Skocz do zawartości

MiG-21MF Eduard 1/72


Wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem dołączyć do forum, aby na nowo rozpocząć przygodę z modelarstwem. Sklejałem coś jakieś 5 lat temu, z lepszymi bądź gorszymi skutkami. Wątkom na forum przyglądałem się już wtedy, ale chciałem teraz spróbować sam coś tu pokazać.

 

Zakładam warsztat żeby przypomnieć sobie parę technik, nauczyć się czegoś nowego. Tak, będę zadawać głupie pytania, ale jeśli pomoże mi to zrobić ten model starannie i dokładnie to chyba warto.

 

Apropos modelu, legendarny MiG-21 w wersji MF. Świetnie wykonany przez Eduarda, wersja ProfiPack dodaje kolorowe blaszki fototrawione oraz maski na kabinę i radioprzezroczyste powierzchnie, myślę że nieco ułatwi mi to robotę. Co do malowania, jeszcze nie jestem pewny, ale prawdopodobnie będzie czeskie albo rumuńskie, ze względu na jednokolorowy kamuflaż.

 

70141_z1.jpg

 

Model będzie u mnie w poniedziałek, więc niedługo pierwsze relacje.

 

Zaglądajcie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit i tak będzie zamknięty, żeby nie psuć kształtu samolotu. Zobaczę co zrobię, jeśli blachy na żywo będą wyglądać aż tak tragicznie to położę kalki.

 

Co do dodatków to chyba raczej nic nie będę kupować, bo raczej nie ma potrzeby, sam zestaw według wszystkich jest bardzo dobry, jedyne co mi przychodzi na myśl to metalowa rurka pitota, ale tak samo jak z kabiną, jak na żywo będzie wyglądać słabo to pomyślę i nad tym.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaję. Malowanie srebrne w tym zestawie jest tylko polskie więc odpada, bo umiejętności jeszcze nie te żeby bawić się Alcadami. Z kolei malijskie i niemieckie to dosyć skomplikowane plany kamuflażu i na to też chyba jeszcze nie chcę się porywać. Czeskie jest spoko, bo to szary na całej powierzchni samolotu, więc z żadnym kamuflażem nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, model jest już u mnie.

 

JjCVELJ.jpg

 

Zabrałem się za przednią wnękę podwozia. Według eduardowej instrukcji powinna być szara, kiedy patrzyłem na zdjęcia MiG-ów z całego świata zauważyłem, że jest dużo kolorów wnęk podwozia: jasno niebieskie, szare, inne szare, oliwkowe. Czym to jest spowodowane?

 

tULS5JU.jpg

 

Wybaczcie zdjęcia przeciętnej jakości, robione telefonem przy średnim świetle, próbowałem je uratować „suwakami” w Ps, plus odnoszę wrażenie że imgur mocno je kompresuje. Jutro powinien mi przyjść namiot bezcieniowy, więc pierwsze fotki z faktycznej budowy będą całkiem znośne.

 

Pozdro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za przednią wnękę podwozia. Według eduardowej instrukcji powinna być szara, kiedy patrzyłem na zdjęcia MiG-ów z całego świata zauważyłem, że jest dużo kolorów wnęk podwozia: jasno niebieskie, szare, inne szare, oliwkowe. Czym to jest spowodowane?

 

Wersją, serią, zakładem produkcyjnym, remontami, naprawami...

 

Zrób tak jak każe Eduard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania.

 

Po pierwsze, czy kolor Vallejo 70.838 Emerald nada się do kokpitu?

 

Po drugie, jakim Vallejo pomalować powierzchnie radioprzezroczyste czyli m.in. stożek wlotu powietrza. Według instrukcji jest to Gunze Bright Green.

 

Po trzecie czym różni się tamiyowe X-20 od X-20A. Oba działają jak white spirit, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Nie wiem jakie Vallejo, ale na pewno MRP-032

3. X-20 to rozcieńczalnik do farb olejnych, X-20A to rozcieńczalnik do farb akrylowych. Jest to, jakby, na nich napisane. Nie mają absolutnie nic wspólnego. X-20 można zastąpić white spiritem, ale lepiej kupić naftę kosmetyczną (Eko-1 PPG, do kupienia w każdym lepszym sklepie budowlanym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji masz C66/H26 i w przeliczniku na Tamiya wychodzi X-5. Sam robię 21 tyle, że SMT i miałem ten sam problem z doborem, mam też odpowiednik Pactra, są dwa inne kolory Pactra o wiele jaśniejsza. Ale zostałem przy X-5. Te powierzchnie są dosyć ciemne. Nie sugeruj się w 100% zdjęciami bo to różnie jest, światło takie światło takie. Swego czasu jak Suki latały w ciemnym kamuflażu to sobie porównywałem kolorystyki. Tamka była ok co do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.