Skocz do zawartości

Cromwell MK.IV Tamiya 1:35


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakładam warsztat z moim drugim w życiu czołgiem (pierwszym z okresu II wojny światowej). Wybór padł na Cromwella ze względu na dobre opinie o zestawie, jak również z dużego wyborów materiałów pomocniczych dostępnych w internecie. Zestaw będę starał się zwaloryzować blaszkami od Abera, metalową lufą, metalowymi gąskami i linami holowniczymi od Eureki.

 

6c85d957decbf8a3.jpg

 

Kupiłem też parę zestawów do weatheringu od Tamiyi:

 

19da5385a9da3518.jpg

 

Zaopatrzyłem się też w szpachlówkę swiatłoutwardzalną, żeby praca nie stawała w miejscu przez schnięcie

 

5404e98cba856b68.jpg

 

Już dzisiaj skleiłem sobie pierwszy rozdział, a w nim tylną cześć pancerza:

 

dd2fbfe9941d157b.jpg

 

P.S zaraz po otwarciu pudełka myślałem, że zamówiłem złą skalę. Wszystko przez to, że wanna wydawała mi się strasznie mała. Myślałem, że ten czołg będzie większy. Kiedyś sklejałem Merkavę, też w skali 1:35 i jest pół razy większa od Cromwella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bartas89 , Nadal nie widzę Twoich zdjęć . Nie chcę być namolny . Jeżeli tylko ja mam kłopot z wyświetlaniem to nie ma sprawy . Nic się nie stało .

 

Pozdrawiam Hello

 

Wychodzi na to, że tylko u Ciebie ten problem występuje :( Spróbuj może wyczyścić przeglądarkę z ciasteczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze u kogoś też nic nie widzę .

Tylko wyświetla się niebieskie słowo "obrazek".

Po kliknięciu jestem informowany , że fotosik to "kit" i kradną tam hasła .

Oczywiście zacytowałem po swojemu

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę klejenia. Na pierwszy ogień uchwyty kół:

 

852b62e45cabf22c.jpg

 

Później doklejenie Osłony przedniej i tylnej:

 

275580096daae362.jpg

 

1b02075460f08d41.jpg

 

Na koniec przyklejenie osłon bocznych:

 

068b20781dca0df9.jpg

 

9edb401ecf99dab4.jpg

 

Mam jedną niewiadomą:

 

242dc0e2b7589a96.jpg

 

Czy elementów C26 i C27 mam nie przyklejać, jeśli chcę założyć metalowe gąsienice, które mają być ruchome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz bo chcesz mieć jeżdzący czołg?

 

Mogę chcieć ;) Gąski mam niby pod to przygotowane... Ale na poważnie to bardziej mi zależy żeby właśnie metalowe gąski od Master Club'a pasowały później, niż żeby jeździły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pogrzebane. Nikt mi nie odpowiedział odnośnie części C26 i C27 to je wkleiłem.

 

Na początek klasyczne dociążanie modelu

 

6d7de80dcba9ef59.jpg

 

Później odcięcie i oszlifowanie największej części czyli górnego pancerza:

 

df9fd5c397ab35ab.jpg

 

Następnie zabrałem się za karabin maszynowy i wywiercenie w nim otworu wylotowego, żeby bardziej realnie wyglądał:

 

c64c30acf4747c90.jpg

 

Na sam koniec montaż przedniego panelu pancerza i przyklejenie do niego karabinu maszynowego:

 

c2e42a5be22538fa.jpg

 

33e5eb5f94658da8.jpg

 

Muszę pochwalić idealne spasowanie części. W jeszcze żadnym modelu Tamiyi nie było, aż takiego ideału. Oby tak zostało do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to obciążenie? Jeżeli chcesz dać mastercluby, czy inne metalowe gąski, to z takim obciążeniem będziesz potrzebować dźwigu do jego przenoszenia.

 

Bo mam takie zboczenie, że model (szczególnie jeśli w realu jest z metalu i jest bardzo ciężki) musi być ciężki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem wahacze Z PLASTIKU pod tym ciężarem "klękają" z czasem...

 

PS. Ta dziurka w km BESA to jakiś żart?

 

Bez przesady, nie waży to przecież 5kg.

Rozumiem, że w karabinie ma być szerszy otwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie waży to przecież 5kg.

Rozumiem, że w karabinie ma być szerszy otwór?

 

To poczytaj sobie dlaczego się robi i sprzedaje do samolotów golenie podwozia z tzw. białego metalu...

Dla mnie to co robisz z tymi nakrętkami to kompletna głupota.

 

Zobacz jak wygląda kaem Besa na zdjęciach. Zresztą takie lufy sprzedaje RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie waży to przecież 5kg.

Rozumiem, że w karabinie ma być szerszy otwór?

 

To poczytaj sobie dlaczego się robi i sprzedaje do samolotów golenie podwozia z tzw. białego metalu...

Dla mnie to co robisz z tymi nakrętkami to kompletna głupota.

 

Zobacz jak wygląda kaem Besa na zdjęciach. Zresztą takie lufy sprzedaje RB.

 

Szkoda, że wcześniej nie znalazłem luf do karabinów. Teraz po zawodach jak już wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mojehobby.pl/products/7-92mm-BESAKarabin-maszynowy-uzywany-w-wielu-czolgach-Brytyjskich.html

 

Rozumiem, że nie chciało Ci się przeglądnąć warsztatów na forum?

Tam jest bardzo duuuużo - sam korzystałem.

 

Dzięki za link Niestety nie mam za bardzo czasu czytać innych warsztatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pogrzebane. Nikt mi nie odpowiedział odnośnie części C26 i C27 to je wkleiłem.

 

Na początek klasyczne dociążanie modelu

 

6d7de80dcba9ef59.jpg

 

Później odcięcie i oszlifowanie największej części czyli górnego pancerza:

 

df9fd5c397ab35ab.jpg

 

Następnie zabrałem się za karabin maszynowy i wywiercenie w nim otworu wylotowego, żeby bardziej realnie wyglądał:

 

c64c30acf4747c90.jpg

 

Na sam koniec montaż przedniego panelu pancerza i przyklejenie do niego karabinu maszynowego:

 

c2e42a5be22538fa.jpg

 

33e5eb5f94658da8.jpg

 

Muszę pochwalić idealne spasowanie części. W jeszcze żadnym modelu Tamiyi nie było, aż takiego ideału. Oby tak zostało do końca

 

 

C26 i C27 powinienes przykleic po nadaniu odpowiedniego naciagu gasienica. Kazdy czolg w 1/35 jaki do tej pory kleilem tak mial. Kazdy producent ma ze tak to powiem swoj rozmiar ogniw wiec tym systemem naciagu mozez to regulowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mojehobby.pl/products/7-92mm-BESAKarabin-maszynowy-uzywany-w-wielu-czolgach-Brytyjskich.html

 

Rozumiem, że nie chciało Ci się przeglądnąć warsztatów na forum?

Tam jest bardzo duuuużo - sam korzystałem.

 

Dzięki za link Niestety nie mam za bardzo czasu czytać innych warsztatów

 

Jak nie masz czasu to znaczy, że masz czas na „wymyślanie koła od nowa”, a to przeważnie zajmuje duuużo więcej czasu niż uczenie się na błędach innych.

 

Z drugiej strony to pokazuje, że robienie tutaj warsztatów z opisem ma coraz mniejszy sens bo ludki nie mają czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.