Skocz do zawartości

Kupię — Kompresor modelarski


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli szukasz kompresora bardzo cichego polecam Iwatę lub poszukaj kompresorów dętystycznych - chodzą jak pompka do akwarium.

 

Osobiście używam H&S HTC 50A

https://www.harder-airbrush.eu/en/compressors.html

 

Jest bardzo cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz kompresora bardzo cichego polecam Iwatę lub poszukaj kompresorów dętystycznych - chodzą jak pompka do akwarium.

 

Osobiście używam H&S HTC 50A

https://www.harder-airbrush.eu/en/compressors.html

 

Jest bardzo cichy

 

Czy dobrze spojrzałem, że waży on 25kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz kompresora bardzo cichego polecam Iwatę lub poszukaj kompresorów dętystycznych - chodzą jak pompka do akwarium.

 

Osobiście używam H&S HTC 50A

https://www.harder-airbrush.eu/en/compressors.html

 

Jest bardzo cichy

 

Czy dobrze spojrzałem, że waży on 25kg?

 

Owszem tem akurat jest dość ciężki ale ma on mniejszą wersję musisz spojrzeć na stronę H&S mniejszy to wersja 30 lub 35 natomiast naprawdę są ciche ja pracuję z modelami po nocach i nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRL, ja rozumiem że chcesz się pochwalić sprzętem, ale 25 kg kompresor z 15 litrowym zbiornikiem do modelarstwa... No ok, pewnie można sobie i dom dogrzać przy okazji.

Ale nie sądzę żeby to była dobra porada.

 

Cześć. Posiadam kompresor AS-186. Szukam czegoś znacznie cichszego, prawie bezgłośnego. Polecicie coś?

 

Skoro ma być cichy to chyba jedyne możliwe rozwiązanie to kompresor olejowy.

Olejowe są z reguły dość drogie, co musisz wziąć pod uwagę. Możesz naturalnie sobie zrobić, albo zamówić (o ile znajdziesz kogoś kto się podejmie) tzw. lodówkowca, ale to już jest trochę zachodu, choć wychodzi niesamowicie tanio.

Co do głośności tych olejowych: nie są one aż tak bardzo ciche jak się powszechnie sądzi (może lodówkowce są, ale takiego osobiście nie macałem), zobacz na filmie gdzie zrobiłem porównanie popularnego AS-186 z HTC 20A - różnica nie jest jakaś znacząca jak na mój gust. Samego 20A nie za bardzo polecam ze względu na cenę, choć to akurat jeden z tańszych olejowych kompresorów.

Sam sprzęt naturalnie znakomity: niewielki, mimo wszystko cichy, dający stabilne ciśnienie, powinien mi starczyć na długo, innego już nie chcę.

Ja osobiście uważam że AS-186 lub pochodne to zupełnie przyzwoity i dość cichy sprzęt, a przy tym stosunkowo tani.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, już kiedyś wspominałem Ci byś nie mierzył wszystkich swoją miarą.

Nie znam możliwości finansowych i ograniczeń pytającego nie jestem także osobą odpowiednią a nadewszystko nie jestem chętny do ocen możliwości intencji innych ludzi.

Po prostu wskazałem na rozwiązanie dobrze mi znane które mogę polecić.

 

Człowiek zapytał o naprawdę cichy kompresor podałem jako przykład ten który posiadam myślę że najlepiej mówić i pisać o czymś o czym ma się realne pojęcie a nie wyciągać wnioski na bazie filmików z netu. O ile wiem nie trzeba kompresora nosić ze soba w ręku, można też jak wspomniałem odszukać mniejszą i lżejszą wersję stawiasz za meblem u mnie jest to mała szafka z czterema szufladami i nie widać nie słychać że takowy jest w domu.

 

A co najistotniejsze jest to sprzęt napradę cichy wspomniany AS 20 chodzi przy tym bardzo głośno także mówię o własnym doświadczeniu szczególnie na koniec gdy strzela zawór ciśnieniowy tego efektu w moim brak.

 

Dodatkowo wspomniałem o kompresorach dętystycznych można na portalu Allegro odszukać ich dziesiątki w różnych cenach, wielkościach itd. A jak wnioskuję z postu zakładającego naprawdę cicha praça to podstawa.

To tylko podpowiedz a nie chęć wskazania czy pochwalenia się jak rozumiem na forum można podpowiadać i podawać rózne rozwiązania a osoba która pyta wyciąga wnioski co jest dla nie istotne i pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek zapytał o naprawdę cichy kompresor podałem jako przykład ten który posiadam myślę że najlepiej mówić i pisać o czymś o czym ma się realne pojęcie a nie wyciągać wnioski na bazie filmików z netu.

 

Dlatego też odesłałem go do filmu który sam nagrałem.

 

O ile wiem nie trzeba kompresora nosić ze soba w ręku(…) A co najistotniejsze jest to sprzęt napradę cichy (…)

 

Ok, rozumiem że polecasz ogromny, ciężki i bardzo drogi kompresor, który dla potrzeb modelarskich jest klasycznym overkillem.

No ok, jest to jakaś propozycja.

 

wspomniany AS 20 chodzi przy tym bardzo głośno także mówię o własnym doświadczeniu szczególnie na koniec gdy strzela zawór ciśnieniowy tego efektu w moim brak.

 

Zapewniam że u mnie nie strzela żaden zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się "doigrałeś" KRL

 

Nie wolno w jakikolwiek sposób polemizować z panembukiem modelworka - to jedno z (nieoficjalnych) przykazań

 

PS. Wszelkie mutacje (różni producenci albo umieszczający swoje logo na tym kompresorze produkowanym bez zmian od dziestu lat) 20A mają zawór upustowy który dość spektakularnie daje znać o sobie Mój tez tak ma.

 

Jak ktoś ma znajomego w de to na kleineanzeigen.de można takiego 20A zakupić za ok 100 euro. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRL - zlituj się i nie pisz "dętystyczny" :( Jesteś tu moderatorem więc zanim coś napiszesz - sprawdź w słowniku ortograficznym! Informuję Cię, że pisze się DENTYSTYCZNY.

Bartas89 - szukaj kompresora olejowego na bazie sprężarki od lodówki. Wiele osób zbudowało sobie takie urządzenia. Jest sporo o tym w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma znajomego w de to na kleineanzeigen.de można takiego 20A zakupić za ok 100 euro. Zdecydowanie polecam.

 

Takiego cudaka kupiłem na allegrze od jakiegoś studia tatuażu za 6 stówek . Hula jak złociutki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest ktoś chętny wnieść mi go na chatę? Mieszkam na trzecim piętrze bez windy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak (chyba) Solo wcześniej napisał - jeśli masz takie możliwości, bo się znasz sam lub masz dostęp do tzw. złotej rączki, to można rozważyć budowę kompresora z agregatu lodówkowego.

 

Kosztowo wyjdzie zależnie od podzespołów od kilkudziesięciu do ok 200zł, hałas zaś taki sam jak chodząca w kuchni lodówka, czyli prawie żaden.

 

Ja swojego lodówkowca użytkuję od prawie 10 lat i nic się jeszcze w nim nie zepsuło. A bywa użytkowany bardzo intensywnie, czasem jak się zapomnę to przez parę dni go nie wyłączam i gdy włącznik ciśnieniowy daje znać, to pompuje co jakiś czas zbiornik...

 

Rozwiązanie ma jeden fundamentalny minus - trzeba albo kogoś znaleźć, albo samemu pogłówkować, przysiąść i zbudować takie ustrojstwo. Mimo wszystko zostawiam pod rozwagę, po spełnieniu warunków z pierwszego zdania mojego posta jest to bardzo fajna alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części można mieć za darmo na śmietniku/złomowisku.

Tylko trzeba mieć jakąś wiedzę/umiejętności żeby to sensownie poskładać.

Cena strasznie wysoka? Sam z chęcią bym kupił lodówkowca za 300zł, gotowego.

Nie kupował bym części za ponad 200zł i biegał za częściami. No i wystarczą dwie śrubki i złożone....

Za darmo też by było za drogo bo ktoś kto to składa żyje na powietrze i nie liczy swojej pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Wasze argumenty i że ktoś może tyle sobie życzyć za kompresor z lodówkowca. Wszak coś jest warte tyle ile ktoś inny jest w stanie zapłacić.

 

Ale jeśli miałbym wybór dać 600-700zł za lodówkowca zrobionego przez totalnie obcą osobę no to już chyba bym wolał kupić za 400-500 jakiś "firmowy" kompresor z gwarancją, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.