Skocz do zawartości

Gallardo Sportec by Mors


Mors

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

Niedawno wstąpiłem w szeregi Modelworkowiczów, ale modelarstwem się zajmuję od dawna i pisałem na innym forum, ale ten wątek dla odmiany postanowiłem popełnić tutaj

Na warsztat trafiło Lambo, które wygrałem w pierwszej edycji Włoskiej Roboty na pwm.org.pl

 

PICT2626.jpg

 

PICT2633.jpg

 

Planuję popełnić go w kolorze pomarańczowym... może z czarnym dachem, albo Carbonowym... jeszcze nie zdecydowałem. Model prawie z paczki będzie bez szaleństw.

 

Pozdrawiam i zapraszam do oglądactwa

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie

 

koksik750 dzięki za te miłe słowa Postaram się nie zawieść pokładanych we mnie nadziei

 

Początki to nudna robota... przerobiłem zawartość pudelka na części... a następnie szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla...

 

PICT2634.jpg

 

PICT2635.jpg

 

PICT2637.jpg

 

PICT2636.jpg

 

PICT2640.jpg

 

Zaślepiłem otwory na lusterka i będę je montować na drucie 0,5mm

 

PICT2638.jpg

 

PICT2639.jpg

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie przepadam za "kanciakami" ale mimo to chętnie będę śledził postepy w budowie - życzę powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek dla odmiany postanowiłem popełnić tutaj

Szkoda ale to wolny kraj.

Na warsztat trafiło Lambo, które wygrałem w pierwszej edycji Włoskiej Roboty na pwm.org.pl

Dlatego też będę ten wątek odwiedzał regularnie śledził bardzo uważnie.

Mam nadzieję, że będzie to robota na najwyższym poziomie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś przeszkody ku temu aby wątek był na forum gdzie wygrałeś model ?

Byłby to - według mnie - ukłon w stronę sponsora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Na warsztat trafiło Lambo, które wygrałem w pierwszej edycji Włoskiej Roboty na pwm.org.pl

Dlatego też będę ten wątek odwiedzał regularnie śledził bardzo uważnie.

Mam nadzieję, że będzie to robota na najwyższym poziomie.

Powodzenia.

 

Bardzo mnie cieszy, że będziesz podglądać jak się znęcam nad tym Lambo

 

Czy są jakieś przeszkody ku temu aby wątek był na forum gdzie wygrałeś model ?

Byłby to - według mnie - ukłon w stronę sponsora...

 

Sponsor zadeklarował się, że będzie śledzić wątek tutaj, więc nie ma problemu

Założę na pwm wątek, ale jak znajdę chwilkę czasu i jak coś się zacznie dziać przy modelu, bo narazie to szpachla szpachla...

 

Mało się dzieje, bo czasu niewiele... pogłębiłem linie podziału blach i psiknąłem podkładem.

PICT2694.jpg

PICT2689.jpg

PICT2697.jpg

PICT2698.jpg

Oczywiście wyszło w kilku miejscach, że muszę poprawić.

PICT2700.jpg

PICT2699.jpg

 

Teraz poprawki tego co jeszcze brzydko wygląda i potem całość wyszlifować.

W między czasie pomalowałem co trzeba było na czarny półbłyszczący i zacząłem dłubać przy tarczach hamulcowych.

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

W dzisiejszym odcinku trochę teorii, czyli do czego zmierzam z tym "kanciakiem"

Kolorek to pomarańcz (jeszcze na odcień się nie zdecydowałem).

 

Prawdopodobnie taki odcień będę chciał zastosować, ale wtedy będę musiał mieszać farbę na wnętrze, które będzie czarno-pomarańczowe (może trochę carbonu dorzucę). Dodatkowo chcę sobie wydrukować taki ładny pasek (??) skrzywiony trapez (??) czy jak to inaczej nazwać i narzucić na boczki. Wydaje mi się że bardzo ładnie uzupełnia malowanie

Lamborghini-Gallardo_Superleggera.jpg

 

Jeżeli wystarczy czasu i chęci to chcę też dorobić od zera spojlerek i dokładkę pod przedni zderzak (nie obiecuję tego, więc proszę o wyrozumiałość jeżeli się z tego wycofam w późniejszym etapie)

dokadka.jpg

spojler.jpg

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładka pod przedni zderzak jest bardzo łatwa do zrobienia, więc na pewno Ci się uda. Jakoś ten czarny pasek mi nie podchodzi, no ale to twój "wóz", tak czy owak będę dalej śledził relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada się świetnie, śledziłem twoje poczynania na innym forum, więc wiem że będzie bardzo ciekawie

Co do linka, który wrzucił wuen - ta bryczka ma fajne felgi.

Truckerek93 nawet kalki w tej skali były by trudne do zrobienia w związku z dużą liczbą detali tych "rysunków" - nie mniej jednak fajnie by było zobaczyć taki model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Dzięki Panowie za te miłe słowa

 

To były by raczej kalki. A ich położenie było by chyba trudne.

 

Wydaje mi się, że graniczyło by z cudem położenie tego w sposób zadowalający Wyglądało by ślicznie takie Gallardo... może jakaś firma zrobi dedykowany zestaw kalek??

 

Dzisiaj w internecie znalazłem sposób na karbon.Pomalować część na czarno wziąć siateczkę z odpowiednimi oczkami przyłożyć do elementu i pomalować szarą farbą

 

Ten sposób znam od kilku lat i nawet go zastosowałem na jednym motorze. Mam spory zapas Carbonu w różnych wzorach, więc będę kładł kalki

 

No zapowiada się świetnie, śledziłem twoje poczynania na innym forum, więc wiem że będzie bardzo ciekawie

 

Dzięki Pewnie mówisz o Enziaku?? To był mój najbardziej zdetalowany model... ale mam w planie Mustanga '67 + Mustang '67 Eleanor... ale to jest projekt na nie wcześniej niż "za rok"

 

Co do linka, który wrzucił wuen - ta bryczka ma fajne felgi.

 

Felgi prawdopodobnie zostawię "z pudła", bo nie mam w zapasach nic co by się mogło nadać do tego samochodu

 

Dodatkowo chodzi mi po głowie dach w Carbonie... ale jeszcze nie sprecyzowałem czy tylko dach, czy razem ze słupkami i klapą silnika

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dobrze opracowane (w rozumieniu podział arkusza) kalki na ten egzemplarz z linku wuena to prościzna do zrobienia. Gallardo ma nieskomplikowaną karoserię do wyklejenia kalką. Wzór kół jest natomist z edycji SE.

Jeśli już wzorujesz się na edycji Superlegerra to w karbonie jest pokrywa silnika (przeszklona) wraz z innym (wysokim) spojlerem, lusterka oraz dyfuzor z tyłu. Mam obfotografowany taki egzemplarz. Dach w karbonie to ograniczył bym się tylko do tej powierzchni pomiędzy liniami wyznaczanymi przez łącznik słupków przód-tył.

Ten pas boczny z napisem edycji jest zrobiony z satynowej folii – jeśli będziesz miał kalkę to nie lakieruj jej na połysk.

Polecam: lambocars.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował słupki w czerni, a dach w carbonie , wersja pomarańczowa z czarnym pasem z boku , ze spoilerami może być ciekawa .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Jeśli już wzorujesz się na edycji Superlegerra [...] Dach w karbonie to ograniczył bym się tylko do tej powierzchni pomiędzy liniami wyznaczanymi przez łącznik słupków przód-tył.

Ten pas boczny z napisem edycji jest zrobiony z satynowej folii – jeśli będziesz miał kalkę to nie lakieruj jej na połysk.

Polecam: lambocars.com

 

Dzięki za linke Portalus Co do edycji Superlagerra to nie wzoruję się dokładnie na danym modelu ani egzemplarzu - to jest "moja wariacja na temat Gallardo" Postaram się nie zrobić wiejskiej Gallardynki

Dach jeżeli będzie w Carbonie, to tak jak mówisz będzie tylko między linią słupków, chyba, że jeszcze przemyślę sprawę i zrobię całość - dach, słupki i pokrywa silnika + skrzydło (Fliper_nx obiecał "opchnąć" mi takie, które się nada )

Paski na boku polakieruję razem z całą kastą bezbarwnym błyszczącym (zabezpieczę tym samym przed odklejaniem się) i zobaczę jak to będzie wyglądać. W razie jakbym nie był zadowolony, to obmaskuję i potraktuję semiglossem

[...] wersja pomarańczowa z czarnym pasem z boku , ze spilerami może być ciekawa .

 

Fliper... paski na boku będą, ale spinery sobie podaruję... wiejski tjuning do mnie nie trafia

 

Pozdro

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być spoilerami, przepraszam za literówkę... osobiście spinerów nie trawie poza produktami made in USA [samochody w odpowiednim stylu].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zapowiada się wybitnie

Co do tuningu to najważniejsze żeby tobie się podobał.

Czekam na więcej fotek

 

A będziesz go robił na nówkę z salonu czy trochę używanego

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

A będziesz go robił na nówkę z salonu czy trochę używanego

 

Jakieś przepalenia na rurach się na pewno znajdą Na 100% nie będę robić stanu jakbym nim parkował "gdzieś w Polsce na parkingu..."

 

Przygotowania do zrobienia pasów na bokach. Zrobiłem sobie szablonik. Przeskalowałem zdjęcie tak, zęby długość pasowała do skali 1:24 i przy użyciu krzywika przeciąłem.

PICT2703.jpg

PICT2702.jpg

Tak to będzie mniej więcej wyglądać. Zastanawiam się jeszcze jaki napis wkomponować w pasek... narazie jedyne co mi do głowy przychodzi to Gallardo Im prościej tym lepiej

PICT2705.jpg

 

Podłubałem też przy silniku i podwoziu... fotki będą jutro prawdopodobnie jak tylko odzyskam aparat

 

c.d.n...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy małe, bo czasu niewiele... praca + uczelnia potrafią skutecznie wyniszczyć człowieka i okradać go z każdej wolnej chwili... cieszę się jak dziecko rano jak się okazało, że mogłem spać AŻ 6h... Ale co tam i tak i tak dłubię jak tylko mam chwilkę :P

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.