Skocz do zawartości

TBD-1 DEVASTATOR G.W.H 1:48


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba coś nowego, więc porywam się na Devastatora.

lPbDi5w.jpg

Pierwszy model z G.W.H więc mam nadzieje, że będzie dla mnie wyrozumiały.

Od początku, tym razem chciałbym go zrobić jak najbardziej wierny oryginałowi.

Na razie zabieram się za kupowanie brakujących farb oraz za poszukiwanie wzorca, nie ukrywam, że chciałbym go wykonać z złożonymi skrzydłami :

4mwGCKF.jpg

Rumv8ON.jpg

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieję, że pomożecie

np. o taki

lpIhxQI.jpg

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do mnie pytanie to nie potrafię odpowiedzieć, bo nie znam tego koloru Vallejo ani nie wiem co chcesz pomalować.

C351 to kolor po coś stworzony, ja gdzieś chyba zetknąłem się z informacją (nie wiem ile w tym prawdy, a może coś mi się pomyliło), że to taki stary interior green, stosowany kiedyś w takim samym celu jak dzisiejszy interior green.

 

Podchodząc do sprawy z drugiej strony: jeśli instrukcja malowania każe użyć C351 (bądź odpowiednik FS), a nie jesteś jakimś kolorystycznym nazistą, to możesz spokojnie użyć C58 i różnicy pewnie nikt nie zauważy.

Gdybyś jednak powinien użyć Zinc CHromate II Type I i chciałbyś go użyć, to kupuj zestaw Gunze.

 

 

Przenoszę zadane pytanie do mojego warsztatu, bo od razu powinienem je tu umieścić

Więc, czy lepiej kupić zestaw dla jednego koloru C351 czy mogę wnętrze pomalować farbą vellejo 71.010 FS34098 ?

 

Ooooo! Kolejny Pacyfik! Z dziką rozkoszą popatrzę.

Postaram się nie zawieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzut_ekranu_2018_10_02_o_18_33_27.png

 

Jeśli założyć że ten na górze to odpowiednik C351 a na dole C58, to w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie.

Interior Green, jak pisałem, jest odrobinę jaśniejszy i bardziej żółtawy.

Ale ta grafika dobrze oddaje minimalną różnicę między kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nijak nie wygląda mi to na Interior Green ANA 611, a tym chyba właśnie kolorem malowany był środek samolotu z tego wątku... Tak myślę. Więc może to jest jakiś interior green, ale raczej nie ten. Idąc tym tropem, można użyć jakiejkolwiek farby okołozielonooliwkowej przypominającej bardziej ANA 611, nie sugerując się taką czy inną nazwą na farbce. Ale to takie moje luźne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.