Skocz do zawartości

Nakładanie lakieru x-22


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie moje może jest idiotyczne ale coś robie nie tak skoro wychodzi mi nierówno położona powierzchnia lakieru.Powiedzmy że mam kawałek plastiku o wymiarach 10x10cm.Rozcieńczam X-22 1:2, maluje na ciśnieniu 1bar.Ja maluje w ten sposób, że zaczynam od góry, jade od lewej do prawej kawałek po kawałku.Efekt po lakierowaniu jest taki, że ten etap malowania jest widoczny w postaci lini, jedna ciemniejsza, druga jaśniejsza.Nie wiem jak to zniwelować.Na dyszy 0.2 przy ciśnieniu 1bar jakbym miał malować z wiekszej odległości by pokryć jednocześnie wiekszy obszar to sie nie uda bo nie będzie krycia.Jak zwiększe cieśnienie to będzie kaszka.

Bawie sie dzisiaij z x-22 i raz wychodzi lepiej a raz gorzej.Ten gorzej jest widoczny na tym zdjęciu

https://zapodaj.net/9f4d50086fc92.jpg.html

Widać te przejścia przy lakierowaniu, dodatkowo jest skórka pomarańczowa.Jakieś rady? uwielbiam aerograf ale lakierowanie to dla mnie koszmar.5 razy wieksza frajde miałem przy psikaniu z puchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że to niemożliwe, wielu używa dyszy 0.2-0.3 i im wystarczy. Na Twoim miejscu spróbowałbym jeszcze mocniej rozcieńczyć (jeśli tworzy się skórka), dodać jakiegoś opóźniacza i spokojnie z większej odległości będziesz mógł malować. Piszesz, że nie będzie krycia. I dobrze, prawidłowe malowanie nie polega na pokryciu za pierwszym razem, a po trzech i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z metra najlepiej. :-)

 

O ciśnieniu nie zapomnieć trzeba ze 6 barów na reduktorze, warstwa siądzie jak trzeba

 

 

A na poważnie, mocniej go rozcieńczaj napewno nie 1:2, a 3 lub 4, i zwiększ ciśnienie próbuj na 1,2 do 1,5, i zobaczysz jak ładnie siada mocno rozcieńczone kilka cienkich warst na dużym ciśnieniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

znowu się zaczyna...

ZAWSZE przy malowaniu grubej warstwy czy jak mawiają "samochodziarze" - "wylaniu" lakieru zrobi się skórka pomarańczy nawet na samochodach 1:1 to występuje i nie ma opcji (dlatego samochodziarze malują grubo a potem szlifują- przy samolotach czy pancerce lakier ma być separatorem i nie jest wymagany aż taki clear jak w samochodach no chyba że masz taką potrzebę) większa warstwa = większa dysza bo inaczej się nie da to tak jak z laniem wody do basenu- wężem ogrodowym a strażackim...

i nie ma możliwości pokrycia "płynną" warstwą aero z dyszą 0,2 mm tyle w temacie.

I bez kolejnych gównoburz o nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burze , jak natura pokazuje są bardzo potrzebne .

Wszystko się reguluje i wyrównuje w zależności od stopnia odejścia od stanu który ustalił nasz architekt .

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z adm,jak za głośne odgłosy to gadać się nie da;)

 

Tez nie żebym chciał jakoś dyskutować, chociaż moja porada może się nie spodobać. Jeżeli pewne rzeczy trudno na początku osiągnąć aerkiem 0,2 ( też tak mam) radzę sobie przy pomocy spraya. Ja wiem... że to nie jest pełna kontrola, etc. ale nie chodzi o nasycenie barwy, zabiegi tonalne ...a jednolitą powierzchnię. Do podkładów oraz werniksów się nadają i są w pełnym wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dysze 0.4, lakier nakłada sie w końcu tak jak trzeba.Testowałem X-22 i X-35 i jest wreszcie to czego chciałem.Gorzej z farbami Nie potrafie opanować mega dużego odkurzu, żadna korekta rozcieńczenia nie pomaga, czy to tamiya czy to dobrze rozcienczone vallejo, czy to gunze.Pomaga trochę zwiększenie ciśnienia do 2bar ale i tak jest duży odkurz.Będe musiał jej tylko używać od lakierów i podkładów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jaki w zasadzie jest najlepszy aerograf do podkładów i lakierów?

Iwata HP-TH?

Może warto się zainteresować.

 

 

Chyba każdy który ma duża dziurę

 

, jak narazie chyba żaden z nas kasą nie sra po kątach, by do każdego efektu malowania mieć sikawkę za setki papierów.

 

No a co do odkurzu, cóż się dziwisz ze jest duży skoro dziura duża, masz dwie dysze teraz, to zamieniaj, podkład i lakier bezbarwny z dysza 0,4 będziesz i tak używał zadziej niż 0,2 wiec problem chyba marginalny podmienić sobie dysze na „chwile”.

Bo tu widzę zaraz i z tego zrobi się problem, ze cza rozkręcać i podmienić.

 

Masz hajs kup sobie porządna sikawkę pod podkład, do kolorów, i do lakierów bezbarwnych (jak szaleć to szaleć)

Private import z JP przestał być już jakimś egzotycznym wyczynem,

 

Solo, ci powie która Iwata jest dobra :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP-TH nie ma żaden wbudowany mechanizm. HP-TH ma, tak samo jak PS-290, wymienne głowice do plamki owalnej i okrągłej. Procon różni się od HP-TH tylko brakiem zaworu MAC. Na kwestię czy warto dopłacać 100% ceny za zaworek odpowiedziałeś zakupem Procona.

 

Paul Budzik chwali Iwatę HP-BE2 (0,8mm) dlatego, że posiada regulację strumienia. Ten aerograf nie ma owalną plamkę. Jednak jego ulubionym narzędziem jest pistolet RG-3 oidp. RG-3 to dla normalnego modelarza gruby overkill.

 

PS: w jednym filmiku mówi, że HP-TH nie jest tak do końca dobrym rozwiązaniem, w drugim zaś, że to dobre narzędzie... Tyle jeśli chodzi o Paula Budzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czym spowodowane może być to, że wyszła taka dziwna struktura po drapaniu drugiego koloru camo? Dałem na żółty x-35 równiótkie dwie warstwy, na to lakier do włosów a potem zielony.Farby od tamki.Nie podoba mi sie to, zamiast nieregularnych płatowatych kształtów wychodzą jakieś kropki

https://zapodaj.net/f407d739d455d.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.