Skocz do zawartości

RWD 5 Bis (SP-AJU) PLASTYK+ Part+rękodzieło 1:72


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

W oczekiwaniu na wyschnięcie piasku do wykonania podstawki do Kubelwagena. Taki szybki projekcik z pod znaku biało czerwonej szachownicy, ale po cywilnemu. Jeszcze czekam na blaszki, których zdjęcie dołączę w trakcie prac jak tylko dojdą. I tak oto szybki IN-BOX bardzo skomplikowanego zestawu:

38fc0c5c7c1672b5m.jpg 627eda6ac0a11c40m.jpg

Strona Pomocnicza:

http://www.rwd5.republika.pl/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Bardzo fajny temat Jestem ciekaw ile wniosą blaszki do tego modelu. Będę kibicował bo to model na mojej "liście obowiązkowej"

 

PS. Całkiem sporo mamy tych poloników w konkursie - tak trzymać!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Dzisiaj też małe, co nieco podłubałem. Zacząłem upychać wręgi do kadłuba. Niestety z resztą musze się wstrzymać, bo nie wiem jak to z drzwiami i ramkami od okien będzie czy będą pasować?

0c38811b86f02545m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wręgi tylko kratownica A poza tym, to naciągi zrobiłeś zdecydowanie za grube (te druciki w kształcie X), powinny być wykonane z jakiegoś cienkiego drucika lub z żyłki. Popatrz na poniższe zdjęcie, wzięte zresztą ze strony, którą podałeś:

sp-aju7.gif

Aha, polecam przeciągnięcie wnętrza drobnym papierem ściernym (1000-1500) przed przyklejeniem kratownicy, bo później się nie da, a faktura wygląda mocno średnio po pomalowaniu. Wiem co mówię, wczoraj z tego powodu identyczny model mało nie wylądował u mnie w koszu.

Aha, blaszki produkuje Part, a nie Aber - zestaw S72027 w oszałamiającej cenie 17,30. Blaszka wygląda tak:

s72027.jpg

(zdjęcie z Jadarhobby.waw.pl)

Aha, skoro robisz biskę to pamiętaj, że miała światła pozycyjne oraz inny fotel. Na zdjęciu tego nie widać, ale znalazłem gdzieś informację (nie przypomnę sobie gdzie), że fotel w bisce był wyposażony w poduszki, podłokietniki i oparcia na nogi.

A w ogóle to za temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To nie wręgi tylko kratownica .

Masz racje do mojego wczorajszego opisu wkradło się kilka nieścisłości. Rzeczywiście to kratownica a nie jak napisałem wręgi.

Aha, skoro robisz biskę to pamiętaj, że miała światła pozycyjne oraz inny fotel. Na zdjęciu tego nie widać, ale znalazłem gdzieś informację (nie przypomnę sobie gdzie), że fotel w bisce był wyposażony w poduszki, podłokietniki i oparcia na nogi.

Co do fotela to zrobię ten, który będzie w zestawie blaszkowym, bo nie za bardzo wiem jak ma wyglądać ten inny?

A poza tym, to naciągi zrobiłeś zdecydowanie za grube (te druciki w kształcie X), powinny być wykonane z jakiegoś cienkiego drucika lub z żyłki.

Niestety nie znalazłem nic cieńszego, więc musi zostać tak jak jest biorąc jeszcze pod uwagę to, że to skala 1:72 i że w 90% całość znajdująca się z tyłu zasłoni zbiornik

Aha, blaszki produkuje Part, a nie Aber - zestaw S72027 w oszałamiającej cenie 17,30. Blaszka wygląda tak:

Blaszki faktycznie to Part je produkuje a nie ABER. Myślałem, o czym innym a napisałem, co innego dodam jeszcze ze już zamówiłem te które są zadedykowane specjalnie do wersji "Bis"

 

Za wprowadzenie w błąd bardzo przepraszam i obiecuje poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiny przyjęte

Naciągi mogłeś zrobić chociażby z wyciągniętej ramki. Co do fotela, to o ile wiem nie ma zdjęcia, więc można improwizować, i tak nikt nie udowodni, że jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiele udało mi się od wczoraj podziałać niestety, ale nie znaczy, że nic.

5bb71611e9bca670m.jpg 604e707c7820e70fm.jpg

a465b57298e929a7m.jpg 428f153624cf710em.jpg

Co do fotela, to o ile wiem nie ma zdjęcia, więc można improwizować, i tak nikt nie udowodni, że jest nie tak

Jeszcze pomyślę nad tym. Zobaczę jak przyjdą blaszki jak ten fotel wygląda w gotowym zestawie.

Naciągi mogłeś zrobić chociażby z wyciągniętej ramki.

Te naciągi naprawdę nie są takie tragiczne na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym dniu oczekiwań na nieszczęsne elementy fototrawione, bez których nie mogę za wiele podziałać. Poprawiłem to, co zepsuł projektant tego modelu. A mianowicie miejsce na nowe koła i powyginałem z drutu nowe golenie podwozia i rurkę Pitot'a cokolwiek to znaczy .

0b72b770598a781cm.jpg

3189e99f5a4dac1dm.jpg

7ed8c576a3d501b1m.jpg

 

Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie dotarły do mnie zamówiona, potrzebne części a zrobiłem już wszystko, co mogłem bez nich zrobić, więc będzie mały postój w pracach, ale z frekwencji w temacie nie będzie to zbyt wielka strata, ale zanim to nastąpi to dorzucam dzisiejsze fotki.

Wytoczone koła żeby samolocik miał, na czym stać i uchwyty do przenoszenia na lotnisku:

872b288bc564cd28m.jpg d1a60411daa8bdb9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie odebrałem przed momentem przesyłkę z poczty z długo oczekiwanymi blaszkami wiec cos zacznie się dziać. Ale to trochę później. Muszę przyznać, że bardzo fajnie jakościowo wyglądają, co z dopasowaniem to się okaże w praniu. Zatem do później a teraz dwie fotki tych części.

adc1d7bf826aa550m.jpg

f702ae66b9396760m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne wnętrze kadłuba, kratownica też ok, przydałby się delikatny wash, popatrz w galerii na RWD Ipkinsa, warto też byłoby dorobić pasy.

Dziwi mnie trochę kolor rur. Nie mam pojęcia, w jakim powinny być, ale raczej nie w kolorze płótna, płótno bowiem przechodziło po zewnętrznej stronie kratownicy. Razi też trochę grubość ścianek modelu. W wypadku wykonywania modelu z otwartymi drzwiami warto by je zeszlifować.

Ale to tylko takie czepianie się miłośnika erwudy nr 5, model naprawdę mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

warto też byłoby dorobić pasy.

Przecież są i widać je na zdjęciu nr 2

Dziwi mnie trochę kolor rur. Nie mam pojęcia, w jakim powinny być, ale raczej nie w kolorze płótna, płótno bowiem przechodziło po zewnętrznej stronie kratownicy

Nie mam również pojęcia, bo mało jest dokumentacji tego samolotu. Powiedzmy,że wnętrze jest pomalowane razem z rurami.

 

Ale to tylko takie czepianie się miłośnika erwudy nr 5, model naprawdę mi się podoba.

 

I bardzo dobrze,że się czepiasz, bo z tą grubością ścianek to faktycznie przegiąłem

 

Kolejny dzień i coraz bliżej do końca budowy. Dzisiaj przykleiłem golenie podwozia, wzmocnienie przednie kratownicy, statecznik pionowy i poziomy oraz tablice przyrządów.

9ea83f5d073945bbm.jpg 0a052de952282368m.jpg 56b5a09f80884361m.jpg

7c6f9015e5af76b9m.jpg 28ef7c3200c99c1bm.jpg cbb0f11be139cbf6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

BOMBA!

Mam nadzieje ,że BOMBA to dopiero będzie jak skończe.Ale dziękuję za miłe słowo!

 

A tu kilka zdjęć z przymiarek skrzydeł a poza tym to dokleiłem popychacze do lotek i steru kierunku oraz dorobiłem boczny wlot powietrza, bo niestety producent zestawu blaszek nie przewidział tej części.

195cc8b998c248fdm.jpg 306e5297a1b55b3dm.jpg ca82b6b50ae2e45am.jpg

47467c97f951c4d6m.jpg e5a60c5beb9a6316m.jpg 861aae9ee65cc99am.jpg

d6ec190cf04dcc20m.jpg

Pozdrawiam Albert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Dzisiaj postanowiłem, że prace upłyną pod znakiem małego malowanka i tak samolocik otrzymał jeden kolorek żeby nie było problemu z malowaniem na srebrno, bo jak wiadomo ten kolor nieco kiepsko kryje. Po wyschnięciu szarego pomaluje na czarno wszystkie elementy metalowe i mam nadzieje otrzymam minimalnie inny odcień na płótnie i na blachach.

A tu kilka fotek

Model odtłuszczony i zamaskowany do malowania:

3cc90b5ca9cc6aedm.jpg

A tutaj w całej okazałości i w jednym kolorze:

2dec5a9390183322m.jpg aa20f775d29ffa49m.jpg

1ef901f583eaa35bm.jpg 46ea1e22a1776f87m.jpg

PZDR.

ALBERT

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie!!!

No to spoczko, że się podoba.

 

A teraz to, co dzisiaj spłodziłem Podmalowałem napis, dorobiłem nową zwężkę Venturiego. A no i dokleiłem wzmocnienie goleni.

 

b5219aaf3b5b745cm.jpg

Po lewej oryginał:

9a96e447c99fcb52m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.