Skocz do zawartości

Cromwell MK.IV Tamiya 1:35


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie podpowiedzieć czy te zestawy Tamiya, które nabyłem do weatheringu, są wystarczające do zrobienie lekko zabrudzonego czołgu? Pytam bo nigdy nie robiłem wcześniej weatheringu i nie mam doświadczenia. A czytając encyklopedię od Miga Ammo, można dostać zawrotu głowy od tych wszystkich specyfików, które on ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Posiadam zestaw "E". Wykorzystuję go do figurek.

A propos Cromwella. Też go niedawno sklejałem z masą błędów.

Polecam tutorial Tomka Wawerskiego odnośnie "Kromki"

Krok po kroczku.

 

Dzięki za odpowiedź Już oglądałem całą tę serię. Wszystko fajnie tylko ja nie chcę nawalać tyle błota na koła i gąski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła mi lufa metalowa Besa:

 

Nie wiem tylko dlaczego tutaj są dwa elementy. Zastanawiam się jak mam to zamontować? Czy tylko tę krótszą część przkleić?

 

 

f860ba5f4cc7a75146902520649b

 

tak wygląda cała lufa, więc musisz usunąć z plastikowej części to co wystaje, ale również to co jest obudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak obetnę lufę karabinu, żeby ją skrócić to potem jak ją przykleję to będzie jeszcze straszniej wyglądało

 

Zakładam, że wklejałeś na CA, więc rozklej debonderem, usuń całą plastikową lufę i wklej w jej miejsce metalową. Wtedy długość będzie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak obetnę lufę karabinu, żeby ją skrócić to potem jak ją przykleję to będzie jeszcze straszniej wyglądało

 

Zakładam, że wklejałeś na CA, więc rozklej debonderem, usuń całą plastikową lufę i wklej w jej miejsce metalową. Wtedy długość będzie odpowiednia.

 

Tylko nie za bardzo mam pomysł jak usunąć plastikową lufę, bez uszkadzania osłony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popracowałem nad wieżą. Najpierw sklejenie cyjanoakrylem metalowych elementów z tłoczonej lufy:

 

498b556f32f5c979.jpg

 

c86afc4421321741.jpg

 

Następnie sklejenie głównych elementów wieży:

 

c9943adff43cd3c1.jpg

 

Na koniec doklejenie płyt pancerza:

 

990b5fceb50792e6.jpg

 

8fdfbf3c9c00acb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec poprawiony, dzięki za uwagę enten

 

6222c06f50f65fdb.jpg

 

Skończyłem także klejenie wieży:

 

d21f0730ba11617e.jpg

 

26dbd414f8a22022.jpg

 

9230fb58c950cac9.jpg

 

Teraz zostało mi tylko zrobienie lin oraz złożenie gąsienic. I potem można przystąpić do malowania podkładem (uwielbiam to :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że pospieszyłeś się z wklejaniem nakrętek w wannę. Jak Ci upadnie model, to będzie masakra, lepiej wklejać na sam koniec.

 

Wtedy bym miał trudność w ich rozmieszczeniu, jak by przyszedł główny pancerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień głównie zleciał na malowaniu, ale najpierw musiałem zrobić podpórki do lin holowniczych, których nie było w zestawie Tamki:

 

00203ac31cceefaf.jpg

 

555eef013cb8d779.jpg

 

5ebbdb3ba28e434c.jpg

 

Później przeszedłem już do podkładowania:

 

f4f68501d2e4bebd.jpg

 

1c08953e447c56a9.jpg

 

Pierwszy raz użyłem tego podkładu:

 

f8cce92f1b38c95e.jpg

 

I to jest chyba najlepszy podkład jaki do tej pory używałem. Jest bezwonny, nie zapycha dyszy, nawet podczas długiego malowania, leje się prosto z butli oraz nie robi efektu skórki pomarańczy.

 

Na sam koniec pre shading:

 

53a67b63172eb8c3.jpg

 

2908b1640cfdc4df.jpg

 

472e1ffd93b9f4ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień głównie zleciał na malowaniu, ale najpierw musiałem zrobić podpórki do lin holowniczych, których nie było w zestawie Tamki:

 

Masz te uchwyty w blachach abera i są zdecydowanie lepsze niż takie kawałki drutów. Poza tym co z pozostałymi blaszkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.