Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk I /Airfix 1:48/ RF*F


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Konkurs na sąsiednim forum zmobilizował mnie do rozpoczęcia prac nad, chyba już dobrze znanym, modelem Hurricane'a firmy Airfix.

Z racji tego, że "podstawowa" wersja Mk I nie jest ostatnio dostępna w żadnym sklepie zdecydowałem się na wersję "Trop". Na szczęście w pudełku znajdują się dokładnie te same ramki z częściami więc wystarczy tylko ściągnąć instrukcję z oficjalnej strony producenta i można zabierać się do pracy.

38963121470_79e31985de_b.jpg

38963121080_12d20c18e2_b.jpg

Skromne dodatki jak na zdjęciu: kalkomanie Techmodu z oznaczeniami do planowanej przeze mnie wersji malowania RF*F Witolda Urbanowicza, żywiczny fotel CMK i tablica Yahu.

 

Niestety czasu na hobby ostatnio u mnie jak na lekarstwo, ale małymi kroczkami jakoś udaje mi się posunąć budowę do przodu

Na pierwszy ogień poszedł kokpit:

40173312314_3d8ac97143_b.jpg

40173310154_5da447e83e_b.jpg

Przymiarka na sucho:

40173311114_035e5a7a67_b.jpg

I stan na dzień dzisiejszy czyli model posklejany do kupy i pomalowany warstwą Surfacer'a:

40150841710_0a5ef89288_b.jpg

 

C.D.N.

Mam nadzieję, że niebawem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czasu na hobby ostatnio u mnie jak na lekarstwo, ale małymi kroczkami jakoś udaje mi się posunąć budowę do przodu ...

 

Pierwsze kroczki masz całkiem spore .

Powyższy model Airfix'a pasuje 100% do maszyny Urbanowicza ?

Mógłbyś pokazać tablice jak wyszła w modelu ?

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy model Airfix'a pasuje 100% do maszyny Urbanowicza ?

Jeśli maszyna Urbanowicza nie różniła się niczym od "zwykłego" Mk I to tak Jak napisałem wcześniej zestawy Airfixa Hurricane Mk I, Hurricane Mk I Tropical i Sea Hurricane Mk I to te same ramki pakowane w inne pudełka z różnymi arkuszami kalkomanii.

Pierwsze kroczki masz całkiem spore

Jeśli wziąć pod uwagę, że doprowadzenie modelu do tego stanu trwało grubo ponad miesiąc to można uznać to za małe kroczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajnie Ci idzie. Nie stosuje tej metody malowania ale widze że fajne rezultaty mozna osiagnąć. Trzeba będzie spróbowac, ja mam Hurka z Italeri w tej skali. Good work, well done.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doping

Działam dalej:

Bezbarwny lakier błyszczący, kalki i znowu bezbarwny lakier błyszczący:

42731909672_5e8280073d_b.jpg

Szczerze powiedziawszy efekt uzyskany na spodzie też mi nie za bardzo "leżał" więc zdecydowałem się go stłumić.

28908136378_fe7e9eedce_b.jpg

41880945065_69fcd2452a_b.jpg

Napisy eksploatacyjne, znaki rozpoznawcze i fin flashe "pudełkowe" z zestawu Airfixa nakładały się bez żadnego problemu i świetnie reagowały na płyn zmiękczający Mr. Hobby natomiast litery kodowe, godła dywizjonu itp Techmodu... no cóż... każda z nich popękała na kilka części zaraz po zwilżeniu arkusika wodą i zanim nawet trafiła na model... Starałem się jakoś ratować z różnym skutkiem co chyba najbardziej widoczne jest na ostatnim zdjęciu ponieważ litery kodowe krzywo "siadły" na modelu

Już zabrakło mi nerwów na zabawę w prostowanie tych "puzzli" więc zostawiłem tak jak są. Każda próba poprawek skończyłaby się zapewne zniszczeniem kalkomanii.

 

Pomimo nieprzyjemnego poślizgu C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.