Skocz do zawartości

BRDM-2 Żbik - Dragon 1:35


MarekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dopiero rozpoczynam przygodę z pancerką więc proszę o wyrozumiałość. Postanowiłem wykonać model BRDM-2 w wersji Żbik. Przekopałem internet w poszukiwaniu zdjęć tego wozu i nie ukrywam, że trafiłem przez to na to forum, gdzie znalazłem sporo ciekawych materiałów.

Postanowiłem pokazać moje poczynania i czekam na ocenę , a przede wszystkim na uwagi i wskazówki co do dalszego wykończenia.

Korzystam z zestawu Dragona w skali 1:35 (3513).

Przerobiłem wieżę, zlikwidowałem wnęki po kółkach pomocniczych, dodałem drzwi boczne, zmieniłem elementy układu wydechowego. Efekty poniżej. Na razie płyta górna jest tylko przyłożona. Teraz planuję pokryć pojazd lakierem bezbarwnym matowym i następnie dać washa. Zastanawiam się też jak bardzo zabrudzić pojazd.

Wzoruję się na fotce ze strony Wojskowych Zakładów Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich.

BRDM-2_bik_03_zpsgpbdgmao.jpg

 

BRDM-2_bik_02_zpsy18uxat4.jpg

 

BRDM-2_bik_01_zpsczf3ygbz.jpg

 

BRDM-2_bik_091_zps3myf0yuq.jpg

 

BRDM-2_bik_051_zpsgshrxtwy.jpg

 

BRDM-2_bik_08_zpseecjcczt.jpg

 

BRDM-2_bik_071_zpsy9czrmkq.jpg

 

f3ab2f72-58cc-46b8-b155-24835e7446d1_zpsxa1somxd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chcę popracować nad detalami: oznaczenia, znaki priorytetu drogowego, tablice rejestracyjne i mocowanie koła zapasowego. A następnie brudzenie i obijanie żeby nie był taki sztuczny. Nie ukrywam, że to dla mnie nowe doświadczenie więc będę pokazywał efekty z prośbą o uwagi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Po kilkunastu miesiącach odkurzyłem rozpoczętego BRDM-ka i świadom niedoskonałości swojego warsztatu spróbowałem dalej toczyć ten nierówny bój . Motywatorem była dla mnie chęć posiadania w kolekcji pojazdu niesztampowego, mającego swoją historię i duszę. Śledząc wątek o pojazdach z Karbali dowiedziałem się, że TORO-MODEL wydał kalki dla polskich BRDM-ów. Więc mówię, lepiej lub gorzej, ale muszę strugać dalej. Wybór padł na Zajączka. Stan obecny na zdjęciach poniżej. Jeszcze trochę pracy na wizjery, koło zapasowe, tablice rejestracyjne, lusterka i pozostałą kosmetykę.

 

BRDM_2_bik_Karbala_06_zpsja2dc0vu.jpg

 

BRDM_2_bik_Karbala_03_zpsbkq19puc.jpg

 

BRDM_2_bik_Karbala_09_zpshyfi9j3g.jpg

 

BRDM_2_bik_Karbala_07_zpsbca8zojd.jpg

 

BRDM_2_bik_Karbala_05_zps8sjkwvya.jpg

 

BRDM_2_bik_Karbala_02_zpsixfwkhku.jpg

 

BRDM_2_bik_Karbala_01_zpsamlpkkbw.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zabezpieczyłeś felgi? Jeśli to opony Dragona, to lepiej uważać. W moim starym BRDMie po latach stania na półce ranty felgi rozpuściły się i wypłynęły spod opon, tworząc jakby pierścień rozpuszczonego, gołego plastiku. Fajny temat warsztatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zabezpieczyłeś felgi? Jeśli to opony Dragona, to lepiej uważać. W moim starym BRDMie po latach stania na półce ranty felgi rozpuściły się i wypłynęły spod opon, tworząc jakby pierścień rozpuszczonego, gołego plastiku. Fajny temat warsztatu .

 

Masz rację, coś jest na rzeczy. Gumowe opony popękały od naprężeń na felgach i musiałem je szpachlować. Pewnie lepsze by były zamienniki z żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak,nie byłem przekonany do żywicznych kółek, ale jak po raz pierwszy kupiłem kółka z DEF Model, to od tego momentu , nie buduję żadnego pojazdu z zestawowymi kołami , a i remontowane pojazdy też wyposażam w żywiczne . Wiem kółka z DEF-a są przeraźliwie drogie, ale wykonane są naprawdę świetnie ze wszystkimi napisami, szwami itp. a co najważniejsze są ugięte jak prawdziwe, kółka z PanzerArta też są niezłe ale gorsze od tych z DEF-a (brak ugięcia) ,innych nie miałem, kiedyś kupiłem z czeskiego RealModela ale było pełno bubli , pęcherzy itp. i odesłałem . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstą praktyką było zabezpieczanie frontu pojazdu workami z piaskiem. Ulepiłem więc kilka worków z kuleczek plasteliny wielkości ziarenka groszku owiniętej kawałkami chusteczek higienicznych. Całość nasączyłem wikolem dla usztywnienia. Potem pomaluję jeszcze szaro-białym kolorem.

 

worki1_zpsqkq62vyq.jpg

 

Nada się takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.