Skocz do zawartości

An-2 SP-ANO 1:72 Italeri


sebastain

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę pociąłem Antka. Zrobiłem większy otwór na piąte okienko i trochę poprawię kształt ogona. W modelu statecznik pionowy jest za "prosto", trzeba go nagiąć górą do przodu. 817e28b8f8ee9c381bbcee7aa7119e2a.jpg

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ambitnie kolega kroi tego Antonia. Może kiedyś i ja się odważę na jakieś głębsze przeróbki i waloryzacje Ciekawe czy to piąte okno było tylko oknem dodatkowym czy służyło także jako wyjście awaryjne Nie mam jak teraz sprawdzić w zasobach, ale patrząc na foto powyżej wygląda jak zwykłe dodatkowe okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ambitnie kolega kroi tego Antonia. Może kiedyś i ja się odważę na jakieś głębsze przeróbki i waloryzacje Ciekawe czy to piąte okno było tylko oknem dodatkowym czy służyło także jako wyjście awaryjne Nie mam jak teraz sprawdzić w zasobach, ale patrząc na foto powyżej wygląda jak zwykłe dodatkowe okno.
Leciałem tym Antkiem kilka razy i kompletnie nie mogę sobie przypomnieć jak to było z tym okienkiem. Jeśli było awaryjne to od środka powinna być jakaś ramka albo coś?

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko dodatkowe okno. Gdyby to było wyjście awaryjne, to byłoby widać dźwignię to otwierania.

Antki miały różne konfiguracje okien.

 

nyk8iMR.jpg

Dziękować!!

Kolega sam narysował czy znalazł może gdzieś w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Choroba to Cię trafi jak spróbujesz dopasować tablicę przyrządów. Part zrobił ją za szeroką (wiem co piszę, bo kiedyś próbowałem).

 

Poszerzę kadłub . Wrzucam fotkę wręgi, porównaną z rysunkiem. Kadłub jest za wąski, więc trzeba go nieco poszerzyć. Part tablicę zrobił odpowiednią ale pozostałe blaszki zostawił dopasowane do za małej szerokości kadłuba.

Jestem na etapie prostowania ścianek bocznych i dopasowywania otworów do blaszek z oknami. Wyoblenie kadłuba w modelu jest za duże powyżej linii okien. Trzeba trochę wyprostować te elementy. Czasu mam mało, bo sezon działkowy się zaczął a i modelowanie plastiku "na gorąco" nie idzie po mojej myśli.

Jeszcze jedna uwaga - w oryginalnym modelu w złym miejscu jest przegroda między kabiną pilotów a ładunkową. Powinna być bardziej z przodu.

 

 

 

wrega1.jpg

okna1.jpg

okna2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ciąg dalszy prac.

Prawie skończyłem korygowanie kształtu kadłuba. Jeszcze pozostał statecznik do przymocowania. Model ma kadłub za bardzo prostkątny. Według rysunków ścianki poniżej okien powinny być równoległe. Pomiędzy połówki w dolnej części kadłuba wkleiłem kliny korygujące - teraz tablica z blaszek Parta powinna wejść. Jak uporam się z kształtem kadłuba zacznę montować kabinę, zarazem trzeba będzie wyrównać powierzchnię kadłuba i wytrasować nowe linie podziału.

 

0001_01.jpg

0002_01.jpg

0003_01.jpg

0004.jpg

0005.jpg

0006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w wielu modelach jesb błąd z tylną ścianą kokpitu.

 

1-3.jpg

 

Sama gródź przebiega na wysokości krawędzi natarcia górnego płata. Przy tylnych oknach skośnych są wnęki biegnące ze skosa w kierunku ogona. Model Bikla w 1:48 jest pod tym względem poprawny i można na nim podpatrzeć to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Bikla w 1:48 jest pod tym względem poprawny i można na nim podpatrzeć to i owo.

 

Wygląda dużo lepiej niż 1:72 jeśli chodzi o geometrię, kształt statecznika też wygląda na poprawniejszy. Mój Italeri to też podobno Bilek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś skoryguję kształt statecznika

 

Niech Kolega nie będzie taki skromny. Po co się ograniczać!

Jak rżnąć to po całości:

 

kPYmNad.jpg

 

xj7zULV.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planie kiedyś wykonać dwa pterodaktyle na bazie Antka:

An-2F

cont17_1.jpg

 

794912_f6f88144f5495dfd0aeaac46df8c2ccb.jpg

 

oraz naszą polską Lalę-1

IL_Lala-1_04.jpg

 

2296-31210.jpg

 

Bardzo fajnie kolega sobie poczyna z tym modelem. Śledzę i podziwiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, imponująco poprawiasz ten zestaw !!! Miło patrzeć, jak bez żadnych zahamowań tniesz go w plastry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, imponująco poprawiasz ten zestaw !!! Miło patrzeć, jak bez żadnych zahamowań tniesz go w plastry!

 

Pociąć nie sztuka - później trzeba to poskładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to, ale chyba w tą stronę pójdziemy

Ekranoplan An-2E

To może jednak w ekranoplan pójdę?

 

A tak serio to ze względu na dziwny kształt połączenia skrzydlo-kadlub w modelu, zamontuję je osobno (w sensie że nie będą połączone dachem kabiny ale każde będzie osobno doklejone) i trochę pobawię się wnętrzem kabiny ładunkowej. c68287df00aea5129dc46d4a7aa7dca1.jpg

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Trzeba było przesunąć okienko w kibelku, bo wychodziło w połowie wręgi z blaszek. Potem, ze względu na odmienny kształt blaszkowej wręgi kabiny - dorobiłem wręgę z hips-u aby utrzymać kształt kadłuba. Dodatkowo wyprofilowalem przednia część kadłuba, za silnikiem, pod owiewka.

W tym roku chyba go nie skończę 9c3ec6339fb605b4f44daed6024fe86a.jpg

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mały update. Antek żyje, ma się dobrze ale ma trochę opóźnień. Cały czas męczę kształt górnej części kadłuba. Wrzucam zdjęcia z kształtem jaki był i moją modyfikację jak powinno wyglądać. cc01c45f7993c688ac0d985a70af3b21.jpg384445edc6fdfb8728f27fe7a967b3ea.jpg5b61351aa87839ad82fc30d4d5856084.jpg609ba72f1367eb371a9cdd0d4df7ab32.jpg0b57c5640c69756e5d50450344702edb.jpg

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ruszyłem troszkę An-a 2. Nie skończyłem jeszcze mocowań skrzydeł - muszę dopasować ich profil do profilu skrzydła aby mieć jak najmniej do szpachlowania i szlifowania później.  Poza tym profil skrzydła modelu jest fatalny, ale można go lekko poprawić. Zeskrobałem sloty i zbiorniki paliwa, w ich miejsce przykleję blaszki.  Podpowie ktoś jak się wygina blaszki "na okrągło"? Muszę skrzela z blaszek owinąć wokół krawędzi natarcia.  Wrzucam dwa zdjęcia z "pomocnikami". Chcę porównać skalę ludzika do modelu. Widzę, że An-2 kolegi Nacktgeboren (który mocno mnie zainspirował do dalszej pracy ) będzie wielki! Mój modelik się schowa w jego przedziale transportowym.

 

 

_IGP8087.jpg

_IGP8089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spiton napisał:

Mam pytanie. Jaka jest różnica w jakości pomiędzy modelem Italeri i Trumpetera ??

Trumpka widziałem tylko w pudełku. Też ma krzywo okna na lewej burcie, to zauważyłem. Trochę słabiej (w sensie nienaturalnie) też wyglądają przetłoczenia imitujące naciągnięcie płótna na powierzchniach skrzydeł i sterów. Na powierzchni zbiorników paliwa na skrzydłach brakuje perforacji. Kształt połączenia górny płat/kadłub tak samo skopany jak tutaj. Przegroda między kabiną a przedziałem transportowym też jest w złym miejscu, chociaż kształt kadłuba w płaszczyźnie łączenia wydaje się bardziej prawidłowy. No i przekrój poprzeczny kadłuba jest za bardzo okrągły, wbrew pozorom antek ma dość kanciasty kadłub.  Z dwojga złego chyba jednak Italeri/Bilek jest lepszy.

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sebastian. Z tego co widziałem w necie, bo zadnego z tych modeli nie miałem w łapach, to Italerka ma zdecydowanie ładniejszy płat, i te prążki na slotach, które sa bardzo trudne do zrobienia, a których Trombka nie ma. No ale Trombka jest bardzo tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.