Skocz do zawartości

Zerstorer Z-32 1:350 Dragon


Bartosz.B

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wróciło do stanu wyjściowego, tym razem surfacer w kolorze szarym.

 

45070293581_0bff40e50b_b.jpg[/url]

 

 

_________________________________

Teraz zabawa w sto pytań na minute.

Miałem zawracać Gale dupę na priv, ale zrobię to tu bo może komuś się ta wiedza przyda.

"Złom TrzydziestydziewiONty" w jaki sposób był pomalowany? Najpierw bazowy kolor, a później nałożone jaśniejsze pola z reki ? tak jak pokład i burty

15_zpsqym85yzg.jpg~original

"Złom TrzydziestydziewiONty"

 

Czy podobnie jak widać na tych gratach

Na podkład nałożone szare plamy, a na końcu psiknięte jaśniejszym kolorem bazowym, a może jeszcze jakoś inaczej, a ja tego nie potrafię rozkminić

76_zpsllfu6orq.jpg~original

"Złom TrzydziestydziewiONty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Podkład nałożony w dwóch warstwach po miedzy którymi było niewielkie szpachlowanko
Wszystko wróciło do stanu wyjściowego, tym razem surfacer w kolorze szarym.

 

A po co kładłeś dwie warstwy czarnego podkładu a potem kolejną warstwę szarą... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy czarnym kolorem jeszcze szpachlowałem i szlifowałem, po drugiej warstwie (czyli tej co na zdjęciu wyżej) jeszcze raz delikatnie szlifowałem i stąd te trzy warstwy. Do tego pomyślałem ze jaśniejszy podkład nie będzie przyciemniać dodatkowo koloru

 

Wracając do modelu dobrałem kolory, a nawet pierwsze fukniecie się odbyło

 

30140561677_55117b402d_b.jpg

45077508391_d0e1b2601a_b.jpg

 

Teraz czas na szarości ale nie wiem jeszcze jak to ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złom był malowany z czarnego podkładu więc już z założenia malujesz swojego inaczej. N.a. czarny szedł pierwszy hajlajt z bazy, potem drugi z białego, a na koniec mgła z bazy dla zgaszenia kontrastu. Teraz używam 3 kolorów zamiast dwóch. Kolejność też masz inna ja malowałem od góry. Pokład, linia wodna, burty, dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, a co chciałeś uzyskać za efekt? Bo w tej chwili, przynajmniej na zdjęciach widać efekt pt. jasne okrągłe plamy psiknięte areo

Taki postshading to ryzykowna metoda. Nie wiem czy pre- jak w samolotach nie jest lepszy. Masz większą kontrolę, ostatecznie najwyżej zamalujesz.. Może jak zrobisz jakieś filtry na to, łosza to one ściemnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to jest podobne do niczego, ale to nic, teraz na tym jasnym tle wymaluj wężyki i inne meandry ciemniejszą bazą. Ja też podłączam się do pytania co to miało symbolizować? Jeżeli rozświetlanie zenitalne, albo jego odwróconą wersję, to jest w złym miejscu. Jeżeli chciałeś rozjaśnić środki pól, to to się lepiej sprawdza na czołgach. W tej sytuacji najlepiej chyba będzie zakłócić monotonię koloru ogólnym barokiem z 2-3 odcieni bazy. Czyli patrz pierwsze zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pany to mały być te rozjasnienia, baroki, hailaity czy jak by to nie nazwał (nie ogarniam tych nazw). Chodziło właśnie mi o to by kolor nie był taki jednolity i monotonny o ile na jednej burcie wyszło według mnie ładnie to na drugiej spapralem to po całości.

Sprubuje to przyciemnic na początek filtrami szarmi, a jak nic to nie da to przemaluje ponownie.

Po zatym jutro powinny być już u mnie oleje, więc za nim zacznę nimi ciapkac może ktoś porzuci jakiś link gdzie można to krok po kroku wcześniejsze obczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fuknąć jeszcze trzeba, zanim wyciągniesz oleje i inną chemię. Przede wszystkim to wygląda jakbyś do tego rozjaśniania użył tego samego koloru pawsiem. Każdy kolor z osobna, jego własną rozjaśnioną wersją. Farba rozrzedzoną mocno (10:1) i nie siurem jak z węża strażackiego tylko z bliska malujesz nieskładne wężyki, po prostu urządź sobie ćwiczenia nadkarstka, możesz też trochę zbliżać i oddalać, będzie różnica w wielkości plamki. I tak ze dwa razy różnymi wersjami koloru bazowego z dodatkami. Teraz na tych rozjąśnieniach po prostu zrób to samą bazą, efekt będzie ten sam. Olejami tez można takie rzeczy robić biedronami i innnymi wynalazkami, ale to sa prymitywne metody ostatniej szansy, najlepiej sie takie rzeczy robi z fukawki przed wejściem innej chemii. Potem tylko wyciągasz te efekty całą resztą, łoszami filtrami itp. Znajdź sobie fotkę jakiejś burty z refleksami słońca odbijanymi przez falę, taki mniej więcej efekt powinieneś uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to widzę Bartosz, że ambitnie do tematu podszedles. Refleksy fal.. więc o to chodziło.. Wyższa szkoła jazdy... Ja odpadam. Nawet bym na to nie wpadł. Ale trzymam kciuki. Słuchaj Gały to nie zginiesz.

 

P.S. fajnie, że okręty nadrabiają dystans do czołgUff i latawców w kwestii uchwycenia realizmu.. Za dużo było już nawet fajnych modeli z kadłubami jak zabawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to widzę Bartosz, że ambitnie do tematu podszedles. Refleksy fal.. więc o to chodziło..

Bez przesady nawet o tym nie pomyślałem że tak można, porostu chciałem coś zrobić z tym jednolitym kolorem.

Teraz już nie ma wyjścia i będę robił mazajki na tych burtach miejmy nadzieję że coś z tego wyjdzie.

 

 

Słuchaj Gały to nie zginiesz.

Staram się słuchać i stosować Wasze rady, niestety nie zawsze mi to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku do odważnych świat należy, w końcu to tylko plastikowy stateczek, nie czyjś mózg, można sobie pofolgować, a jak się nie uda... zmywasz i jedziesz od nowa Plusa masz już za samo próbowanie, nie nerwowo, nie od razu Rzym zbudowano A zrzynaj dzie się da, czołgi samoloty, okręty ... co za różnica, ja tam dzielę techniki i metody tylko na takie co się nadadzą w danej sytuacji albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak o to mniej więcej chodzi. Mniejszym siurem jeszcze, takim żeby te wężyki nie były szersze od łebka szpilki. Jasno się teraz zrobiło więc teraz na to siurki z nieruszanej bazy daj. No i nie wyjeżdżaj na sąsiednie kolory, tu też obowiązują zasady z przedszkolnej kolorowanki, nie wyjeżdżamy poza linie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym kierunku to zmierza. Oko już się zaczyna nabierać. Faktycznie jest jeszcze za jasno a przede wszystkim za szerokie te wężyki. Koniecznie podrasuj to wg przepisu jw.

 

Pomniejszona rzeczywistość refleksów na kadłubie.. Bardzo mi się podoba taka malarska odwaga...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.