Skocz do zawartości

M41 Walker Bulldog [Tamiya 1:35]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

M41_walker_bulldog_001.jpg

 

Stary model firmy Tamiya nauczył mnie trochę pokory. Spasowanie elementów na wysokim poziomie jak na te firmę przystało. Jednak jakość detali odbiega od standardów, do których przyzwyczaili mnie współcześni producenci modeli. Zestaw postanowiłem zwaloryzować blaszkami fototrawionymi firmy Eduard, metalowymi gąsienicami Fruilmodel oraz lufa karabiny RB Model. Dodatkowo sam pokusiłem się o wykonanie kilku elementów od podstaw jak np błotniki.

Z pewnością dało się lepiej zrobić ten model. Miejscami pewnie dałoby się wycisnąć więcej. Nie mniej jestem zadowolony z końcowego efektu i z tego, że tyle udało mi się samemu zrobić.

Oznaczenia oraz barwa kamuflażu są fikcyjne. Są to oznaczenia grupy "Bigos" z gry World of Tanks.

 

M41_walker_bulldog_002.jpg

 

M41_walker_bulldog_003.jpg

 

M41_walker_bulldog_004.jpg

 

M41_walker_bulldog_005.jpg

 

M41_walker_bulldog_006.jpg

 

M41_walker_bulldog_007.jpg

 

M41_walker_bulldog_008.jpg

 

M41_walker_bulldog_001.jpg

 

M41_walker_bulldog_003.jpg

 

M41_walker_bulldog_004.jpg

 

M41_walker_bulldog_005.jpg

 

M41_walker_bulldog_006.jpg

 

M41_walker_bulldog_007.jpg

 

M41_walker_bulldog_008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !!!.

Właśnie niedawo składałem tego Bulldoga prosto z pudła razem z juniorem ( niespełna 4 latka ) i na "gorąco" widzę ile włożyłeś w niego pracy .

Tak, jak napisałeś, spasowanie jest bardzo dobre, natomiast jest dużo uproszczeń, ale w sumie za tą cenę, to całkiem fajny model .

A dla mnie i synka, najważniejsze, że gąski się kręcą ( km, klapa włazu i podpora lufy też ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty było mnóstwo. W zasadzie z oryginały zostały tylko bryły a reszta została starta.

No pewnie, to dobry model jak chce się po prostu skleić i koniec. Pewnie gdybym z córką go sklejał to też mielibyśmy zabawę przednią z kręcących się gąsek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko komentuje takie pojazdy i tą skalę. Poporstu blacharka i cała robota "przed" zasługuje po prostu na wielką pochwałę, świetna robota, piękne spawy...tak się generalnie powinno robić 35:)

Samo malowanie zaniża jego wartość wg mnie za ciemne, ale to akurat łatwo poprawić, brakuje jasnego kontrastu na kadłubie, koła takie jasne zakurzone a kadłub czysty i ciemny. Dodaj kurzu na dolnych partiach kadłuba albo na kołach daj ciemne błoto a model powinien zyskać. Jest tak pięknie wykonany że zasługuje na pare poprawek jeszcze, choć pewnie masz go już dość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kapitalny model, szczególnie na zdjęciach z zakończenia etapu budowy. Koła faktycznie troszkę odbiegają od brudzenia całego pojazdu, ale nie zmienia to faktu, że model starannie wykonany i pomalowany.

Gratulacje.

Pozdrawiam,

Jakx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.