Skocz do zawartości

TBD-1 DEVASTATOR G.W.H 1:48


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, ja od samego początku pisałem o tym że C352 i H058 nie różnią się prawie wcale, a o co pytał autor wątku.

Sprawdziłem organoleptycznie na słoiczkach, nie na grafice z internetu.

W ogóle nie wiem do czego teraz się odnosisz.

Prawdopodobnie do kolejnych Twoich "literówek"

jeśli instrukcja malowania każe użyć C351 (bądź odpowiednik FS), a nie jesteś jakimś kolorystycznym nazistą, to możesz spokojnie użyć C58 i różnicy pewnie nikt nie zauważy.

 

C352 jest podobny do C58, ale mówiliśmy o C351.

 

Ponieważ już Solo dwa razy pomyliłeś numery kolorów, to rzeczywiście, ja sam zaczynam nie wiedzieć, do czego się odnoszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bengal, w wątku kilka razy pojawiła sie próbka ANA611. Jeśli nie zależy Ci jakoś bardzo na idealnym kolorze, znajdź po prostu podobny. Możesz poszukać wśród farbek "Interior Green" i jeżeli znajdziesz jakiś niedrogi i zbliżony do tych próbek, to masz.

 

Nie musisz - to niemal identyczne kolory.

Podaj proszę konkretnie, bez błędów, który Bengalowi polecasz - 352, czy 351?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariucha, Solo ja już się pogubiłem, wybaczcie nie znam się tak jak wy.

GWH "zaleca" C351, który jak Solo potwierdził można kupić tylko w zestawie za 35ziko, gdzie dwóch pozostałych kolorów pewnie nigdy nie użyję.

Jak mi się skończył H058 to kupiłem vellejo IG dlatego wspomniałem o tej farbie, to proste że wole 30 zł wydać na model niż na kolejna prawie taką samą farbę

Skończy się że kupię H058 skoro to prawie to samo (wole malować gunze niż vallejo)

dzięki wam za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się... Solo, wygrałeś, znów

 

Bengal, oczywiście zrobisz jak zechcesz. Ale - bez liczenia nitów, szukałeś - Gunze C351, oznaczony też FS34151. Szybko dowiesz się, że FS34151 to odpowiednik ANA611. Znajdź kolor tak opisany, lub podobny. Te, które poleca Ci Solo, to INNE kolory.

 

To vallejo które kupiłeś, to dobry kolor. Ja może bym je odrobinę rozjaśnił, ale to jest właśnie ten.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To vallejo które kupiłeś, to dobry kolor. Ja może bym je odrobinę rozjaśnił, ale to jest właśnie ten.

To jakaś stara farba którą posiadam na stanie i pytanie było czy mogę ją użyć zamiast C351.

 

Bengal, o jakie kolory w końcu pytasz?

O zamiennik dla C351 czy o coś innego?

 

Czy mogę użyć vallejo które posiadam, czy lepiej kupić gunze C351 (w zestawie bądź H058).

 

tylko i wyłącznie chciałbym wnętrze pomalować na kolor jak na najbardziej prawidłowy kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję może to jakoś usystematyzować, bo jestem przekonany, że Bengal ma już niezły bałagan w głowie.

I spróbuję nie zrobić literówek.

 

Wg oficjalnych wzorników i opisów zestawu Gunze:

 

Zrzut_ekranu_2018_10_03_o_00_41_39.png

Zrzut_ekranu_2018_10_03_o_00_42_26.png

 

Do pomalowania wnętrza służy kolor C351 Interior Green.

Kolor Zinc Chromate Green, także bywał wcześniej stosowany we wnętrzach, jednak w tym zestawie go nie ma. Jest za to Zinc Chrome Yellow, czyli najczęściej chyba spotykany podkład.

 

Poza zestawem, Gunze posiada w swojej palecie kolor, który nazywa Interior Green - H058. A właściwe dwa, bo C027 jest dokładnie taki sam.

Wg oficjalnej palety, wygląda tak:

 

Zrzut_ekranu_2018_10_03_o_01_04_48.png

 

 

Nie mam pojęcia, co Solo ma w swoich słoiczkach, a już w ogóle, co miał na myśli pisząc:

"Bzdura.

C351 Zinc Chromate I i H058 to bardzo podobne kolory.

Chyba że teraz Ty mylisz C351 z C352."

 

Z pewnością nie jestem nieomylny, jednak nie znalazłem farby Gunze nazywającej się C351 Zinc Chromate.

Jest natomiast, co widać powyżej, C352 Zinc Chrome Yellow, do której rzeczywiście H058 jest podobna.

Tyle że to nie jest kolor wnętrza, którego szukamy.

Szukamy czegoś, co zastąpi C351, ponieważ poza zestawem go nie ma.

Bengal, wzorniki masz, wiesz czego szukać.

Ja proponuję np:

MR. Paint MRP-A7 INTERIOR GREEN ANA 611,

Hataka Hobby HTK-C211 Interior Green (FS34151, ANA 611)

Każda coś niewiele ponad 10zł.

 

Lub wspomnianą przez Solo H058 (albo C027), po dodaniu jakiejś ilości czarnej. Uzyskasz wtedy odpowiedni kolor dokładnie w taki sam sposób, jak uczynili to jego twórcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to podsumowałes Mariucha . Ponieważ lubię wąchać olejne farby a także używać pędzla do nich , jeszcze dodatkowo mam więcej zaufania do barw zrobionych w tym samym kraju co samolot - proponuje Model Master 1715 ,

FS 34151. Chociażby jako wzór do mieszania innych marek .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor Zinc Chromate Green, także bywał wcześniej stosowany we wnętrzach, jednak w tym zestawie go nie ma.

 

Jest (choć producent użył słowa Cromate zamiast Chromate i nie ma słowa Green):

 

Image4.jpg

 

Z pewnością nie jestem nieomylny, jednak nie znalazłem farby Gunze nazywającej się C351 Zinc Chromate.

 

No to masz:

 

Image1.jpg

 

Jest natomiast, co widać powyżej, C352 Zinc Chrome Yellow, do której rzeczywiście H058 jest podobna.

 

Masz tutaj w jednym rzędzie C352 (Chromate Yellow Primer, a nie jakiś "Zinc Chrome Yellow"), C351 oraz H058:

 

Image2.jpg

 

A tutaj macie porównanie tych trzech kolorów w słoiczkach.

Jak widać C351 jest niemal identyczne jak H058, choć w rzeczywistości ta różnica jest znacznie mniejsza, na zdjęciu wyszła nieco większa.

C352 to zupełnie inny kolor, w ogóle niepodobny do C351 i H058.

 

Image3.jpg

 

Reasumując: C351 Zinc Cromate I to prawie taki sam kolor jak H058 Interior Green.

C352 Chrome Yellow Primer to zupełnie inny kolor i nie ma nic wspólnego z dwoma powyższymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor Zinc Chromate Green, także bywał wcześniej stosowany we wnętrzach, jednak w tym zestawie go nie ma.

Jest (choć producent użył słowa Cromate zamiast Chromate i nie ma słowa Green):

W zestawie nie ma. Pomijając nazewnictwo, które w przypadku Gunze wprowadza tylko zamieszanie, nie ma koloru, który by nawet przypominał to, co zwykło określać się jako Zinc Chromate Green.

 

Co do H58...

Mimo, że ten kolor nie ma wiele wspólnego z Interior Greenem wg ANA, paradoksalnie w tym przypadku może okazać się lepszym wyborem. Nie wynika to z podobieństwa, tylko z tego, że w okresie produkcji Devastatora, Interior Green jeszcze nie istniał... Wnętrza malowano przyciemnianym ZCY, czyli właśnie ZCG, co mogło dać czasem efekt podobny do H58. Czasem, bo zanim ustalono jakieś reguły, była to w zasadzie wolna amerykanka, nie wolna od błędów i przypadków.

A jak już ustalono i narzucono kolor wnętrza, czyli Interior Green, Davastator był wycofywany ze służby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.