Skocz do zawartości

TKS z nkm wz. 38 FK-A 20 mm / IBG 1:35


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

Poskładałem trochę wnętrze do przymiarki i już mi się podoba:

 

8XCR4LN.jpg

 

Oparcie kierowcy wymieniłem na z blaszki. Oryginalne też jest ładne.

Zbiornik paliwa okleiłem paskiem polistyreny 0,25 mm aby zamocować oparcie strzelca.

Osłona silnika była projektowana trochę "na oko" do modelu Mirage i całkiem ładnie pasuje.

Poprawa górnej płyty pancernej poszła szybko.

Podział chłodnicy na dwa elementy spowodował, że zabrakło w niej wlewu.

 

0WMBm3t.jpg

 

Na tym zdjęciu widać jak ważna wzrokowo jest osłona termiczna silnika. W zasadzie spojrzenie do środka i widać tylko osłonę.

Skoro model ma dodane blaszki to brak tego elementu uważam za spory błąd. Zapewne pojawi się w zestawie uzupełniającym, jednak uważam, że powinna być w zestawie.

 

vN51mMI.jpg

 

Miałem problem z ustawieniem części L5. Nie jest symetryczna a instrukcja nie wskazuje jak ją ustawić przy wklejaniu. Wkleiłem na wyczucie i mam nadzieje, że nie będzie z tym kłopotu.

 

3mp2An4.jpg

 

Na koniec chciałbym pokazać moje narzędzie do sklejania pojedynczych ogniw i kawałów. Ta płytka jest dedykowana do C2P ale wymienię tylne koło i będzie jak znalazł do całej rodziny tankietek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareczku - weź i zmierz ile ma lufa w 35 od końca tłumika do jarzma - obadamy czy jest OK

Pozdro - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, niby niewiele w tej skali - Jacek Bigmodel zrobił foto z miarką od jarzma do końca lejka i wychodzi że w 35 powinno być 27,485714285717 mm. Ostatnie 10 cyfr można se odpuścić

Qrde na swoich obu musiałem lufki skrócić o jakieś 7 mm przy jarzmach - po otrzymaniu fotek - obcinanie na gotowych modelach z podwoziem i gęsiami wrrrr. Jakoś się udało....

Aha - ory ma 96,2 cm długości

Pozdro - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgrubienie przed lejkiem jest do bani, Ja bym stoczył toto w cholerę, gdzie czerwona kreska jest rowek dookoła. No z drugiej strony to malizna i ciężko zrobić precyzyjnie tak jak na rysunku ..

Andrzej

 

TS3vgnX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu prototyp zakończenia wygląda tak, czyli jak w modelu:

 

YbCaQbn.jpg

 

A seryjne zakończenie jak Twoje.

 

Zanim dojdę do waloryzacji działka to ciekaw ciekaw koncepcji kolegów jak się z niego strzelało. Mnie coś nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewność, że lufa u Jacka Kopczyńskiego to rzeczywiste polskie działko, a nie lufa od flaka?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Tak, jest pewne, że to oryginalna lufa od nkm 20 mm,

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia hamulca wylotowego z bliska.

 

7222%2Ba.jpg

 

Myślę że opcja z blaszką Abera będzie tu najlepszym rozwiązaniem

 

Jarku, pytanie, co zamierzasz zrobić z samym korpusem nkm-u ?.

 

Podczas mojej ostatniej wizyty u p. Jacka, między innymi był poruszany temat nkm-u. Wychodzi na to, ze tych dwóch rączek dla strzelca nie było w oryginale.

 

7209%2Ba.jpg

 

 

Tu rodzi się pytanie, w jaki sposób strzelec trzymał nkm i jak celował, czyli w jaki sposób była zamocowana luneta celownicza.

 

Zastanawiam się również, jak dokładnie wyglądały same magazynki, 5 i 10 nabojowe do nkm-u.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.