Skocz do zawartości

2S1 Goździk 1:35 9BBKPanc


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 2 latach zmagań kończę projekt samobieżnej haubicy 2S1 goździk. Nie będę przynudzał historią powstania ani genezy pojawienia się owej artylerii w Polsce, a jedynie podsumuje model.

Skleja się przyjemnie, w kilku miejscach potrzeba szpachlówki, nie mniej spasowanie stoi na dobrym poziomie podobnie jak zdetalowanie. Ponieważ jedyną konkurencją na dzień dzisiejszy jest SKiF, to wiadomo, że nie ma co wybrzydzać i cieszyć się że owy zestaw powstał. Niestety zestaw ma poważną wadę w postaci gąsienic. Nie są one ani gumowe, ani metalowe. Są plastikowe, ale diabeł podkusił kreatora zestawu aby zmuszać modelarza do sklejenia ogniwka składającego się z dwóch 3mm ząbków. Osobiście kupiłem Friule i problem zniknął razem z tym plastikowym szajsem.

Tyle, zapraszam do oglądania

 

42784418991_bb3ea408de_b.jpg

 

28910558218_677e48ab36_b.jpg

 

42784419031_2ed6cc66e4_b.jpg

 

28910562318_10b5033073_b.jpg

 

28910562038_b34c1a2b41_b.jpg

 

27915170397_9fc6bc025e_b.jpg

 

42784422761_9d46337293_b.jpg

 

40973153430_31abae4501_b.jpg

 

28910567338_82af977c3c_b.jpg

 

40973153940_c0dbb8a7dc_b.jpg

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

 

Bardzo fajnie Ci wyszedł "Kwiatek". Ale jak mogę coś napisać, to warto by z lekka przybrudzić koła nośne. Dużo bardziej przybrudzony i przykurzony jest kadłub, niż wspomniane koła. I delikatnie wydech bardziej podkreśl. Zarówno oryginalne silniki JaMZ jak i nasze ze Stalowej Woli, bardzo dymią na czarno.

 

Poza tym bardzo fajnie ogarnąłeś gąsienice. Super.

 

Fajny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, modulacja była, niestety zniknęła.

Macieju, koła właśnie wydaje mi się że są ciut przesadzone, może zdjęcia tego tak nie obrazują dokładnie. O okopceniu zapomniałem na śmierć

bazylms akurat taki zwis nie jest czymś złym

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=70&t=798&start=30

 

Wszelkie pojazdy na podwoziu MT-LB nie mają rolek podtrzymujących stąd im cieższy pojazd tym większe luzy na gąsienicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o to że jest zwis, tylko o jego wygląd. Na prawej gąsienicy zwisy jest ok. Porównaj sobie obie. Na lewej dwa ogniwa przed pierwszym kołem jezdnym powinny tworzyć z odcinkiem idącym do góry łuk. Ty masz ostry kąt i prosty odcinek do góry. Grawitacja tak nie działa - wiem, czepiam się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze w koncu udalo sie Tobie zrobic ten model, ladnie sie prezentuje, kola faktycznie na zdjeciach wygladaja dosc czysto, ale skoro twierdzisz, ze zdjecia przeklamuja.... Nie kazdy jest mistrzem fotografii, wiem cos o tym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.