Skocz do zawartości

Zerstorer Z-32 1:350 Dragon


Bartosz.B

Rekomendowane odpowiedzi

No to jadymy dalej.

 

Zaczynam kolejny projekt ponieważ mam wenę na klejenie,a z tym u mnie rożnie bywa.

Już jeden złom na forum jest,ale ja postaram się zakotwiczyć drugiego, tak wiec będę Was męczył helmuckim niszczycielem Z-32. Kierownika budowy już minowałem choć on sam o tym jeszcze nic nie wie

 

Ogólnie za wiele nie znalazłem o nim w sieci, informacji czy relacji z budowy jest jak na lekarstwo, albo ja tak do bani szukałem

Tu można zobaczyć ładnie opisana zawartość pudełka:

KLIK

a tutaj jedna relacja z budowy która znalazłem:

KLIK

Jak ktoś ma wiecej info lub zdjec modelu to bardzo proszę pisać śmiało

 

W moim zamyśle chciałbym go upaćkać w te piękne figury geometryczne:

PhotoScan%252520%252528800x368%252529.jpg

 

Model Dragona w skali 1:350

Dokupiłem blaszki Eduard, oraz czekam na działa. Zastanawiam się nad tratwami z Northstar

 

Sam model ma wiele drobnych części i wydaje się dość wymagający do tego to skomplikowane malowanie, tak wiec czeka mnie mnóstwo pracy.

 

Poniżej tradycyjne zdjęcie pudelka oraz części. Producent dodaje podstawkę, ale ja zrobiłem na czas budowy własną nie tak piękną ale za to solidną ;)

 

44867216491_0739480c93_o.jpg

 

44867217131_e425820efb_o.jpg

 

44867216151_6b430d180d_o.jpg

 

44867215531_362090cbe8_o.jpg

 

30994721578_5d47d3344c_o.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krykieta można grać tą podstawką

Ach, to przecież szFabisko.. więc bardziej do tradycyjnego bawarskiego dupniaka się nadaje.

 

Kolejny warsztat śledzę z wielką przyjemnością! Widzę, że na forumie flota osi górą! Alianci gdzieś się pochowali ze swoimi przereklamowanymi Księciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co to za stal i na ile rycia wystarczy.. bo rozumiem, pracujesz nowymi? W sensie, czy nie przestaną ciąć a zaczną wyłamywac... Ja też używałem płaskiej olfy, ale z małym trickiem bo zweziłem ostrze. Niestety olfa robi tylko szerokie..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ruszyłeś.

 

Przed rozpoczęciem mojego też długo szukałem. Efekt mizerny.

Poza wrzuconym przez Ciebie zdjęciem jest jeszcze drugie. Przedstawiające niszczyciel z drugiej burty. Nie wiem czy widziałeś. Wrzucam je poniżej.

 

PHA7qZf.jpg

 

Na podstawie tych zdjęć wyciągnąłem 3 wnioski.

Dragon daję zamknięte stanowiska dla obsługi wyrzutni torpedowych, na jednym ze zdjęć widać otwarte. Masz całe szczęście takie w blaszce Edka. Nie będzie z tym problemu.

W instrukcji Dragona jest aby ustawić po jednym stanowisku działka Flack 2cm C/30 na dziobie przed wieżą i za stanowiskiem działa nr 3. Na obu zdjęciach wydaję się, że nie ma tam tych działek. Możliwe, że dodali je później.

Po zdjęciach wydaję się, że dziobowa wieża dział 15cm nie ma pomalowanego dachu na inny kolor.

 

Mam nadzieję, że coś pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za fotki zawsze można coś podpatrzeć, ale nadal nie mam innych fot ukończonego modelu niż te co zamieściłem w pierwszym poście.

W warsztacie działam powolutku na razie skorupa kadłuba sklejona, ogolona gdzie trzeba i po pierwszym szlifie.

 

44905566302_5f3d35de40_o.jpg

 

44954288991_3e05fa2e34_o.jpg

 

44905566172_d6d7a73b59_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.