Skocz do zawartości

PZL-23B Karaś IBG 1:72 "Rumuńska rybka"


Tiger44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, model, który wziąłem na warsztat to jak wspominam w tytule Karaś IBG, prezent choinkowy poleżał 2 miesiące i chyba dojrzał, bowiem coś udalo mi się przy nim popchnąć do przodu. Przy budowie modelu zamierzam wykorzystać zestawy Yahu(pasy oraz deska rozdzielcza) dokupiłem w celu ułątwienia budowy również maski firmy Montex. Nad malowaniem się waham, ale kusi mnie wykonanie rumuńskiej "rybki". W budowie postaram się poprawić swoje umiejętności w jak najczystszym wykonaniu modelu. Więcej dodatków niż wspomniane nie przewiduję, co do nitowania to zbyt doświadczony nie jestem, a nie chciałbym zepsuć modelu może poćwiczę na jakimś Plastyku tak by nie było potem żal zepsutego zestawu, a kiedyś spróbuję z następnym Karasiem... Zapraszam do oglądania moich prac i dawania konstruktywnych komentarzy...

k1PUjHv.jpg

Zawartość pudełka + dodatki:

oWarJ5L.jpg

bHfic0l.jpg

GJw8VYZ.jpg

t9GcVCX.jpg

Podczas budowy będę się posiłkował numerem TBIU dotyczącym ww. aeroplanu:

4pZVabd.jpg

Postępy w pracach:

bcOrVkk.jpg

QJehhUu.jpg

I tutaj pojawiają się takie pytanie: czy występowały rumuńskie Karasie z założonym fotokarabinem K-28 i czy da się to potwierdzić jakimiś materiałami archiwalnymi? Czy pasy od Yahu powinny być malowane czy są już barwione i czy należy przyklejać je już po pomalowaniu foteli?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam;

Wynalazłem czas na dalsze prace nad miniaturą. Postanowiłem zwaloryzować statecznik poziomy po przez wycięcie powierzchni sterowej i wklejenie jej wysuniętej:

eCds4sD.jpg

Postępy w pracach(pomalowano wnętrze, sklejony płatowiec) zostało jeszcze pod szpachlować pewne fragmenty łączeń kadłuba i skrzydeł, stateczników:

MOs6cmn.jpg

mvT0lEH.jpg

In1grpF.jpg

rqnZRSB.jpg

ryrPTzj.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz wyostrzyć zdjęć, bo nawet monetę widać lepiej...nie wrzucaj czegoś takiego bo to nie ma sensu albo popraw światło i sprawdź jakość zdjęcia przed wrzuceniem, bo jestem pewien że da się tym co masz zrobić ładne zdjęcie a nie takie "coś". Pamięetaj żeby ustawić balans bieli na najsłabsze, z reguły żarowe najlepiej wychodzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.