Skocz do zawartości

Kupię — Kompresor modelarski


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Może to kwestia zużycia sprzętu.

Mój AS-186 nie grzał się jakoś bardzo (przynajmniej nie na tyle żebym zwrócił na to uwagę, w każdym razie nie pamiętam żeby to mi się wtedy jakoś rzucało w oczy), potem kupiłem olejowy i odstawiłem go na kilka lat.

Gdy go włączyłem jakiś czas temu (kilka miesięcy) grzał się bardzo mocno, ale też i praktycznie non stop pracował, więc doszło pewnie do jakiejś usterki. Sprzedałem go bez wnikania w szczegóły, ale mimo wszystko, początkowo nie grzał się za bardzo, przez jakieś dobre 2-3 lata pracy.

Możliwe że co egzemplarz to i inna kultura pracy, także jeśli chodzi o przegrzewanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób żadnego pudełka! dotykałeś kiedyś AS-186 który pracował pół godziny? Jest gorący jak piorun.

 

A to przepraszam , nie wiedziałem że ten model się "rozpala".

Moja Iwata się nie grzeje . Następny argument związany z cená .

Japończycy to jednak solidny naród .

 

Hello

 

PS nie grzeje się w sensie "jak piorun"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atesty, homologacje, cuda, cudawianki Czego Wy się boicie? Jakie ciśnienia zamierzacie uzyskiwać w takim urządzeniu i z czego myślicie je robić lub z czego robi je ktoś na OLX? One wyglądają całkiem porządnie. Zmieszana cola w butelce PET to ponad 3 atm a wytrzymują dwa razy więcej. Robocze ciśnienie na zbiorniku rzędu 6 atm to pryszcz. Ja opony w rowerze pompuję na 5 atm.

....

 

Moje do 120PSI pompuje

 

Latasz nim? Czy to rowerowiatrolot (ha, wymyśliłem nowy pojazd dla Tytusa ) ?

 

Nie latam jezdzac rowerem szosowym na oponach 25 to 120 psi to taie optymalne cisnienie choc zalezy od modelu opony.

 

Co do grzania sie AS-ow to uzywalem 2 (bez butki i z butla) oba sie grzaly. Butla sama w sobie jest mala i na male malunki wystarcza ale jak sie maluje kamo to niestety kompresor chodzi non stop i sie grzeje. Dlatego niektorzy wola kupic cos wiekszego i problem z glowy. Co do glosnosci AS-ow to prawde mowiac nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, popatrzę co jest dostępne na allegro i w sklepach w okolicy

 

To raczej tanie rzeczy:

 

https://www.przeciwpozarowy.com/pl/p/Gasnica-proszkowa-6kg-ABC-GP-6X-BOXMET-/174?gclid=Cj0KCQjwxvbdBRC0ARIsAKmec9ZsDsy0nfJBB8dZ2RdRTKUQFR-uxLCMG1IEBRwW7FH92jXg05-2nV0aAkqeEALw_wcB

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam pan Adama z Lubartowa z olx'a . Sprężareczkę mi zbudował ,świetny kontakt i profesjonalizm.

Jak ktoś nie ma chęci i czasu by budować własną to szczerze polecam.

 

Wygląda bardzo pro.

Podałbyś namiary na tego pana Adama, pewnie ktoś chętnie skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Faktycznie ten as w porównaniu do Lodówkowca to młot udarowy jest.Nie no przesada ale słyszalnie wyraznie głośniej.

 
 
 

Kompresor do Aerografu Hansa Htc 20A Modelarstwo

Tarnobrzeg, Podkarpackie Dodane o 18:00, 13 listopada 2018, ID ogłoszenia: 494347793
 
Taka ciekawostka na OLX i Wystawiony na alledrogo o 50 zł drożej.Ciekawa propozycja w przystępnej cenie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5L to omegi revella miały.Do pancerki styka w sam raz Przewaga jest taka ,że ma presostat .W tym modelu produkowanym od paru dekad widać takie zastosowanie ma sens skoro sprzedawany jest cały czas.Nowe po 1600zeta.

abe36e974b0592b75bec15e75fe6
 

 

 
 
 
 
 
 
 

HARDER STEENBECK 230200 Kompresor Aero-pro HTC 20A

od
 
Super Sprzedawcy
Stan
Nowy
1 699,90
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.