Skocz do zawartości

One shot czarny + HS Ultra


wiesiek_2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bo ten podkład trzeba szybko nanieść i od razu umyć aerograf. Im dłuższa zwłoka, tym więcej zabawy podczas mycia. Czy ten glikol butylowy na pewno jest taki dobry? Zmywacz Wamodu też go zawiera (nie wiem ile) i czyści bardzo słabo. U mnie do tej pory najlepiej sprawdził się cleaner Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten podkład trzeba szybko nanieść i od razu umyć aerograf. Im dłuższa zwłoka, tym więcej zabawy podczas mycia. Czy ten glikol butylowy na pewno jest taki dobry? Zmywacz Wamodu też go zawiera (nie wiem ile) i czyści bardzo słabo. U mnie do tej pory najlepiej sprawdził się cleaner Vallejo.

 

A co myślisz, że zawiera Cleaner Vallejo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, nie wiem jak z tą dysza ale raczej nie widzi mi się teraz specjalnie kupować większą. Nie ma jakiejś porządnej alternatywy dla one shota? Głównie zależy mi na czarnym.. Wiem, że jest genialny chaos black ale go tak cienko i dokładnie nie położę z puchy jak z aero. Jest coś innego jeszcze ? Z tego co pamiętam z szarym nie miałem żadnych problemów, z oxide też tylko ten czarny mi nie służy.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki solo, na Ciebie zawsze można liczyć. Ja nawet nie wiedzialem, że jest czarny surfacer

Użyj czarnego Surfacera, albo świetnego podkładu MRP.

Oba są jak dla mnie najlepszymi podkładami jakie używałem.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiejś porządnej alternatywy dla one shota? Głównie zależy mi na czarnym.. Wiem, że jest genialny chaos black ale go tak cienko i dokładnie nie położę z puchy jak z aero.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Próbowałeś , czy tylko tak twierdzisz , bo wydaje Ci się , że położenie Chaos Black z puchy będzie za grubo ? szczerze pytam

 

Bo ja na iluś modelach kładłem chaos black z puchy . I trzeba się mocno powtarzam mocno starać , by coś na modelu tak używając pozalewać.AMEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że próbowałem i wychodzi prawie idealnie jednak nie tak idealnie jak za pomocą aero. Dochodzi jeszcze to, że puszką nie trafisz we wszystkie zakamarki, nierówności na pancerniakach jak np za pomocą aero

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co, skoro są - jak podałem - znakomite czarne podkłady do aerografu.

Walenie podkładu z puszki, jak się nie ma wprawy (a o to trudno z reguły, bo malowanie z puszki to... malowanie z puszki, niełatwa sprawa) to dla niedoświadczonej osoby spore ryzyko.

 

Skoro Wiesiek ma aerograf i maluje nim, to dobrze rozcieńczony Surfacer, albo prosto z butelki MRP da mu piękną, gładką, satynową powierzchnię.

I życie staje się przyjemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Mr. Paint ostatnia sztukę, jutro będzie tzn dzisiaj.

Nie wiem już na dobre co się porobiło z tym aerografem. W lato malowałem kolorami RLM od miga. Nie było żadnych problemów z zatykaniem dyszy. Dzisiaj z pomocą kilku odcieni rdzy(też od miga) chciałem zmalowac bazę pod drapanie w t62. Leje farbę do aero rozcienczoną w proporcji 1:3 dedykowanym thinnerem ammo i dysza zawalona już po 10 sekundach. Wlewam na tą samą dysze xf1 wszystko śmiga jak należy. Przecież nie będę kupował specjalnie 0.4 bo tym detali, plamek itd nie pomaluje.Znajomy ma 3razy tańszego chińczyka, maluje nim farbami Ammo, AK, Vallejo bez żadnych problemów. Leje farbę, idzie na 15min na fajkę wraca i dalej śmiga. U mnie kuźwa kasa wywalona a radości z użytkowania żadnej

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem Solo, maluje przecież głównie tamka i guzne tyle tylko, że ci dwaj mają ogarniczona palete a ja jestem za leniwy by bawić sie w mieszanie.Gdzie w tamce czy gunze znajdziesz tyle barw do weatheringu? nie ma, trzeba mieszać.

Akurat vallejo maluje mi sie dobrze, nie tak dobrze jak wyżej wymienieni ale jak na dysze 0.2 to jest ok.Oryginalny thinner+oryginalny retarder i nie mam żadnych problemów z vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podkład Pana Paint, pierwsze wrażenia - genialny. Nie wiem może się mylę ale dla mnie to jest chaos black tylko, że w butelce. Jeden jedyny minus - toksyczny. Mam maskę więc to nie jest problem ale bez maski nie dałbym rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.