Skocz do zawartości

Albatros D.Va - 1/72 - Roden


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nudny aż do bólu - znowu Roden , znowu Albatros i znowu z SL Ławica

 

Jest to ostatni Albatros ( w każdym razie typu D ) który popełniam ; może w przyszłości jeszcze jakiegoś skleję , np. Oef.D.III z 7EM ...

 

Nie robiłem zdjęć od początku , bo w zasadzie po co ...

 

Fakt jest faktem , iż kilka dni temu model wyglądał tak :

 

DSCF9625.jpg

 

A teraz wygląda tak :

 

DSCF9629.jpg

 

Popracowałem troszkę nad postshadingiem skrzydeł - teraz przynajmniej nie wydają się takie płaskie .

 

Jak na razie jestem zadowolony z efektów , czy będzie tak nadal - czas pokaże .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniałem przestrzeń pomiędzy żebrami za pomocą pasteli .

 

Początkowo myślałem o maskowaniu żeber taśmą a następnie o pryśnięciu lakierem bezbarwnym z kilkoma kroplami czarnej farby - no cóż , leń zwyciężył i stanęło na pastelach .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem na szybko moje tegoroczne wytwory i wyszło mi że polepiłem 10 sztuk ( w tym tylko 3 samoloty o liczbie płatów mniejszej niż dwa ).

 

W przyszłym roku obiecuję lepić mniej ( zmiana stanu cywilnego itp. ... ).

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zastanowiłem - osoba która obiecała mi An-12 z Rodena pod choinkę musi być tą właściwą

 

Tymczasem lepiactwa ciąg dalszy :

 

DSCF9659.jpg

 

Może jeszcze dzisiaj powalczę z górnym płatem - kto wie ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bedziesz laczyl z gornym platem? Pytam, bo gdzies widzialem, jak ktos przykleil najpierw do dolnego plata zastrzaly i posznurowal je, a dopiero na koncu przykleil gorny plat.

 

Czy Ty tez tak robisz? A moze latwiej jest najpierw posklejac wszystko razem, a dopiero potem sznurowac? Moj nastepny projekt bedzie dwoplatowy i juz kombinuje co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie z reguły sklejam model do kupy i dopiero wtedy "sznuruję" .

 

Oczywiście zanim cokolwiek zrobię , staram się dostosować do różnych warunków , np. techniki malowania itp.

 

Przy okazji - słowo stało się ciałem i połączyłem górny płat z resztą modelu .

 

Ci , którzy mają w planach budowę Rodenowskiego D.Va w 1/72 niech uważają na zastrzały - ja w swoim modelu zrobiłem je od podstaw - te w zestawie są stanowczo zbyt krótkie - gdyby je zastosować otrzymalibyśmy coś w rodzaju Sopwitha Dolphina

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku D.III wszelkiej maści wszystko jest w porządku ( no może zastrzały piramidki są minimalnie za długie .

 

Zestawy D.III i D.V dzielą ze sobą wypraskę z płatami i wypraskę z silnikiem i uzbrojeniem - różnią się wypraską z elementami charakterystycznymi dla danego typu ( kadłub , podwozie , zastrzały , itp ).

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zastanowiłem - osoba która obiecała mi An-12 z Rodena pod choinkę musi być tą właściwą

Hahahah! No to poczekaj do 'choinki' póki co Na razie tylko obiecała.

A poza tym 'one' są zdolne nawet do zakupu An-12 'pod choinkę', żeby tylko zmylić czujność i usidlić To w sumie niewielka inwestycja w perspektywie przyszłych, długotrwałych korzyści wszelkiego rodzaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecała to i dotrzyma - wiem to z praktyki

 

W zeszłym roku dostałem nowe aero , dwa lata temu matę Olfa a ponadto średnio co dwa miesiąca dostaję książkę , ew. model - kobieta palce lizać i obgryzać

 

A tymczasem wczoraj mój Albik wzbogacił się o rigging komory płatów .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzucić szmatopłaty

 

No co Ty - nie ma takiej opcji

 

Podstawowym kryterium doboru moich tematów modelarskich jest "polskość" danej konstrukcji - na Felixstowe nie lataliśmy - na An-12 owszem .

 

Co do Gothy , to i owszem , czeka na mnie G.IV + kalki dla 21.EN .

 

Szmaciaków też mam jeszcze w magazynku - od SPADa 51 do Handley Page 0/400

 

PS. A następny na warsztacie będzie Brandenburg B.I

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport słowny ( z pracy piszę ) :

 

Otworki po przewlekaniu linek zostały poszpachlowane , następnie przedwczoraj naniosłem białą farbę , a wczoraj czerwoną .

 

Reasumując - szachownice mam na gotowo - dzisiaj będę uzupełniał kamo górnego płata .

 

Fotki dziś wieczorem .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.