.

9. Uczestnicy ponoszą opłaty startowe w wysokości:

seniorzy - 15 zł,

młodzicy i juniorzy - 8 zł

bez względu na zgłoszoną liczbę modeli.

10. Organizator dysponuje ograniczoną liczbą bezpłatnych miejsc noclegowych. Osoby zainteresowane bezpłatnym noclegiem proszone są o zabranie ze sobą śpiworów lub kocy. Koszty wyżywienia /dwa obiady, śniadanie, kolacja/: 30 zł. Osoby zainteresowane noclegiem i wyżywieniem proszone są o zgłoszenie tego najpóźniej do dn. 30 maja 2018 r.

 

 

 

XXI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Konkurs Specjalny: Polska barwa 1918-20

 

1. Do każdego z Konkursów Specjalnych uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie 3 modele zgodne z tematyką konkursu.

2. Zgłoszone modele nie mogą jednocześnie startować w Konkursie Głównym.

3. Konkurs Specjalny zostanie rozegrany bez podziału na klasy i grupy wiekowe.

4. Oceny modeli wg zasady „podoba się – nie podoba się” dokona Komisja Sędziowska.

5. Modele, które zajmą miejsca I-III, zostaną nagrodzone pucharami i nagrodami rzeczowymi.

6. Uczestnicy konkursu specjalnego ponoszą opłaty startowe w wysokości 2 zł od modelu.

7. Pozostałe uregulowania jak dla Konkursu Głównego.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie wyłączne prawo do interpretacji niniejszych Regulaminów.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.:

Dom Kultury „Idalin” - 048 365-27-17,

Grzegorz Molenda - 0-604 683 901

Druk karty zgłoszenia można pobrać lub zarejestrować elektronicznie w formularzu na stronie Domu Kultury „Idalin”:

http://dkidalin.radom.pl/xxi-ogolnopolski-konkurs-modeli-kartonowych-i-plastikowych-zgloszenia/

http://dkidalin.radom.pl/zgloszenie-modelu-do-konkursu-radom/

 

KLASY MODELI MODELE PLASTIKOWE /standard i otwarta/

 

lotnicze

PLS1 samoloty śmigłowe 1/72 – 1/144

PLS2 samoloty śmigłowe 1/48 – 1/50

PLO1 samoloty odrzutowe 1/24 – 1/35

PLO2 samoloty odrzutowe 1/48 – 1/50

PL3 samoloty 1/24 – 1/35

PH1 śmigłowce 1/72 – 1/144

PH2 śmigłowce 1/48 – 1/50

 

artyleria bez własnego napędu

PA1 1/76 – 1/48

PA2 1/35 i większe

 

pojazdy bojowe

PK1 kołowe 1/76 – 1/48

PK2 kołowe 1/35 i większe

PG1 gąsienicowe 1/76 – 1/48

PG2 gąsienicowe 1/35 i większe

 

pojazdy cywilne i motocykle

PC1 1/76 – 1/48

PC2 1/35 – 1/24

PC3 1/18 i większe

 

statki żaglowe

PZ1 1/250 i mniejsze

PZ2 1/200 i większe

 

statki motorowe

PO1 1/250 i mniejsze

PO2 1/200 i większe

 

figurki

PF1 1/35 – 1/24

PF2 1/16 – 1/9

 

MODELE KARTONOWE /standard i otwarta/

 

lotnicze

KS1 samoloty śmigłowe jednosilnikowe

KS2 samoloty śmigłowe wielosilnikowe

KS3 samoloty odrzutowe

KS50 samoloty i śmigłowce w skali 1/48, 1/50

KH śmigłowce

KX kosmiczne

 

pojazdy wojskowe

KK kołowe

KG gąsienicowe

KA artyleria bez własnego napędu

 

pojazdy cywilne

KP szynowe /także pociągi pancerne/

KC kołowe i gąsienicowe

 

statki

KZ żaglowce

KO motorowce

KB budowle

KF figurki

KD dioramy kartonowe

 

tematyka dowolna DIORAMY /otwarta/

DL lotnicze do 0.5 m2, materiał dowolny

DK kołowe do 0.5 m2, materiał dowolny

DM morskie do 0.5 m2, materiał dowolny

 

INNE /otwarta/

PR przekroje modele plastikowe i kartonowe, skala dowolna

MP modele od podstaw materiał dowolny, skala dowolna, dopuszcza się użycie w modelu 10% części fabrycznych

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku! A miał być wrzesień, tak bynajmniej sugerował dyrektor D.K. Idalin. Ciekawe czy tym razem znowu będą podziękowania, listy pochwalne i inne takie cyrki. Sędzia główny mam nadzieję że zje śniadanie i w miarę głośno i wyraźnie będzie czytał wyniki. FAZZY, jest grupa modelarzy z Radomia którzy na pewno będą w Warszawie. Natomiast ci co przytulili się do Idalina, wystawią się w Radomiu. W zeszłym roku, tak dla jaj wyatawiłem na Idalinie model, ale to był już ostatni raz, kiedy coś tam dałem. Basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jeśli mógłbym coś zasugerować to polecam również obserwować kalendarz międzynarodowy

nie wspominając już o 'faux pas' z Babąrybą w ramach jednego województwa to generalnie ten termin jest dość oblegany

9-10.6.2018 Babaryba Warsaw Model Show

9. 6. 2018 Novopacký šutrák, Nová Paka - Czechy

9. 6. 2018 Modelbraní 2018, Znojmo - Czechy

08.06.18 - 09.06.18 Popradský modelársky deň 2018 - Słowacja

09.06.18 Memoriál Ing. Ľuboša Nováka, Košice - Słowacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e

:nauka: jeśli mógłbym coś zasugerować to polecam również obserwować kalendarz międzynarodowy

nie wspominając już o 'faux pas' z Babąrybą w ramach jednego województwa to generalnie ten termin jest dość oblegany

9-10.6.2018 Babaryba Warsaw Model Show

9. 6. 2018 Novopacký šutrák, Nová Paka - Czechy

9. 6. 2018 Modelbraní 2018, Znojmo - Czechy

08.06.18 - 09.06.18 Popradský modelársky deň 2018 - Słowacja

09.06.18 Memoriál Ing. Ľuboša Nováka, Košice - Słowacja

Tomek akurat konkurs w Radomiu rządzi się swoimi prawami i organizator mało interesuje co jest gdzie indziej. Tak było od lat. Natomiast ten konkurs ma dla mnie wartość sentymentalną, gdyż jakieś 20 lat temu zdobyłem tam swoją pierwszą nagrodę. Chciałbym też w tym roku tam pojechać, żeby zakończyć tam swoją wędrówkę po konkursach w kraju i zagranicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też bym chciał pojechać do Radomia choćby z tego względu że to rodzinne miasto moich rodziców; ale nie pojadę bo zrobiliśmy klubową rezerwację do Warszawy poza tym obiecałem Andrzejowi że będę; i tak naprawdę to jest dla mnie irytujące a nie to że organizatorzy nie balansują między terminami a ja chce sobie popisać na forum - po prostu szkoda ale cóż może za rok;

 

A tak z innej bajki zapraszam do zakończenia kariery objazdowej do Bielska Białej poza wystawą masz jeszcze piękne Beskidy w jesiennej aurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Organizatorzy sami sobie robią krzywdę albo może wręcz przeciwnie chcą żeby wszyscy najlepsi wyjechali do Wawy i nie robili im konkurencji dla swoich modeli, ja jestem mega zwiedziony poziomem konkursu jaki prezentuje Radom. Jade do warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
normalnie jak byś się chwalił, że wpadłeś do przedszkola z bandą kumpli uzbrojonych w tarcze i pałki.. i pozabierałeś dzieciom lizaki

wrzuć jakieś zdjęcia i pokaż z czym rywalizowałeś

No wpadłem bo gdzie indziej nie mogłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakaś relacyjkę foto wrzucicie - chciałbym zobaczyć jak to tam wyglądało a nie mogłem jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele Daniela wyróżniały się na tle innych modeli. Oczywiście na korzyść. Wzrok przyciągał też Lim-5P Irka Kulińskiego. Poza tym, to 230 modeli jak na konkurs w Radomiu, to raczej porażka organizatora. Baaaardzo słabo. Zwiedzających praktycznie nie było. Pusto, cicho i smutno. Giełda z kartonami i kilkoma plastikami. TEN KONKURS UMIERA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Danielu. Zbyszek jakoś odbyła się 21 edycja tego konkursu a z tego co pamiętam to już dużo wcześniej wróżyłeś temu konkursowi upadek. Pokaż mi drugi taki konkurs w Polsce gdzie jest tyle edycji. Konkurs w Radomiu rządzi się swoimi prawami i tego się nie zmieni. Kiedyś było mniej konkursów i dlatego była większa frekwencja. Teraz w ten właśnie weekend był konkurs w Warszawie. Modelarze mieli wybór. Ja osobiście przyjechałem z sentymentu , ponieważ tam zdobyłem swoje pierwsze nagrody i tym tegorocznym konkursem zakończyłem swoje wyjazdy konkursowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu z roku na rok jest coraz gorzej. Z tym konkursem jest tak jak z Breżniewem. Czyli sztuczne podtrzymywanie życia w tym co nieodwracalnie umiera. Ilość nie przechodzi w jakość. Niewiele mniej edycji konkursów modelarskich odbyło się w Kielcach. Różnie się nazywały, ale się odbywały i odbywają. Na dodatek mają ciekawą oprawę i dobrze dobraną datę. Więc można? Można. Tylko nie w Radomiu. W tym roku nawet ci ci go organizowali przez wszystkie te lata, a była to kolejna już ekipa nie było ich na tym konkursie. Bynajmniej nie chodzi tu o pieniądze, tylko o sam kształt konkursu. Stare zdrewniałe zasady, nieomylny we wszystkim dyrektor DK, oczywiście sposób sędziowania a i kółka wzajemnej adoracji. Konkurs zamiast przyciągać to odstręcza od siebie. Przykre to, ale prawdziwe. Sprawozdanie pójdzie do Urzędu Miejskiego, że taki to a taki konkurs o znaczeniu ogólnopolskim się odbył, to zostanie odhaczone i uznane jako sukces. Koledzy pojechali do stolicy, coś tam zdobyli, dobrze się zaprezentowali. Sentymenty są dobre tylko przy oglądaniu starych zdjęć w rodzinnych albumach. Przykro było patrzeć na pustą salę o godzinie 12.55. Oprócz modelarzy i nas trzech z którymi rozmawiałeś, nikt chyba nawet nie zwiedzaj wystawy pokonkursowej. Wybacz, ale jestem trochę lepiej zorientowany co jest z tym konkursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru z tobą dyskutować od kiedy stwierdziłeś, że nasze Lubelskie Spotkania Modelarskie (była to chyba edycja odbywająca się jeszcze w "Gali") są do kitu, bo zabrakło dla ciebie krzesła na rozdaniu nagród. Nie jesteś partnerem do dyskusji. Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie krzesło? gościu lecz się dobrze. Raz już mnie przepraszałeś z głupim uśmiechem właśnie na konkursie w Radomiu po awanturze na tym forum. Masz jakieś urojenia i naprawdę kolego opanuj emocje bo sprawę z konkursem w Radomiu znam lepiej od ciebie. Przy następnym spotkaniu już nie będę taki uprzejmy i koleżeński jak w tę niedzielę na Idalinie. To będzie męska rozmowa. Obrażać się nie dam. Lecz nogi bo na głowę jest za późno. Dorośnij człowieku bo zachowujesz się jak smarkacz. A tak poza tym, to ty nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji.Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.