Skocz do zawartości

TBD-1 DEVASTATOR G.W.H 1:48


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiesz Solo, prawda? To, jak nazwała sobie firma modelarska farbkę, nie ma większego znaczenia. Jeżeli przy C351 jest podany numer ANA i dodatkowo FS, a te określają Interior Green, to to jest Interior Green, bez względu na to, jaką swoją nazwę da firma. Używając w dyskusji terminów ZCY czy ZCG nie odnoszę się tym do opisów na słoiczkach, tylko przyjętych nazw określających konkretny, występujący kolor. Nie modelarską farbkę.

Nie, Zinc Chromate nie przypomina Interior Green, jest od niego o wiele jaśniejszy. Interior Green to zmodyfikowany, przyciemniony Zinc Chromate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Ty cały czas mówisz o kolorach katalogowych, a ja cały czas o kolorach Gunze.

I tak, Zinc Chromate I C351 przypomina Interior Green H058, który według Ciebie jest bardzo podobny to Zinc Chromate Green (nie mówię teraz o kolorze Gunze).

Wniosek jest oczywisty i przedstawiłem go w poście wyżej.

 

I byłbym wdzięczny gdybyuś porzucił ten protekcjonalny ton w stosunku do mnie, bo ani ja nie jestem Twoim wrogiem, ani nie musisz na mnie odreagowywać, bo prowadzimy normalną, cywilizowaną dyskusję.

Skoro Ci nerwy puszczają, to bierz głęboki oddech i wstrzymuj się z odpisywaniem, zamiast pisać to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jakaś budowa, czy dyskusja nad wyższością Świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą? Wypiszę się z oglądactwa, jak będziecie robić doktorat z odcieniografii i chwytać się za słówka, co kto miał na myśli

 

 

Zostań może uda mi się zrobić coś fajnego.

Za tydzień wrócę z budowa jak wrócę z urlopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskusji w zasadzie niewiele zrozumiałem. Głownie to, że piszący mają na myśli inny kolor niż ten, o którym piszą .

 

W skrócie: kolor Interior Green powstał jako standaryzacja w systemie ANA. Określono go przyjmując istniejący, standardowy kolor kabin samolotów Navy. Kolor ten był wynikiem konkretnej recepty na barwienie Zinc Chromate Yellow. Nie miał przypisanej nazwy i do dzisiaj nie ma, dlatego zastosowanie jakiejkolwiek nazwy bez dodatkowego opisu nie będzie jednoznaczne. Oba kolory są teoretycznie takie same. Teoretycznie, bo gdy tworzy się farbę na bazie zupełnie innej chemii jakaś mała różnica jest normalna.Tyle w kwestii wzorców.

 

W praktyce: wcześniejszy kolor w mniejszym stopniu trzymał standard niż IG i gama jego spotykanych odcieni była w związku z tym szersza.

 

Modelarsko: Nie ma żadnego znaczenia jaką farbkę przedstawiającą IG lub jego protoplastę użyjesz do modelu. Wziąwszy pod uwagę co było malowane, nie ma takiej możliwości by ktoś widząc tylko ten model potrafił zauważyć błąd kolorystyczny. Znaczenie może to mieć jedynie gdybyś budował kolekcję modeli np. samolotów US Navy i chciał pokazać także historię kolorów jakie wykorzystywano do ich malowania. Ale i w takim przypadku obojętne jest od którego koloru wyjdziesz. Później inne możesz spokojnie pod niego dopasować.

 

Albo możesz zostać kolorystycznym freakiem. Moim zdaniem to fascynująca przygoda, ale samo zorientowanie się co tam malowano czym w TBD pewnie zajmie ci więcej czasu niż budowa modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskusji w zasadzie niewiele zrozumiałem. Głownie to, że piszący mają na myśli inny kolor niż ten, o którym piszą

Spore uogólnienie, zważywszy, że innymi słowami w zasadzie powtórzyłeś to, o czym także pisałem. Z jedną małą różnicą polegającą na tym, że spotkałem się z opinią, iż ustalony w końcu regulaminowy kolor był jednak nieco ciemniejszy od stosowanych przed nim. Co zważywszy na występujące wcześniej różnice, o czym sam wspomniałeś, nie musi być takie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 5 stron tego wątku , nic się nie dowiedziałem po za tym ze Solo jest zajebisty ...

I jest tak za każdym razem , jak jest jakiś fajny warsztat trzeba przekopać się prze X stron wywodów ...

RESUMUJĄC Bengal gdzie są zdjęcia z warsztatu

 

Poprawiłem "po za ty m" wkradła się spacja.

 

"dopełniacz zaimka nic – jeśli jest zależny od czasownika – przybiera jedną z dwóch form: nic lub niczego, oba zdania są poprawne."

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 5 stron tego wątku , nic się nie dowiedziałem poza tym ze Solo jest zajebisty ...

I jest tak za każdym razem , jak jest jakiś fajny warsztat trzeba przekopać się prze X stron wywodów ...

RESUMUJĄC Bengal gdzie są zdjęcia z warsztatu

 

Poprawiłem "po za ty m" wkradła się spacja.

 

"dopełniacz zaimka nic – jeśli jest zależny od czasownika – przybiera jedną z dwóch form: nic lub niczego, oba zdania są poprawne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w sumie troszkę się zastanawiałem czy nie poprosić o Admina by skasował ten temat ale powstrzymałem się.

Przepraszam, że głupim pytaniem o kolor rozpętałem taką burzę - nie chciałem.

No dobra urlop się skończył przez dwa dni coś tam pogrzebałem.

 

Dziękuję za dobry artykuł.

 

Nooo, bardzo ładnie.

 

Niektórzy po pięciu stronach to już model kończą a tu nawet jedna część się z ramki nie odcięła. Normalnie mistrzostwo świata.

 

 

a tu psikus Tomku

 

Dostałem w prezencie komplet farb (a nawet dwa) - dzięki ziomek.

No i pierwsze malunki.

MJtx3vT.jpg

5yr4ETg.jpg

TK38E0E.jpg

 

oczywiście, jeszcze dużo do zrobienia, tak tego nie zostawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, teraz to ja widzę wyraźnie.

Czekałem kiedy to oficjalnie "podasz na tacy" swoje malunki.

Jest całkiem, całkiem. Tylko co z tymi śladami po wypychaczach. Bedą czymś zakryte?

 

poprosić o Admina by skasował ten temat

 

Co na to lekarz?

 

Ani mi się waż kasować wątku!!!

 

Popieram i głosuję "za" dwoma łapkami

 

Czekam na postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie może bałagan w warsztacie z powodu tej dyskusji nad kolorami ale ja przynajmniej dowiedziałem sie jakie kolory uzyc zanim p47d zacznę lepić. Nie ma tego złego

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tylko co z tymi śladami po wypychaczach. Bedą czymś zakryte?

 

Jak nie będzie widać od góry to tak zostawię, jak je będzie widać to oczywiście usunę

 

Mam inne pytanie, czy G.W.H. jest tak dowcipne i lubi robić sobie żarty z numeracją części blaszka/ramka - instrukcja ?

Bl5q8FF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.