Skocz do zawartości

Panther G Dragon 1:35


gustlik

Rekomendowane odpowiedzi

... bo nikt nic nie pisze.

Myślę że to raczej dobrze świadczy - na tym etapie - o jakości pracy.

Dokładny model + b.dobre wykonanie i nie ma się do czego za bardzo "doczepić".

Jednak wydaje mi się że zaczepy wieżowe na zapasowe gąski są ciut za grube - ale to może złudzenie.

W powiększeniu widać też że drut obcinany był cążkami. Po podkładzie powinno się wszystko wyjaśnić.

Coś tam znalazłem do ewentualnego uzupełnienia/poprawienia/dorobienia

- "ucho" przy włazie d-cy powinno mieć wzmocnienie - dobrze to pokazuje część w modelu - nr.C32

- blaszki gazowe powinny mieć po dwie śrubki motylkowe - od spodu

- przedni MG miał zaślepkę na łańcuszku - zaślepka to część D10

- przednie błotniki - tam gdzie jest zgrubienie na wannie powinna być blaszka mocująca/usztywniająca boki błotników.

- wyrzutnik granatów Masz w wersji otwartej gotowej do odpalenia - (B28 - wersja zamknięta B29)

- krzywo zamocowany kątownik na tubie

- "pokrywki" okrągłego pojemnika miały uchwyty. Uchwyt na pokrywie powinien być po zamknięciu prawie równoległy do bocznej ściany pancerza.

Do marca 1944 roku rączki te usytuowane były po zamknięciu - w pionie. Od marca 1944 roku zostało to zmienione.

Dodatkowo sprężynowe łączniki zastąpiono zatrzaskami już późną jesienią przez D.B. jeszcze w Ausf.A . Inni zaczęli stosować zatrzaski od stycznia 1944 roku.

 

Część zamknięcia - na tubie

9338929509_304150c198_b.jpg

 

Widok z daleka - widać umiejscowienie zamknięć na tubie.

9338927413_823d7bdc72_b.jpg

 

Popatrz też na mocowanie liny na przednim stelażu (rurka z zaślepką) - jest to połowa długości rurki na C-hak. W modelu jest za długa.

Pamiętaj też o zawleczkach na stelażach narzędziowych

 

Brak fotki tylnej płyty wanny - też do uzupełnienia.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kolejna aktualizacja :

3mgJIgA.jpg?1

NpZYjF8.jpg?1

De9GsXa.jpg?1

89igDSP.jpg?1

VvujPs0.jpg?1

Ev7iEE3.jpg?2

rRz69Hh.jpg?1

 

Przewidziany schemat malowania. Oglądając fotki część panter z KG peipper miała ostre przejścia inne gładkie, ja będę chciał zrobić te drugie. Mało jest fotek 151, znalazłem w sumie dwie. Stąd też moja mała improwizacja względem niektórych detali jak ilość gąsienic którymi obłożona jest wieża czy ilość anten. Wszelkie uwagi mile widziane.

Oxfsgxs.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namalowałem nową bazę. Podczas odklejania Blue taca odpadło kilka drobnych elementów, zaraz je podoklejam i w kilku miejscach trzeba zrobić poprawki. Następnie zastanawiam się nad rozbawieniem całości cienka warstwa rozszerzonego koloru bazowego. Potem na całość pójdzie lakier itd.5cad70c985bc1ff6d24b5d3ebe3eeddf.jpg1bc6ea8e2fb8dd178beb1c345f4e67b4.jpgdf1b051d32b3bdd6b72036dedcd45d6c.jpg79ef85466167a2ab6d0dc4b36fce1b45.jpg4cda15037d68e4e6f67831fd0901d718.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja fotek. Chciałem zrobić delikatne wyplowienia, mam nadzieję że widać coś takiego. Jutro bym chciał poprawić zwłaszcza przednią płytę bo kolor piaskowy zbyt wpada w pomarańcz i boję się że finalnie wszystko wyjdzie bardzo ciemne. Jakieś rady, sugestie? 181f423f2e6c6d03c38ab23d8123a935.jpg75bdf04ac3fdaf9a07ecdfdb64eae49d.jpgc37a5acb40668477bcfab9a7e5035cf6.jpg7ce9430247a0f5d3d6664ef3d59fa720.jpgbdd8d5b2726c26e602bf2cd9ed12a658.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, model zmywalem dwa razy z tego powodu, trzeci raz już nie będę. Na dalszym etapie mam nadzieję że nie będzie to tak widoczne ale to dopiero można oceniać jak wóz trafi do galerii. Model również będzie miał swoją podstawkę. Będę chciał zrobić słup energetyczny. Zastanawiam się nad zakupem gotowca miniart lub zakupem izolatorow od RB i zrobieniem słupa od podstaw.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia jeszcze będą, tak samo zacieki i budzenie. Narazie to tylko przymiarka do podstawki. Zamówiłem dziś roślinność od bsm i trochę farb, zapomniałem o słupie telegraficznym.

 

Doszedł do mnie stug 4 late, szukam inspiracji i trafiłem na dwa ciekawe zdjęcia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

f58d3996d747f813632ea01bc48b63fe.jpgd98b7f40662b09f8fc36458bb09c1041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nadal jest #151 z KG Peiper, to mnie się nasuwają przynajmniej takie pytania:

- Dość długie końcówki prawie wszystkich zawieszek na wieży (pod kawałki gąsienic) są „przyspawane” głównie do płyty dachowej. Jeśliby tak było w realu, to jak część z nich mogła zostać na miejscu po wyrwaniu dachu przez wybuch?

- Dlaczego finalne malowanie jak i poprzednia próba tak bardzo odbiegły od układu plam ciemnych i jasnych w tych partiach, jakie uwieczniono na zdjęciu? Przecież to najbardziej uchwytna z niepowtarzalnych cech oryginału - czy może drugie zdjęcie, jakie ponoć masz, przedstawia to jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest drugie zdjęcie pantery, wg źródła jest to 151. Nie ma hamulca wylotowego, czyli prawdopodobnie długo już stoi. W modelarstwie staram się robić modele dokładnie z naciskiem na jakość, jeśli układ plam będzie odbiegał od oryginału a całość prezentuje się dobrze to jestem zadowolony. Nie jestem profesjonalistą i nie zawsze nam wszystko wychodzi tak jakbyśmy oczekiwali. 81b8c36cbaa4679d7ce10ac93692cd3e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wg źródła jest to 151. Nie ma hamulca wylotowego... .

Masz całkowitą rację że to jest Pantera No.151. Fotka zrobiona w tym samym czasie co ta bardziej znana.

Nie ma hamulca wylotowego na obydwu zdjęciach, ale również w ścianie po prawej stronie okna brak jednej całej cegły i pod nią kawałka - jest też na obydwu zdjęciach.

 

ca1d47af575e1579gen.jpg81b8c36cbaa4679d7ce10ac93692cd3e.jpg

 

... są „przyspawane” głównie do płyty dachowej. Jeśliby tak było w realu, to jak część z nich mogła zostać na miejscu po wyrwaniu dachu przez wybuch?

Jeśli by dach wieży był nakładany na boczne ścianki byłoby to nie możliwe. Odleciały by razem z całym dachem wieży.

Dach wieży jednak był wpuszczany w boczne ścianki. Spawając uchwyty do dachu, spaw trzymał się też górnej części bocznej ścianki wieży.

I jeszcze raz duża fotka na której widać pozostałe dwa "haki" na wysadzonej wieży. Tak - tak było w realu - dach poleciał - haki zostały.

panther-151-in-la-gleize.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem że na tej fotce nie ma hamulca. Co do hakow można robić różne spekulacje, ja zrobiłem tak jak wydawało mi się że mogło być w oryginale bo nie dysponujemy zdjęciami z bliska jak to było w rzeczywistości. Możliwe że były dospawane również do ścian bocznych w całości lub częściowo i podczas wybuchu jakimś cudem się ostały.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hakow można robić różne spekulacje,... .

Nie ma co spekulować. Zrobiłeś prawidłowo. Popatrz ile płyty bocznej mogło przytrzymać hak.

Wpuszczany dach w wieżę - tu wersja ausf.A - zerknij ile miejsca w spawie jest na ściance bocznej od góry.

panther_140.jpg

 

Wpuszczany dach w wieżę - tu wersja ausf.G - zerknij ile płyty bocznej mogło przytrzymać hak.

Bild033g.jpg

 

Możliwe że były dospawane również do ścian bocznych w całości lub częściowo i podczas wybuchu jakimś cudem się ostały.

Jest fajna fotka haków na Panterze ausf.A z zimmeritem - i doskonale widać że tylko około połowa haka z górnej części - jest bezpośrednio na dachu wieży.

Fotka jest na str.24 czasopisma z serii Firefly Collection No.4 - A Sound like Thunder ... .

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gustlik: Zdaje się, że Ty zrozumiałeś, iż moje powątpiewanie nie tyczyło widoczności haków na zdjęciu już do znudzenia powtarzanym. Jak napisałeś - ostały się „jakimś cudem”. Jeśli ogólnie zrobiłeś „prawidłowo”, to nie masz nadal wytłumaczenia na różne zachowanie haków - jedne nie odpadły, inne odpadły. Na logikę, wyłamanie się płyty razem z hakiem zachodziło, jeśli odcinek zespawany z płytą był większy/równy od tego zespawanego z brzegiem bocznej ściany i tu zgoda co do większości na modelu. Jednak przy każdym haku mogło to być nieco inaczej, a te pozostające mogły mieć odcinki zahaczające o płytę dachową tylko ledwo-ledwo lub sam spaw był przy nich szczątkowy. Opcji zespawania także z bokami ścian nie uwzględniałem, bo jest raczej rzadka.

Zastrzegam też, że zapytałem i piszę teraz tylko na zasadzie „warto rozmawiać”, bo ciekawość ktoś mógłby opisać jako czepliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.