Skocz do zawartości

IJN Yamato 1/350 Tamiya + Pontos + Eduard


Voyteque

Rekomendowane odpowiedzi

Czekając na pokład do POW zacznę sobie takie cuś:

 

42863085540_c70dd0c9ba_c.jpg

 

Niestety model to stara Tamiya, nie 'new tool'

 

Do zestawu Tamiy'i kupiłem 3 zestawy Eduarda i 2 zestawy Pontosa. Może to uratuje trochę sytuację...

 

Jakość plastików pozostawię bez komentarza. Wszystkie wycięte i posegregowane:

 

42863085350_58551601ac_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety model to stara Tamiya, nie 'new tool'

 

Jakość plastików pozostawię bez komentarza. Wszystkie wycięte i posegregowane:

 

Możesz napisać coś więcej o tym egzemplarzu? ostatnio trafiłem go w b.dobrej cenie i zastanawiałem się czy nie zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi na priv maila to Ci wyślę skan instrukcji. Bieda ogólnie, dużo uproszczeń, błędów, plastik twardy, masa nadlewów. Zabawa z łączeniem kadłuba z elementami pokładu potrwa pewnie cały dzień bo już zacząłem się tym bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyteque czy to jest wersja z silniczkami? 3 lata temu dostałem takiego Yamato o kumpla, tylko że na pudełku nie było żadnego logo firmy, kompletny no name. Nadruk jak z Tamki, ale cholera wie co to za firma. Jakość wykonania części była bardzo słaba i miałem wrażenie że robię okręt wykonany jakby z plasteliny ( ardzo mało szczegółów) W dodatku blachy Eduarda dość słabo pasowały, a w szczególności metalowe pokłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyteque czy to jest wersja z silniczkami? 3 lata temu dostałem takiego Yamato o kumpla, tylko że na pudełku nie było żadnego logo firmy, kompletny no name. Nadruk jak z Tamki, ale cholera wie co to za firma. Jakość wykonania części była bardzo słaba i miałem wrażenie że robię okręt wykonany jakby z plasteliny ( ardzo mało szczegółów) W dodatku blachy Eduarda dość słabo pasowały, a w szczególności metalowe pokłady.

 

Kolega chyba mówi o tej wersji:

 

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyteque, jeśli on taki słaby to czemu on??! Ktoś kiedyś powiedział że szkoda czasu w życiu na czytanie słabych książek.. myślę, że można to odnieść do modeli.

 

Są oczywiście nieliczni modelarze magicy jak Mikolaj75 potrafiący z gÓ.. robić arcydzieło (Su20) ale tam model to w zasadzie podstawa do budowania od podstaw.

 

Co do ceny nowego.. "gentlemans don't talk about money" ale spójrz na to inaczej.. w przeliczeniu na czas zabawy, to jest to jedno z najtańszych hobby..

 

BroŃCiepanie nie chcę Cię zniechęcać, ot po prostu głośna dygresja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że śledzę wątek, gdzie budowany jest Jajoc z 'new tool' i ilość poprawek jest powalająca!

 

Obawiam się, że obecnie nie ma żadnego znośnego modelu jajca, ani w 1/350, ani w 1/200. Co w sumie jest zastanawiające biorąc pod uwagę mitologię tego okrętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyteque, żeby nie było, ja przecież uwielbiam samorobki i poprawki. Choć podtrzymuje zdanie, że nawet je robi się przyjemniej na dobrze spasowanym modelu Tak jak piszesz, pontos z edkiem

uratują sytuację. No i hips.. Trzymam kciuki! Będę tu często zaglądać.

 

A Titanica męczył chudy. Ale tam była rzucona kloNtwa Hooda. Nie liczy się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przybył mityczny potwór...

 

44770016501_3bc44bee32_c.jpg

 

A w środku oprócz modelu i instrukcji takie dwa fajne dodatki:

 

44770016231_c40d731e70_c.jpg

 

Tak się wyzłośliwiałem Hunter, ale miałeś rację! Ten model to zupełnie inna bajka! Części czyściutkie, wszystko pasuje... Ideał!

 

Sam kadłub składa się z kilkunastu części! Zacząłem już składankę:

 

44770017731_4373065694_c.jpg

 

44770017411_2f5ace6046_c.jpg

 

44770016881_dfba06277e_c.jpg

 

Części kadłuba są skręcane i na upartego można by nawet nie sklejać:

 

44770017131_9f5ed556e3_c.jpg

 

Przed założeniem pokładu trzeba zmontować hangar.

 

Tak to wygląda w opcji podstawowej:

 

44051165134_01781665f1_c.jpg

 

Obraz dewastacji:

 

43860616595_0a7a950415_c.jpg

 

A tak, to powinno wyglądać:

 

44770015121_a116ef5c5b_c.jpg

 

44770015591_03d7c85b35_c.jpg

 

44770015481_4bfff6207a_c.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna szyna trochę krzywo..

 

Przejrzałem sobie tego Pontosa.. ilość części tamki.. i jeszcze edka. No powiem tak.. kupiłeś sobie parę lat zabawy.. Życzę ogromnej wytrwałości!

 

Poprawiłem

 

dawaj ! dwaj ! ...

 

No daję, daję! Uff... Trzeba się spieszyć póki przybył znawca Jap'sów!

 

Kadłub sklejony i rozpoczęte prace blacharskie (widzieliście już może Jajota w bieli, jak do ślubu? ):

 

44064277564_6e4d472aa7_c.jpg

 

29847472657_0b1ed22345_c.jpg

 

29847473107_9caf44c4c0_c.jpg

 

43874169005_b0305a9bcd_c.jpg

 

43874168745_7eed6fbeb4_c.jpg

 

Teraz czas na drugą, miejscową warstwę podkładu żeby sprawdzić, czy mi blachy nie pozanikały od tego szlifowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.