Skocz do zawartości

P-47D THUNDERBOLT [RAZOR BACK]


driftman04

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to model firmy Academy. Można powiedzieć, że jest pierwszy model, ponieważ przy starszych nie miałem normalnych farb. Nie szpachlowałem i malowałem bez podkładu. Następnym razem jednak kupię sobie szpachlę i podkład. Malowany był pędzlem, farbami Pactry. Prosiłbym abyście mi podpowiedzieli jak zrobić, żeby linię podziału były czarne. Ogólnie z samolotu jestem zadowolony, ale mogłem się bardziej przyłożyć. Czekam na komentarze.

 

pict4233.jpg

pict4225.jpg

pict4226.jpg

pict4238.jpg

pict4240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Thunderbolt.... Nie lepiej wykonany od Twojego Ale ten sentyment... no cóż. Koniec kwilenia bachora, teraz trochę krytyki. Więc:

 

- Nie daruję Ci gwiazd odwróconych o 180*. Po prostu kicha totalna.

- Pokrywa silnika - 'trochę' Ci się czerwony kolor wylał (nawiasem mówiąc jest za jasny). Popróbuj maskowania taśmą Tamiya.

- To pod oszkleniem to próby obić? Fatalnie wyglądają.

- Właśnie, oszklenie. Niechlujnie pomalowane ramy... ale tu można taryfę ulgową dać. Sam na początku nie lepiej malowałem.

- Bomby i wyrzutnie rakiet niedomalowane.

- Koła i chyba ogólnie cały model świeci się jak genitalia psa.

- Kalki - tu też dostaniesz taryfę ulgową, bo kalki Academy do najlepszych nie należą.

- Upaprałeś spód czerwoną farbą, wylała Ci się także farba wnęk podwozia.

 

Plus za:

- P-47 ( mój ulubiony myśliwiec )

- Samo malowanie - dobrze, że nie malujesz grrrrubymi warstwami, jak większość.

 

Pytasz, jak zaczernić linie podziału. Poszukaj na forum w dziale "Tajniki modelarstwa" tematu pt. "Wash".

 

Ogólnie w dobrym kierunku podążasz Tak trzymać.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskowałem, ale na taśmie zrobiły się zagniecienia i farba się przez nie wylała i oto efekt. Mam takie jeszcze takie pytanie, jak takie świecące elementy malowane pactra pomalowal by matowym lakierem bezbarwnym?

A szybe klejem popackalem

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na taśmie zrobiły się zagniecienia i farba się przez nie wylała

Założę się, że maskowałeś normalną taśmą przeźroczystą albo papierową...

Wypróbuj Tamiyę. Wydatek niewielki, a efekt genialny.

Mam takie jeszcze takie pytanie, jak takie świecące elementy malowane pactra pomalowal by matowym lakierem bezbarwnym?

Wybacz, ale nie rozumiem pytania... może zadaj je w inny sposób.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem taśmy papierowej maskujacej, ale nie tamiyi tylko jakiejs tam bylakiej.

A co do tego lakieru, to juz rozwiazalem problem. Jeszcze jedno pytanie, jak bym najpierw nałożył podkład, a potem farbę, to by lepiej kryła?

 

PS. Poczytalem sobie o washu i suchym pedzlu, nastepnym razem sprobuje tych technik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.