Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki

 

kwiat lipy i dębu wiosną zwiany z drzew

Za dużo czekania, muszę wymyślić inny sposób.

Bo "przez Was" po 35 latach popełniam dioramę, wprawdzie miała być w temacie STALKER ale że na ofiarę moich prób wybrałem młyn z muru pruskiego więc odpada ten "klimat" ale i tak szukam natchnienia na krzaki a do wiosny nie chce mi się czekać ...

Jeżeli nie chce ci się czekać do wiosny to zrób wymarsz na pola i pozbieraj kwiaty pokrzywy, póki jeszcze są

Z niej też wychodzą całkiem fajne krzaki.

 

Świetny pomysł z tymi kwiatami a w zasadzie koszykami nasiennymi pokrzywy. Tylko suszysz czy dodatkowo wcześniej w roztworze gliceryny moczysz ? Ja wysuszyłem i faktycznie doskonale imituje krzaki, jedyny minus to taki ze jest kruche, ale i tak nikt "paluchem" tego nie bedzie dotykał wiec nie przeszkadza ...

thx za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

 

Świetny pomysł z tymi kwiatami a w zasadzie koszykami nasiennymi pokrzywy. Tylko suszysz czy dodatkowo wcześniej w roztworze gliceryny moczysz ? Ja wysuszyłem i faktycznie doskonale imituje krzaki, jedyny minus to taki ze jest kruche, ale i tak nikt "paluchem" tego nie bedzie dotykał wiec nie przeszkadza ...

thx za podpowiedź

 

Wszystko tylko susze,

 

Potem albo jak jeszcze mokre do wyboru lakier przeźroczysty matowy lub lakier do włosów.

 

Nie wszystko po glicerynie dobrze wygląda.

Gliceryne stosuję tylko jak robię choinki wtedy asparagus na 14dni do roztworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wydłubałeś tych Stalkerów ??

 

 

Nie. Moze za 20lat Teraz to kupuje.

 

Biegnacy to firmy, d-day miniature studios. Stalkerzy to MasterClub MCF35033, MCF 35031

 

Snorki to hobby planet i capitan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurantów mam, snorki też więc zastanawiałem się w jakiej scence je umieścić.

Chatę już budowałem, a na ruiny sioła nie mam za bardzo miejsca więc przeszukałem szafę z modelami i wymyśliłem co się będą kontenery marnować.

 

Ci co grali w S.T.A.L.E.R.A będą znali tą lokację.

 

a więc, nowa praca nosi nazwę:

Trylogia Stalker - " Zaton - Skład Kontenerów"

 

dwie fotki pokazowe

 

LkUP7lG.jpg

 

R1eMVyr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontenery fajna sprawa, masz juz polepione do kupy wszystkie?? Chodzi o detal w ich srodku a dokladniej mocowania do ladunku ( prety sciany gora i dół co piate przetloczenie i plyty podlogi- do przerycia byle nozem, w 20 stopowym kontenerze jak pamietam wychodzi rowno podzielona na 6 podloga, rozwiercenie zawiasów drzwi skoro ich nie ma, i odchudzenie zamków do podbierania kontenera przynajmniej te od góry, są strasznie grube w modelu, i nie zapomnij o wywietrznikach na scianach , drugie przetoczenie od przodu/tyłu kontenera- zwykla blaszka na wys. 3mm) pod dachem, proste smaczki dodajace uroku kontenerowi,

 

A poza tym..

 

Pacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontenery fajna sprawa, masz juz polepione do kupy wszystkie?? Chodzi o detal w ich srodku a dokladniej mocowania do ladunku ( prety sciany gora i dół co piate przetloczenie i plyty podlogi- do przerycia byle nozem, w 20 stopowym kontenerze jak pamietam wychodzi rowno podzielona na 6 podloga, rozwiercenie zawiasów drzwi skoro ich nie ma, i odchudzenie zamków do podbierania kontenera przynajmniej te od góry, są strasznie grube w modelu, i nie zapomnij o wywietrznikach na scianach , drugie przetoczenie od przodu/tyłu kontenera- zwykla blaszka na wys. 3mm) pod dachem, proste smaczki dodajace uroku kontenerowi,

 

A poza tym..

 

Pacze

 

Ooooooo kurde aleś mi nagadał a ja myślałem, że będzie lajtowo

 

Teraz to muszę się postarać żeby było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano! Robota upierdliwa z uchwytami ale warta zachodu, no i nie zapomnij o szczebelkach do wlazenia na dach kontenera od przodu po lewej paczac 5 drutow, odleglosci (podziel wysokosc przez 6 to ci wyjdzie od dołu wymiar) bo tak tez masz ułożone kontenery, w razie co podesle zdjecia jak to paczy u mnie w trakcie budowy

 

Pacze dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano! Robota upierdliwa z uchwytami ale warta zachodu, no i nie zapomnij o szczebelkach do wlazenia na dach kontenera od przodu po lewej paczac 5 drutow, odleglosci (podziel wysokosc przez 6 to ci wyjdzie od dołu wymiar) bo tak tez masz ułożone kontenery, w razie co podesle zdjecia jak to paczy u mnie w trakcie budowy

 

Pacze dalej

 

 

TRes nie żebym chciał cie małpować lub twoją pracę bo mój warsztat czego innego dotyczy ale chętnie zerkną na foty jak to u ciebie wygląda

Jak widać na moich fotkach mam już posklejane kontenery i pocięte a układ będzie taki jak na fotkach z początku tematu, mam jeszcze czas zająć się szczegółami, potem podkład itd.

Tym bardziej, że nasz kolega z forum jest jeszcze na wakacjach i poczekam na odlewy płyt drogowych

 

O tym co wcześniej pisałeś to mam foty takie jak poniżej, ale brak w nich fotek podłogi.

 

ZiZLyIy.jpg

R7P2Ksu.png

mwEDHgT.jpg

EJTEuXK.jpg

jUPuTrY.jpg

6BJKsbO.jpg

uM2HDXt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widział jest spoiler, jeszcze jakiegos grata tam dorzuć i jak na zdjeciu, masz gotową scene.

 

Fotki masz bardzo ładne ze wszystkimi szczegółami, wiec swoich nie bede podsyłał już, tyle o ile musisz se to wszystko przeliczyć na oko w 35

 

 

Jedyna podpowiedz choć zapewne zaskoczyłeś, dziury na dwoch ostatnich zdjeciach w scianach to wlasnie wywietrzniki, od zewnetrznej strony przspawana jest blacha by deszczówki nie zaciągało, reszte ogarniesz z drutu 0.2 0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widział jest spoiler, jeszcze jakiegos grata tam dorzuć i jak na zdjeciu, masz gotową scene.

 

Fotki masz bardzo ładne ze wszystkimi szczegółami, wiec swoich nie bede podsyłał już, tyle o ile musisz se to wszystko przeliczyć na oko w 35

 

 

Jedyna podpowiedz choć zapewne zaskoczyłeś, dziury na dwoch ostatnich zdjeciach w scianach to wlasnie wywietrzniki, od zewnetrznej strony przspawana jest blacha by deszczówki nie zaciągało, reszte ogarniesz z drutu 0.2 0.3

Kojarzy mi sie to z Call od Duty - Shipment.

 

latest?cb=20100723080524

 

 

Dzięki Panowie

 

Wiem o co biega i damy radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nadszedł czas żeby wrócić do Zony i Stalkera a tym samym odkurzyć kontenery i pomału ogarniać ten warsztat.

 

" Magazyn Kontenerów w Zatonie " z gry Zew Prypeci.

 

W grze była ubita ziemia lub asfalt ale ja zdecydowałem się na płyty drogowe bo wydaje mi się, że ta opcja lepiej nada klimat jak z pomiędzy nich będzie wyrastać wysoka trawa i jakieś krzaczory .

 

Więc płyty położone i wstępnie kontynery, ale ich układ nie jest ostateczny.

 

8rRBdUY.png

acnYkiF.jpg

5nvVlJg.jpg

uj5sHOO.jpg

vYlNkTI.jpg

wTpq1ge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mapy lokacji gry to Jupiter, bo tylko na Jupiterze tam się dostaniesz, idąc bezpośrednio z Janowa (modów nie wliczam). No ale można przyjąć że leży na skraju Zatonu i Jupitera

 

Masz całkowitą rację. Pozycja na mapie nr 7 to skład kontenerów, ale wg. wszystkich opisów ten skład należy do Zatonu.

 

Ogólnie dużo fajnych lokacji i możliwości budowania dioram i winiet

 

BGIK1nG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kontenerów dodam tyle - mają jeszcze oznaczenia wewnątrz. Najczęściej na prawym skrzydle drzwi lub u góry na pierwszym słupku na burcie od strony tych drzwi znajduje się numer kontenera. Jest pisany pionowo, w jednej bądź dwóch kolumnach (jak w dwóch, to w pierwszej kolumnie jest oznaczenie literowe np. MSKU, a w drugim sam numer z cyfrą kontrolną. Taki sam numer jest też na tylnej ścianie kontenera, po prawej stronie.

Co do podłogi, to bywa różnie - podłoga się zużywa, czasem jest "łatana", czasem kładziona jest na niej dykta. Nowa podłoga zależy od producenta. Jedno jest pewne, gładka podłoga jest tylko przy pierwszych frachtach, im więcej załadunków/rozładunków tym bardziej jest "podziurawiona" - odłupane, wzdłużne "drzazgi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kontenerów dodam tyle - mają jeszcze oznaczenia wewnątrz. Najczęściej na prawym skrzydle drzwi lub u góry na pierwszym słupku na burcie od strony tych drzwi znajduje się numer kontenera. Jest pisany pionowo, w jednej bądź dwóch kolumnach (jak w dwóch, to w pierwszej kolumnie jest oznaczenie literowe np. MSKU, a w drugim sam numer z cyfrą kontrolną. Taki sam numer jest też na tylnej ścianie kontenera, po prawej stronie.

Co do podłogi, to bywa różnie - podłoga się zużywa, czasem jest "łatana", czasem kładziona jest na niej dykta. Nowa podłoga zależy od producenta. Jedno jest pewne, gładka podłoga jest tylko przy pierwszych frachtach, im więcej załadunków/rozładunków tym bardziej jest "podziurawiona" - odłupane, wzdłużne "drzazgi".

 

 

Dzięki za info, zwrócę na to uwagę. Ale przede wszystkim muszę zrobić zrujnowaną podłogę. Drewno do ogniska musiano skądś pozyskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do kogos kto widział stare kontynery od środka. Podloga wiadomo, że zniszczona.

 

Czy wszystkie są pomalowane na bialo? I czy występuje zjawisko zacieków w narożnikach ?

 

W zasadzie jak wyglada od środka stary kontyner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zacieków, bo woda nie zacieka. Podłoga drewniana/ze sklejki jest kilka mm wyżej niż rama kontenera, z tego też powodu zbiera się tam cały syf, zwłaszcza w okolicach szekli. Ściany mają wgniotki na wysokości ok. 1,5m czyli wystających elementów typowej maszyny Generalnie to stary różni się od nowego w sumie głównie tymi wgniotkami, brudem i oczywiście - podłogą. W przyszłym tygodniu ma coś do nas przyjechać, mogę się kopsnąć i porobić parę zdjęć pustego kontenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zacieków, bo woda nie zacieka. Podłoga drewniana/ze sklejki jest kilka mm wyżej niż rama kontenera, z tego też powodu zbiera się tam cały syf, zwłaszcza w okolicach szekli. Ściany mają wgniotki na wysokości ok. 1,5m czyli wystających elementów typowej maszyny Generalnie to stary różni się od nowego w sumie głównie tymi wgniotkami, brudem i oczywiście - podłogą. W przyszłym tygodniu ma coś do nas przyjechać, mogę się kopsnąć i porobić parę zdjęć pustego kontenera.

 

 

Super. Bedę wdzięczny za kazdą ilość fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • megapol changed the title to S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.