Skocz do zawartości

Bengalowe ulepki w jeden 72 :)


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

analogicznie do pancerki zakładam temat tutaj, będę się starał na bieżąco wrzucać swoje aktualne projekty i itp. Tyle wstępem.

Od mojego ostatniego Rhina minęło ok 2 miechów, przez 1.5 nic nie robiłem, praca, życie etc, mam nowego szczeniaka (taka sama morda jak w moim awatarze) w poprzedni czwartek wywaliło mi neta, pies spał, żona spała a w lodówce yj0Fjrc.jpg

No dobra.. mój pierwszy Spirtfire PR.XIX w malowaniu Szwedzkim (3 Division Flottij 11, Flygvapnet, Nykoping, Sweden, 1949.) - Airfix.

W porównaniu do przedniego Buffalo, jest lepiej ale dalej popełniłem mnóstwo błędów

Dobra koniec, zapraszam

W93dzun.jpg

PMTrhUm.jpg

06LQlyq.jpg

LM0u2Tn.jpg

JLkcFFi.jpg

23IWYJD.jpg

kyrQmE9.jpg

2deVBlm.jpg

mNK38vP.jpg

7keYSkI.jpg

LS1zDSx.jpg

parę zdjęć z innego kalkulatora

H6GTxgm.jpg

uIcxbHY.jpg

BVXnxsQ.jpg

wJUZxmC.jpg

c1gljbx.jpg

 

dobrym problemem były czarne pasy i czerwone linie, kalki od airfixa nie były idealne, zrobiłem je sam

ltk5G7A.jpg

f51VGxQ.jpg

DvPxZZ8.jpg

HUVISeQ.jpg

bonus w normalnym świetle

t7tZ2D2.jpg

 

ogólnie, pierwszy spit, na pewno nie ostatni mi się podoba.

Błędy, nadal ich dużo ale cóż trzeba robić dalej, następny może jakiś Japończyk hmmm

 

dzięki

B.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że popełniłeś tego samego merytorycznego babola co ja w swoim- okienko z aparatem za kabiną było okrągłe i powinieneś je wymalować:

 

maxresdefault.jpg

 

Ale się podoba, Spit w tym kolorku wygląda piekielnie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model.Ten na pierwszym zdjęciu najlepszy. Jedno pytanie dotyczące owiewki.Dlaczego taka matowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model.Ten na pierwszym zdjęciu najlepszy. Jedno pytanie dotyczące owiewki.Dlaczego taka matowa?

 

Skandynawia, mróz zimno etc

A tak na poważnie, nie pomyślałem zdjąłem maskowanie owiewki, wkleiłem i psiknąłem błyszczącym dlatego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitfire, jak zwykle śliczny i szwedzkim malowaniu (a nie szweckim !!!), ale te przyciemnienia linii podziału blach przesadzone (vide załączone w poprzednim poście zdjęcie). W ogóle ten nadmierny weathering stał się jakąś okropną modą, każdy to robi z zasady, nie odnosząc się chyba do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitfire, jak zwykle śliczny i szwedzkim malowaniu (a nie szweckim !!!),

Poprawione

ale te przyciemnienia linii podziału blach przesadzone (vide załączone w poprzednim poście zdjęcie). W ogóle ten nadmierny weathering stał się jakąś okropną modą, każdy to robi z zasady, nie odnosząc się chyba do oryginału.

Wash jest delikatny, wtopę popełniłem na preshedingu - następny będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ładny "mesiek". Pobrudzony w sam raz. Podoba się

 

Z minusów to oczywiście owiewka za którą należą się

 

I brakuje dwóch linii podziałowych na części ogonowej kadłuba z góry i z dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejna 72 na spontanie i bez spiny, tak naprawdę w oczekiwaniu na odpowiedź od GWH.

Chciałem poćwiczyć zdrapki poprzez chipping i sól.

Model to Hasegama Kawanishi N1K2-J Shidenkai

4Spqieq.jpg

pqlZxux.jpg

OwHnDLk.jpg

HYiyeqX.jpg

NMDFT8O.jpg

YBGYaDn.jpg

RA3tddc.jpg

 

pewnie troszkę przesadziłem z efektem:) i za dużo i pewnie za gruba sól ale przynajmniej poćwiczyłem

owiewka znowu mnie pokonała :(

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół wyszedł całkiem ładnie

Ale góra

 

Chyba cię odrobinę poniosło. Zwolennikiem "odrapańców" nie jestem ale wygląda to mi trochę chaotycznie i chyba nie do końca przemyślanie.

Ale jeżeli to tylko "eksperyment medyczny" przy nauce obić to całkiem, całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry,

coś nowego w oczekiwaniu na lufy do Invadera.

Tamiya Aichi M6A1-K Nanzan (Seiran Kai), malowany gunze + brązowy wash + delikatne oleje.

Prosty fajny model, mi się podoba.

No dobra zdjęcia :)

qWp8It2.jpg

6DzczAm.jpg

ZrsabM1.jpg

HFJEgTu.jpg

VxCBjgR.jpg

yjmrHWH.jpg

dySIKgf.jpg

iyPmFTQ.jpg

Ysw4BVg.jpg

4nKm5JD.jpg

hXkZ5QL.jpg

0MPiKFN.jpg

2pALmMz.jpg

xCSVb72.jpg

vMUarKQ.jpg

5OHe2q8.jpg

 

:) w myśli zasady jeden zrobiony można kolejny otwierać więc zabieram się za kolejny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny samolocik. Ładnie wyszło cieniowanie paneli i podkreślenie linii podziału. Z minusów to zbyt jednolite hinomaru. Jak się domyślam to kalki- następnym razem wypsikaj je farbą a efekt będzie o wiele lepszy.

Co do zdjęć:hmmm:

Na białym tle zdecydowanie lepiej widać osiągnięty efekt.

:szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna pomarańcza. 

Pytanie do zorientowanych, czy hinomaru z białym otokiem nie powinien być na górnej powierzchni skrzydła, a bez na dolnej. Czy może Japończycy nie mieli ujednoliconego schematu ich nanoszenia na płatowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

17 minut temu, rymulus napisał:

czy hinomaru z białym otokiem nie powinien być na górnej powierzchni skrzydła, a bez na dolnej.

XluyOxf.jpg

No jakoś tak to wyglądało  :mrgreen:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bengal napisał:

Następnym razem postaram się je pomalować niż użyć kalek :)

Dzięki.

Wydaje mi się, że w tym przypadku zawiniło coś innego. Wszystkie efekty były "pre", a więc zostały kalkami przykryte, stąd takie wrażenie ich za bardzo nowości. Gdybyś teraz pojeździł po nich jakimiś olejami, wszystko byłoby cacy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.