Skocz do zawartości

VF-0S "Phoenix" - Hasegawa - 1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój projekt konkursowy:

VF-0S "Phoenix" z anime MACROSS ZERO-długo czekałem by go zacząć

 

ae428ad5c6740048med.jpg

 

Poniżej in-box:

Kalki:

65a269b9c2e9654fmed.jpg

 

Instrukcja:

e42e8d01ea1b3c22med.jpg

 

Ramki:

acd60c8b067d8bb1med.jpg

70d8f8e691a63592med.jpg

e61aa735a4afa871med.jpg

7956838dfddc6adfmed.jpg

ac4ddf352341e913med.jpg

a121df070ac8c6c3med.jpg

91c55be8946da369med.jpg

8d3b2b91b981eafcmed.jpg

 

Szczegółowy in box znajduje się tu:

viewtopic.php?t=10360

 

Malowanie będzie pudełkowe.Generalnie będę dążył do czegoś takiego jak tutaj:

http://www.starshipmodeler.com/mecha/rm_vf0s.htm

...i tutaj

http://blog.roodo.com/Tomcat/db975a3f.jpg

...ale wprowadzę lekkie modyfikacje.Malowanie będzie błyszczące lub półmatowe a kolor mniej biały Jeśli chodzi o myśliwiec to będę po prostu oglądał i printscreenował film Jeśli chodzi o ekspozycję to z racji że VF-0S operowały z lotniskowca typu ASUKA postaram się zrobić jego fragment opierając się na filmie MACROSS ZERO oraz na relacji japońskiego modelarza Masy Narita.Proces budowy poniżej:

http://www.naritafamily.com/howto/F14Ddiorama/photo_frame.htm

 

Teraz krótka charakterystyka myśliwca:

VF-0 Phoenix

Northrop Grumman/Stonewell/Shinsei VF-0 Phoenix

 

VF-0 jest rozwojowym zmiennopostaciowym myśliwcem który wziął udział w tzw Konflikcie Mayan w 2008 roku.Prace rozpoczęto w roku 2002.Pierwszy “Feniks” został ukończony w dwa lata później.

Warianty

• VF-0A: wersja jednomiejscowa. Jedno działko laserowe Mauler. Wyprodukowano 24 wersje jednomiejscowe, 4 dwumejscowe, oraz 2 dwumiejscowe uzbrojone rozpoznawcze.

• VF-0B: dwumiejscowa wersja VF-0A. Jedno działko laserowe Mauler.

• VF-0D: wersja dwumiejscowa wyprodukowana przez Northrop Grumman/Stonewell/Bellcom.Zwiększono manewrowość o 20%,ulepszono elektronikę i uzbrojenie.Dodano skrzydła delta oraz usterzenie przednie. Jedno działko laserowe

• VF-0S: wersja dla dowódców. Dwa działka laserowe Mauler. Wyprodukowano 4 egzemplarze.

Charakterystyczne cechy:

Zdolny do transformacji z myśliwca przez tzw GERWALK-wersja przejściowa aż do BATTDROIDA-humanoidalnego robota. Możliwe działania pod wodą przez około 7 minut.

Poszycie:

kompozyt węglowo tytanowy

Napęd:

• Dwa EGF-127 silniki odrzutowe, o ciagu 91.08 kN i 148.9 kN z dopalaniem.

• Trzy Shinnakasu ARR-2 silniki rakietowe manewrowe w trybach GERWALK i Battroid.

Awionika:

HUD. Jeden AN/ALE 55 wyrzutnik flar i folii. AN/ALQ 220A IDECM. ASS/PS 110 aktywny stealth. AWAG/RA 105 SWAG

Uzbrojenie:

• Jedno (VF-0A/D) lub dwa (VF-0S) działka laserowe Mauler laser.

• Jeden Howard GPU-9 35 mm gatling 550 nabojami

• 12 Raytheon AIM-200A AMRAAM 2 I/ALH

• 4 GH-28A 8-

• 2 HAIM-95A

• 4 węzły podskrzydłowe

Wymiary:

Myśliwiec:

• Długość:18,69m

Masa:

• Masa(pusty): 16191 kg

• VF-0D: 16805 kg

Osiągi:

V.max:

• VF-0A/S: at 11000m, Mach 2.74

• VF-0D: at 11000 m, Mach 2.62

• Zasięg

• VF-0A/S: 2075 km

• VF-0D: 2400 km

• VF-0D: 26500 m

• Maksymalna osiągana głębokość pod wodą: 20 m

 

Dane na podstawie strony:

Macross Compendium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czołem!

 

Musze powiedzieć że Hasegawa się popisała ! Ten model jest naprawdę ekstra.Wszystko pasuje idealnie,jedyny problem to japońskie krzaczki,ciężko się wykapować o co biega Jak na razie postęp jest następujący:

Sklejone skrzydła:

11a4f3e75796388fmed.jpg

 

Sklejony pilot, Roy Focker, więcej o facecie TUTAJ

05a1d0d916147832med.jpg

908b99159045e8f8med.jpg

 

Sklejony fotel-w niewielu siedemdwójkach jest taki

46820be345376bbcmed.jpg

29d92917d78fdb65med.jpg

 

Spracowałem gatlinga (jeszcze muszę go oszlifować):

8aeb8f6b638a0cdbmed.jpg

b4c897de42890673med.jpg

 

...oraz część głowy robota która w trybie myśliwca znajduje się pod kadłubem:

66ad760c9b3aa9b9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i czekam na więcej. Dasz czadu

 

Nie ma jeszcze czego gratulować ale zrobię co będę mógł Może ktoś się przekona do sf? Tymczasem dalej mały postęp.Maluję fotel oraz pilota.Ciężko mi idzie bo odzwyczaiłem się od tej skali.Malowanie pójdzie pełną parą w środę przy wolnej chacie.Dziś skleiłem głowę robota.Musiałem podszpachlować jej górną część bo przy sklejonej czaszce było widać otwór pomiędzy jej dolną a górną częścią.Szczegóły na fotkach:

cdd16eb0fb2fd4f1med.jpg

da13e3ff8dd46f76med.jpg

73f62346feb9fe19.jpg

5094a2001d8208c3med.jpg

Robię sobie kilka dni przerwy...wiem że wczoraj go zacząłem ale jestem jakiś podłamany i muszę wrzucić na luz.Jutro mam rozmowę kwalifikacyjną do pracy.Trzymajcie kciuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podniosłem się jakoś i wziąłem dalej za Feniksa.Pilot już pomalowany,czeka na kalki i wash,tak samo fotel.Do fotela dorobiłem cięgła katapulty,jeszcze nie przyklejone.Szczegóły na fotkach:

b9ac7894efea56b6med.jpg

f533b8498f249e54med.jpg

80f90ccf245e5c45med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie lubię białego plastiku w modelach, ale będę zaglądał... Życzę powodzenia...

 

Oczywiście żartowałem Biorąc pod uwagę, że to siedemdwójka, cięgna są zaje..fajne. Musisz je tylko ładnie pomalować, ale z tym nie będziesz miał problemu. Fajnie gdyby moje fotele w 72 tak wyglądały... niestety. świetnie wyszedł też pilot. Bierz się za wykańczanie i pokazuj, bo czekamy!

 

PS:jjjuuuhuuu, w końcu malowanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze ogląda te wypociny ? Chyba nie trafiłem w niszę

No cóż, w każdym razie pilot gotowy, okalkowany (5 kalek jest na nim), tak samo jak fotel (2 kalki).Wykonałem tablicę ale boję się trochę jeszcze jej brać w ręce, SOL schnie.Obecnie pilot i fotel wyglądają tak (pilot i fotel się świecą bo mat na nich nie wysechł jeszcze dobrze):

272db4655722b3a2med.jpg

ca2609fe1bed07d9med.jpg

6f7d7dc91de32f16med.jpg

 

Jutro może ruszy coś więcej jak w końcu odpalę aerograf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Muszę przyśpieszyć żeby wyrobić się jeszcze z jednym modelem (będzie na 90%) ale nie za bardzo żeby czegoś nie schrzanić.W każdym razie zmęczyłem tablicę przyrządów oraz poskładałem Feniksa do kupy.Przód i tył nie jest jeszcze sklejony.Muszę napchać do przodu plasteliny żeby nie leciał na ogon.Skrzydła są umocowane "na sucho".Tak się prezentuje:

66aafb2803b6d0damed.jpg

44800eeec6b3d661med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khehe, a ja sie zastanawiam, co sie dzieje z pilotem, jak toto jest w tym smiesznym trybie "battroid". Wtedy czesc nosowa razem z kabina lezy gdzies w jajach robota, a pilot wisi w pasach przodem do ziemi, twarza do dolu i jeszcze nic nie widzi, bo go kawal pancerza przykrywa. Bardzo komfortowe warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo komfortowe warunki pracy.

W walce ze złem żadne trudy nie są mu przeszkodą!!!! najwyraźniej

A tak przy okazji, to tych wyprasek może VFOSowi pozazdrościć niejeden samolot "rzeczywisty" tej firmy w 1/72. Ktoś się postarał... No i te słowa o pilocie

5 kalek jest

... jak zaczną dawać np pagony do pilotów drugowojennych, to może przestanę ich wywalać na wstępie

Dobra , siadam i kibicuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khehe, a ja sie zastanawiam, co sie dzieje z pilotem, jak toto jest w tym smiesznym trybie "battroid". Wtedy czesc nosowa razem z kabina lezy gdzies w jajach robota, a pilot wisi w pasach przodem do ziemi, twarza do dolu i jeszcze nic nie widzi, bo go kawal pancerza przykrywa. Bardzo komfortowe warunki pracy.

 

Alem się ubawił bez urazy ,po prostu twoje podsumowanie jest ekstra Nie wiem czy wstawianie screenów z filmu jest dozwolone ale pokazałbym Ci że wcale tak nie jest.Pilot siedzi w pozycji siedzącej standardowej głową do góry i wbrew pozorom widzi wszystko.W filmie MACROSS ZERO są fragmenty z wnętrza battdroida

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 zł i można mieć sensowną podstawkę To na razie plan ale tak mniej więcej będzie to wyglądało:

32a787f0a8ca71b2.jpg

 

Może dorobię jeszcze tą ośmioboczną kopułkę która służyła jako pomieszczenie dla obsługi katapulty ,wsadziłbym do niej drugiego pilota bo jest w wypraskach.

I teraz mam dylemat:preshading po raz pierwszy w życiu czy tylko wash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.