Skocz do zawartości

Malowanie LOT-u na 100-lecie Polski


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mogło być ładniej,oczywiści,ale tragedi nie ma.Ktoś dał przykład że może Bolek i Lolek i Szopen i Maria,ale co oni mają wspólnego z niepodległością,nic.Jest to święto narodowe,a nie rocznica emisji pierwszego odcinka jakiejś bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Chopin i Skłodowska z niepodległością wspólnego mają sporo

Nie znam ich biografi wybitnie,ale jeśli facet który był zakochany w sobie i zmarł blisko 70 lat przed niepodległością miał z nią "sporo wspólnego" to ja jestem chińczyk.To gdzie np.Piłsudski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Chopin i Skłodowska z niepodległością wspólnego mają sporo

Nie znam ich biografi wybitnie,ale jeśli facet który był zakochany w sobie i zmarł blisko 70 lat przed niepodległością miał z nią "sporo wspólnego" to ja jestem chińczyk.To gdzie np.Piłsudski.

 

Mieli z nią wspólnego chociażby tyle, że podtrzymywali przez czas zaborów kulturę polską, i gdyby nie praca takich ludzi jak Chopin czy Skłodowska, to może nie byłoby kim obsadzić Błękitnej Armii, Legionów Polskich i innych takich organizacji.

 

Tak sobie myślę, że najładniejsze co moglibyśmy zrobić, to pomalować kilka naszych samolotów w motywy regionalne. Gdybym zobaczył Boeinga w hafcie kaszubskim albo przemalowanego na wielką, biało-czerwoną kraszankę, to bym się chyba wziął za sklejanie cywili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że najładniejsze co moglibyśmy zrobić, to pomalować kilka naszych samolotów w motywy regionalne. Gdybym zobaczył Boeinga w hafcie kaszubskim albo przemalowanego na wielką, biało-czerwoną kraszankę, to bym się chyba wziął za sklejanie cywili
Jakoś w latach 90. bodajże British Airways wykonał takie malowanie - wycinanka łowicka bodajże na ogonie B-747.

O ile pamiętam zrobili takich kilka malowań z krajów do których najwięcej latają czy jakoś tak.

Z każdego kraju było cos charakterystycznego, u nas - wycinanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zobaczył Boeinga w hafcie kaszubskim albo przemalowanego na wielką, biało-czerwoną kraszankę, to bym się chyba wziął za sklejanie cywili

 

Ja też ale na tym forum nie potrzebne są niepodległościowe tematy .

W zamian na głównej ruski pomnik z białą kurą . W realu jeszcze postawiony w miejscu gdzie nasi prawdziwi żołnierze naprawdę walczyli o niepodległość . Co za perfidia .

Nie ma nadal ani jednego modelarskiego symbolu upamiętniającego 100 lecie odzyskania niepodległości .

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ale na tym forum nie potrzebne są niepodległościowe tematy .

W zamian na głównej ruski pomnik z białą kurą . W realu jeszcze postawiony w miejscu gdzie nasi prawdziwi żołnierze naprawdę walczyli o niepodległość . Co za perfidia .

Nie ma nadal ani jednego modelarskiego symbolu upamiętniającego 100 lecie odzyskania niepodległości .

 

Pozdrawiam Hello

 

Na tym forum jest od groma polskich modeli, nie wiem o co Ci chodzi. Konkurs modelarski na temat stulecia niepodległości był dyskutowany, może jeszcze ruszy.

Skoro tak Ci ten czołg przeszkadza, to zapytam: w jakim sensie żołnierze LWP nie byli "prawdziwi"? Definicję żołnierzy chyba wypełniali, Polaków raczej też, chyba że po wywózce na Sybir się jakoś zdepolonizowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapytam: w jakim sensie żołnierze LWP nie byli "prawdziwi"?.

 

Odpowiadam - nic takiego nie powiedziałem .

Dobrze wiesz ,że nie o losach ( tragicznych ) zwykłych ludzi pisałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam - nic takiego nie powiedziałem .

Dobrze wiesz ,że nie o losach ( tragicznych ) zwykłych ludzi pisałem .

 

Napisałeś że prawdziwi żołnierze naprawdę walczyli o niepodległość na polu bitwy z 1939, więc wynika z tego, że analogicznie ludzie którzy wjechali do Polski tym teciakiem nie byli prawdziwi i nie walczyli o niepodległość. Tylko z tym drugim mogę się zgodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się poważna dyskusja zrobiła.Co wy chcecie od tego malowania?Jak to u nas wybrano projekt pewnie najtańszy i najprostszy w realizacji.I tak sobie myślę że forum modelarskie nie jest miejscem na dyskusję kto był prawdziwym Polakiem żołnierzem i o co walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u nas wybrano projekt pewnie najtańszy i najprostszy w realizacji.
Oj, patrząc na to co się teraz dzieje, najprostrzy wcale nie musi oznaczać najtańszego...
I tak sobie myślę że forum modelarskie nie jest miejscem na dyskusję kto był prawdziwym Polakiem żołnierzem i o co walczył.
Pełna zgoda, o czym niniejszym przypominam dyskutantom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie mam nic do idei malowania rocznicowego, o tyle projekt mi się po prostu nie podoba.

Problem z międzynarodowym malowaniem jest taki że nikogo nie interesuje czy byli żołnierze wyklęci, czy husaria czy Thorgal.

Ma przyciągać uwagę i ewentualnie skłonić do wygooglania na smartfonie przez obserwatora czekającego na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ marudzicie.

Husaria? Byłoby ładnie, ale jak potem taki samolot miałby lecieć do Turcji, Rosji albo na Ukrainę, to by było niezręcznie. Nie daj Boże ktoś by skojarzył, co to za kolorowe ludziki tam na tym samolocie są wymalowane.

Ja to bym tu widział orła - można cały samolot: kadłub, skrzydła góra + dół i stateczniki poziome wymalować. Ale wtedy z d... by mu niebieski ster kierunku wystawał. Kurcze, to też niezręcznie i ktoś by marudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ten ster kierunku musi być niebieski? Czy w ogóle musi być koniecznie logo przewoźnika? Ktoś dobrze wyżej napisał, że to powinno być coś skłaniającego do zainteresowania tematem i ewentualnego wygooglowania.

A tu nie oszukujmy się, ktoś poszedł na łatwiznę i poszła gruba kasa, ale w taki sposób, że przyczepić się nie można, bo przecież jest "patriotycznie"...

 

Ktoś inny znowu zarzucał tu brak patriotyzmu, bo ośmielamy się stwierdzić, że nam się nie podoba. Ja zacytuję klasyka i powiem tak: nie nazywajmy szamba perfumerią. Żyję na tym świecie i w tym kraju dostatecznie długo, żeby mieć prawo wyrazić swoje zdanie. Nie będę np. nazywał filmo-gniota arcydziełem tylko dlatego, że ktoś postanowił zrobić film z zadęciem bogoojczyźnianym i ma poparcie rządzących, ale artystycznie jest poniżej przysłowiowego bruku.

A jeśli ktoś nakręci np. coś pokroju trylogii czy krzyżaków, które były sto razy bardziej patriotyczne niż obecne produkcje samozwańczo się tak mieniące, to będę pierwszy bił pokłony i piał z zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Husaria lepsza tzn niesamowity motyw i uniwersalny, ale może być nieco niepoprawny jako symbol militarny jednak i anty... tu już sobie sami dopowiedzcie, komu ta formacja zaszkodziła.

Taka nudna flaga jest poprawna.

 

A co z pomysłem postaci historycznych na sztateczniku? Wszystkie już są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.