Skocz do zawartości

Wellington GR Mk. XIV - Trumpeter, oczywiście 1:72 ;D


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnej relacji!

Tym razem zabieram się za Wellingtona Mk. XIV od "Pana Hejnalisty". Mam nadzieję, że tym razem model mi wyjdzie jak należy Obfitą w ramki zawartość pudła możecie zobaczyć w IN-BOXIE.

Trochę informacji o Wimpy'm możecie przeczytać TU.

 

Dwa zdjęcia Mk. XIV-stki:

 

wellington3042.jpg

 

wellington304.jpg

 

Zapomniałem dodać, że oczywiście robię 'polaczka'

 

Tak więc liczę na dużą pomoc forumowiczów (głównie 'bombowych chłopaków' - Ipkinssa i HubertaK), wszelkie sugestie i porady będą mile widziane ;)

 

Do rychłej aktualizacji!

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No biały tylko aero, bo pędzlem będzie nie fajnie. widziałem już jednego Walliego powiedźmy, że był pomalowany pędzlem.

 

A poza tym trzymam kciuki i siadam w pierwszym rzędzie. też go mam tylko z Revella. czeka gdzieś w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiła się pierwsza wątpliwość. Jaki kolor miało wnętrze? "Trąbkarz" jak zwykle skąpi informacji o kolorach wnętrza :/

Znalazłem taką fotkę Welliego (co prawda nie XIV), ale nie wiem, czy jest ona poprawna...

08.jpg

 

Poza tym, znalazłem również zdjęcia z relacji czyjegoś modelu:

153559P140356.JPG

 

Szare wnętrze?

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak więc liczę na dużą pomoc forumowiczów (głównie 'bombowych chłopaków' - Ipkinssa i HubertaK), wszelkie sugestie i porady będą mile widziane ;)

 

Co prawda Wimpy'ego jeszcze nie robiłem ale postaram się pomóc ile będę mógł Wg mnie jest jeden z klasyków RAF-u. Ach no i Coastal Command też hehe

 

Co do kolorów to ja proponowałbym tak:

 

- przedział nosowy (do wysokości długiego okna w kadłubie) pomalowałbym na czarno (farba zaproponowana przez kolegę Mikele będzie ok)

- resztę kadłuba pomalowałbym czerwoną podkładówką, tak jak tutaj:

 

4_Wellington_Colour_Content_1.jpg

 

- całą strukturę ożebrowania pozostawiłbym w kolorze naturalnego metalu.

 

Niestety nie wiem czy w wersjach dla Coastal Command były jakieś różnice w malowaniach Jak wspominałem nie robiłem jeszcze Welligtona i nie mam do niego żadnej dokumentacji... Wiem natomiast, że godna polecenia jest książka 4+ Publications

 

http://www.modelhobbies.co.uk/shop/publications-vickersarmstrongs-wellington-medium-bomber-vari-p-13637.html

 

Masz Kolego przechlapane bo ten temat mi nie umknie

 

Pozdrawiam i kibicuję

 

Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zainteresowanie Dzięki wszystkim za chęć pomocy

 

Na moje to ono jest czarne, ale przykurzone trochę..
powinieneś szukać odpowiednika Revell'owskiej olejnej farby nr 9 (antracyt)
pomalowałbym na czarno

 

Mhm, pokmbinuję. Myślałem, żeby pomalować na szaro a potem walnąć dość mocnego, czarnego washa.. to powinno załatwić sprawę.

 

- resztę kadłuba pomalowałbym czerwoną podkładówką, tak jak tutaj:

Zdjęcie znałem, ale właśnie gryzę się z tym kolorem... no nic, najwyżej będzie źle :P

 

- całą strukturę ożebrowania pozostawiłbym w kolorze naturalnego metalu.

Tu akurat nie miałem wątpliwości, ale dobrze, że ktoś potwierdził moje przypuszczenia

 

Książka fajna, ale z tego, co wyczytałem na okładce, nie ma nic o XIV-stkach

 

Masz Kolego przechlapane bo ten temat mi nie umknie

Na to liczę :D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dziś troszkę fotek tego, co ostatnio pozlepiałem:

 

x1.jpg

 

x2.jpg

 

x3.jpg

 

x4.jpg

 

x5.jpg

 

x6.jpg

 

x7.jpg

 

Troszkę szpachli pójdzie na ślady po wypychaczach, których jest masa pomiędzy kratownicą na całej długości samolotu Nie mam zielonego pojęcia, jak je wszystkie załatwię...

Na Herculesach widać ślady łączenia połówek sliników, ale zapewniam, że w rzeczywistości ledwo je widać.

Dla przełamania monotonii przechyliłem drązki sterownicze odrobinę w prawo... tylko potem muszę pamiętać o odpowiednim wychyleniu lotek

 

Mam kolejne pytanko Ktoś wie może, jak ułożone były pasy w Wimpy'm?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak myślałem! Najpierw strona wpisów, a potem zero komentarzy

A ja sobie powolutku dłubię dalej:

 

Dzięki uprzejmości krzycha-onisk otrzymałem torpedę, którą sobie podwieszę do mojego Wimpy'ego

 

DSC07954.jpg

 

DSC07955.jpg

 

Nakleiłem już kalkę na tablicę rozdzielczą:

 

DSC07957.jpg

 

I teraz małe bonusiki do środka samolotu: (pomysł podejrzany u kolegi alberta091283)

 

DSC07959.jpg

 

DSC07961.jpg

 

DSC07962.jpg

 

Trzecia para w drodze

 

I dodatek do kabiny nawigatora:

 

DSC07965.jpg

 

Jeszcze małe poprawki ołówkiem i będzie git

 

Kolejny update/post po 23.VIII, na razie będę na "Highway to HEL" Może kogoś spotkam na inscenizacji...?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości krzycha-onisk otrzymałem torpedę, którą sobie podwieszę do mojego Wimpy'ego Smile

 

Mam nadzieję, że Ostach się nie pogniewa, że oddałem jego torpedę, ale do modelu tamtego użyłem tylko jednej więc, na co ma ta leżeć

 

Zapomniałeś dodać, że moim aparatem foty robione XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Generalnie to dużo czytam, podglądam lepszych, uczę się; mniej piszę, bo lepiej nic nie pisać niż się powtarzać ( a "szukaj" sprawdza się znakomicie).

Śledzę ten temat, gdyż w planach mam zakup wellingtona.

Zastanawiam się jeszcze nad producentem (MPM, Italeri, Trampek?) Czekam na postępy prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Wróciłem z Helu (swoją drogą super imprezka ten D-Day ) i już śpieszę z odpowiedziami.

 

Jakieś przewody od tych słuchawek będą?

Hmm, no pewnie że będą Tylko zastanawiam się, z czego je zrobić, ale to nie powinno mi zająć dużo czasu :P

Zastanawiam się jeszcze nad producentem (MPM, Italeri, Trampek?) Czekam na postępy prac

Podobno Italerka jest lepsza niż Trumpeter.

Kup Areograf, nie pożałujesz ;)

Myślałem o aerografie, ale areograf - hmm... muszę pomyśleć XD

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertK napisał:

Kup Areograf, nie pożałujesz ;)

 

Myślałem o aerografie, ale areograf - hmm... muszę pomyśleć XD

 

Nie musisz kupować, masz kolegę 5 min na piechtę od swojego domu. A kolega z pewnością użyczy Ci swojego aerce

Tylko farbki byś musiał kupić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.