Skocz do zawartości

Aplikacja iModelKit - zna ktoś, używa ktoś? Mieszanie farb


Mariucha

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna rzecz, ale szukam jakiejś alternatywy działającej na komputerze, nie telefonie...

Jeśli ktoś nie wie, wyjaśnię co to robi.

Otóż dostępna jest baza wszystkich chyba, lub prawie, farb używanych w modelarstwie. Ale nie w tym rzecz. Genialną jego opcją jest mixer kolorów. Polega to na tym, że można wpisać mu posiadane przez siebie konkretne farby, np H1, H2, H3, H4, H5 i wszystkie inne jakie sie ma, wybrać numer koloru, jakiejkolwiek firmy, który jest nam potrzebny i program pokaże nam, w jakich proporcjach zmieszać posiadane przez siebie kolory, żeby uzyskać jak najbardziej zbliżony do oczekiwanego. Posiadając tylko podstawowe kolory, jesteśmy w stanie uzyskać jakikolwiek inny i to narzędzie doskonale to ułatwia.

Inaczej mówiąc, wpisujemy mu farby które mamy, a on pokaże nam, czy uzyskamy z nich kolor, który akurat jest nam potrzebny

Czy znacie jakieś inne narzędzie, program, który robi takie rzeczy?

 

Do mieszania można byłoby zaopatrzyć się w zestaw CMYK jakiś dobrych farbek, ale trudno chyba o wiarygodne próbki koloru do zrobienia, z którego można

by odczytać te wartości. Firmy często, obok numeru, publikują "plamkę" z kolorem, ale nie wiem, czy można temu ufać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja smigam na iOS, a tablet? Na Ipadzie smiga szybko, jak i na telefonie, choc iOS do Androida to nie wiem, nie porównuje mam alergie ma system Google wiec jak chodzi pod nim nie wiem,

plus taki ze telefon jest bardziej wygodny w uzyciu niz komputer, wyciagam szukam mieszam, odrazu moge mixować i malowac probki, a telefon chowam do kieszeni,

 

 

Plus za próbkowanie ze zdjecia, bardzo szeroką palete producentow rowniez juz nie produkowanych serii, nie wiesza, nie mysli dlugo, nie muli sprzętu ogolnie,

 

Przelicznik miary do skali, czy ze skali na skale,

 

Minus ale to fanaberia juz chyba bo nigdy mi sie nie zdażyło mieszać odcienia koloru z więcej niż 3 kolorów podstawowych, wersji Pro bez ograniczeń,

 

Czasami dobór kolorów farb pod referencyjną barwe wydaje mi sie dziwny choć to tyczy sie w sumie tylko Tamki ktora jest uposledzona przez wąską palete kolorow, ale pomaga tu podana wartosc barw RBG wiec odrazu widac jak daleko nam brakuje,

 

Draznią mnie reklamy na pasku dolnym, no ale coz, wkoncu free ktos zaplacic musi ( ominac mozna poprzez wylaczenie dostepu do sieci podczas pracy)

 

Jak pamietam bylo chyba tez ograniczenie dotyczące ilosci zapisanych mixów, choc ja zawsze robie notatki na kartce z tego co podpowiada mi program.

 

Z innym wynalazkiem tego typu sie nie spotkałem obecnie,

 

Ogolne by znalezc punkt zaczepienia, przeliczyc kolor z palety X na Y, wymieszać i dobrac orientacyjne iloaci farby, jest mega pomocny,

 

Aha probki kolorów danych firm pobrane z katalogów wersji elektronicznej stad rozjezdzaja sie odcienie czasami miedzy tym co w programie a co na zywo,

Ale dla Znalezienia punktu zaczepienia od ktorego mozna zaczac mieszac nowy kolor czy odcien rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest prawie dokładnie to, o co chodzi Dzięki.

Wprawdzie trochę już mnie rozleniwia iModelKit, dzięki potężnej właśnie bazie modelarskich farb. Za pomocą kodów kreskowych można dodać posiadane przez siebie farbki, wpisać numer farby z instrukcji malowania i mixer buduje Ci proporcje mieszania. Ale ta stronka może okazać się też bardzo przydatna, nawet mimo konieczności wbicia samemu swoich kolorów. Sam pracuję z kolorem (DTP), więc monitor skalibrowany i temat ogarnięty

 

TReS, z reklamami na pasku da się żyć, gorzej, gdy raz po raz uruchamia się jakiś film i trzeba czekać, aż będzie można go wyłączyć. To już chamówa nie do zaakceptowania... Jak działa wersja light dobrze wiem, wciąż wacham się na pro, wkurza mnie tylko ta cena, która zresztą akurat dla nas jest trochę wyższa niż gdzie indziej... I coś się we mnie burzy No i sam fakt konieczności korzystania z telefonu, jakoś wolałbym to na komputerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Firmy często, obok numeru, publikują "plamkę" z kolorem, ale nie wiem, czy można temu ufać...

 

Prosta odpowiedź, znajdź mi w jakiejkolwiek formie kolor złoty wyświetlany przez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Constructor, nie udzieliłeś odpowiedzi W druku, w poligrafii, istnieje termin kolorów dodatkowych, których nie da się utworzyć z podstawowych. Takim jest m.in. złoty.

A przy okazji - przestrzeń s-RGB, a raczej tryb, w jakim pracuje monitor, jest zbliżona wielkością do przestrzeni CMYK, używanej w poligrafii. Istnieją jednak monitory RGB o przestrzeni znacznie większej. Ale to inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariucha ale w takim domowym komputerku nie uzyskasz na ekranie piksela o barwie złotej. Możesz imitować go przy pomocy żółtych odcieni, ale takiego koloru nie ma w paletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor, wyjaśnij mi, o czym Ty rozmawiasz i co chcesz przekazać?

Wątek dotyczy oprogramowania pomocnego w mieszaniu farb. Standardowo, oczekiwany kolor można uzyskać mieszając kolory podstawowe. Wspomniany program podpowiada proporcje kolorów, oraz potrafi do tego wykorzystać posiadane już inne farby. Cały problem z oczywistych powodów nie dotyczy tzw. "kolorów dodatkowych", a jedynie takich, które można osiągnąć poprzez zmieszanie kolorów podstawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.