Skocz do zawartości

Admiral Graf Spee 1:350 Trumpeter


Bartosz.B

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się ukończyć mój pierwszy model okrętu, a w zasadzie pierwszy wymagający model plastikowy. Praktycznie wszystko było dla mnie tu nowością jak chociażby blaszki z którymi pierwszy raz miałem styczność czy mnogość technik malowania, brudzenia. Dużo się nauczyłem w trakcie budowy jak i cały czas z postępami poszerzałem wiedzę, warsztat i zaplecze techniczno chemiczne.

Wiem ze przy Waszych modelach to taki mały potworek mi wyszedł z mnóstwem uproszczeń, ale uwierzcie mi ja jestem z niego dumny. Nigdy nie kleiłem tak małych elementów, ogólnie na początku wydawało mi się to wręcz nie możliwe, ale dzięki Waszej pomocy i radom jakoś ukończyłem tą budowę oraz wyciągnąłem mnóstwo wniosków na kolejne.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim którzy pomogli mi przy klejeniu.

 

Wracając do tematu to model:

Trumpeter skala 1:350

Pokład drewniany Artwox

Toczone działa Aber i Master

Dodatki i relingi Eduard

 

A tak prezentuje się mój model Admiral Graf Spee:

 

 

29910495127_c188643162_b.jpg

 

29910494667_f9d4ba68b4_b.jpg

 

43035501920_8185f1ef48_b.jpg

 

29910493627_b35d241ea1_b.jpg

 

29910493017_fa71a70dca_b.jpg

 

29910492387_a3c3c29bec_b.jpg

 

44797058962_56cdd1f342_b.jpg

 

30974509608_83b1f9e92b_b.jpg

 

29910491417_47df78d228_b.jpg

 

30974508838_ac202cef4c_b.jpg

 

29910490137_dba5e402b2_b.jpg

 

44125950344_89656c9505_b.jpg

 

44797058142_58e83b8446_b.jpg

 

44797057282_bb4bb16503_b.jpg

 

44125946144_939bafdce5_b.jpg

 

44125949134_849c9c474d_b.jpg

 

44846568341_0b3412831e_b.jpg

 

44797056132_1d01044daa_b.jpg

 

44797056532_568ff93c8a_b.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, jest nieźle będzie nieźlej. Takich kilka rzeczy co mnie sie na oczy rzuciły.

 

Śruby sa odwrotnie, lawa z prawej, prawa z lewej.

Dławice wałów nie są wszpachlowane w kadłub i szpara kłuje moje oczo.

Zacieki pod kotwicami mają dziwny kształt i kolor, polecam postudiowanie fotek statkUF wszelakich.

 

Z plusów dodatnich, żeby nie było że się tylko czepiam

 

Olinowanie jest si, możesz jeszcze dodać izolatorów, proste i efektowne.

Z blacha widzę problemu nie ma ( no ale niczego innego po kartoniarzu sie nie spodziewałem )

 

Krótko mówiąc pod szkło, na półkę i bierz się za następny.

No wałśnie NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE: Co teraz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala:

Nie wiem jak mogłem zamienić te śruby z 10 razy sprawdzałem to

Z tymi dławicami już mi pisałeś, najpierw nie chciało mi się tego zrobić, a później po farbie nie odważyłem sie tego zmieniać... teraz żałuje

Zaciek już zostaną bo tyle razy je przerąbałem ze chemia zjadła mi lakier i zaczęła dobierać sie do farby, zdjęcia widziałem jak ma to wyglądać problem jest w tym ze nie umiem tego wykonać

Olinowanie z Infini to sama przyjemność

 

Chudy:

To nie mój pierwszy okręt, ale pierwszy z plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób złomosa, nikt jeszcze 32-jki nie zlepił tu na forumie. Kartonowego z GPM-u miałem kiedyś, ale Ty chyba też nie? Tylko dlatego mojego złoma trzydziestegodziewiONtego zlepiłem, przez sentyment, ogólnie to brzydzOM mnie nowoczesne okręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomem Gały się nie przejmuj. On Żabę wykafelkował a u nikogo innego jeszcze czegoś takiego nie widziałem. On ma nierówno pod sufitem, i to dosłownie (chyba że w Irlandii lepiej budują niż u mnie na wyspie)

A na poważnie to też myślę że idź w niszczyciela. Jest mniejszy i będzie dobry jako przerywnik pomiędzy większymi projektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porządnie zrobiony okręt! Bartosz, z tymi uproszczeniami i małymi elementami to żartujesz chyba... Ja tu właśnie widzę na prawdę wielką precyzję i świetny detal na całym modelu, w dodatku fajnie pomalowany!

Jedyne uwagi do weatheringu w paru miejscach mam, jak koledzy oraz z wrażeń ogólnych - jakiś taki posągowy ordnung panuje na pokładzie, jakaś symboliczna lina, skrzynia czy plandeka gdzieniegdzie trochę by go ożywiły.. Ale to szczegóły.. Taki też się podoba.

 

Ogólne wrażenie - piękny okręt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób złomosa, nikt jeszcze 32-jki nie zlepił tu na forumie. Kartonowego z GPM-u miałem kiedyś, ale Ty chyba też nie?

 

No udało się kiedyś ulepic tego z GPM. Prawdę mówiąc zapomniałem już ze to Z32 który stoi w domu u rodziców. Przypomniałem sobie o nim kiedyś jak szukałem relacji z budowy tego z Dragona, a zamiast tego znalazł linki do własnej relacji na Kartonworku.

 

Hans te uproszczenia o których pisałem to chociażby barierki czy poręcze na wieży i kominie. Wtedy jeszcze nie wiedziałem że można do tego użyć np relingu z 1:700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

 

3 godziny temu, czesiek napisał:

Dla mnie jest naprawdę dobrze! Polecam Scharnhorsta, robiłem akurat ten sam model, jest naprawdę fajny, dobrze spasowany.

Czesiek, o Scharnhorscie miałeś kiedyś mniej sympatyczną opinię delikatnie rzecz ujmując. :) 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czesiek napisał:

Dla mnie jest naprawdę dobrze! Polecam Scharnhorsta, robiłem akurat ten sam model, jest naprawdę fajny, dobrze spasowany.

W dniu 20.02.2018 o 17:37, czesiek napisał:

"Serio mogę powiedzieć tak:

Niedoróbka jaka trafiła się w Romie, nawet nie powinna być wspominana. Tutaj dopiero Smok dał pole do popisu wszystkim,

którzy maja jakieś pojęcie o modelarstwie, a także tym, którzy nie mieli z nim do czynienia nigdy wcześniej.

Mogę zapewnić, że gdyby Ci ostatni dostali taki gniot jako swój pierwszy model, to znakomita wiekszość rzuciłaby modelarstwo natychmiast.Z

ostałaby garstka masochistów, albo głupców."

 

To na pewno ten sam model? 

Edytowane przez Bartosz.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.